You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bezludna Wyspa - #06 Święta po tibijsku

Autor Wiadomość
Stiwi Łonder
Moderator
Moderatorzy

Level: 36

Reputacja: 5

Nick: Fedrix
Poziom: 57
Profesja: Rookstayer
Świat: Efidia
Status: Sporadycznie grający

Bezludna Wyspa - #06 Święta po tibijsku
Niezaprzeczalnym faktem jest, że już dawno tutaj nie gościłem. Ostatnia część zebrała bardzo pochlebne recenzje. Wydałem ją sporo ponad trzy miesiące temu, a teraz znalazłem odrobinę czasu, żeby zredagować dla wiernych czytelników coś nowego.

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony raczej na odpoczynek, ale wczoraj w wielu domach trwały zapewne solidne przygotowania do Wigilii. Wszystko trzeba było przecież dopiąć na ostatni guzik. Pięknie przystrojona choinka i dwanaście potraw na stole, to w końcu podstawa. Z reguły logistyką oraz realizacją przedsięwzięcia zajmują się wasze mamy, ale założę się, że w czymś im pomagaliście. Boże Narodzenie tworzy wiele czynników nadających mu niepowtarzalny klimat. Magia świąt dopadła również Tibię. Ta z pozoru prosta gra ma przewagę nad konkurencją w postaci rozbudowanej fabuły. Wirtualny świat jest równoległy do prawdziwego, a różnią głównie piksele. Reaguje na wszelakie wydarzenie i stwarza mnóstwo powodów do świętowania.

[Obrazek: christmas2006gn3.jpg]

Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że grę stworzyli Niemcy, a jej oficjalnym językiem został angielski. W związku z powyższym ma być mniej więcej uniwersalna dla mieszkańców różnych państw. Nie zobaczymy więc biało-czerwonych flag z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, albo Święta Niepodległości. Razem z grudniem do tibijczyków przychodzi Święty Mikołaj. Możesz być ateistą, egoistą, masochistą - bez znaczenia. Gdy mocno komercyjny dziadek z brodą wpada rozdać prezenty, to masz się cieszyć. Oczywiście na upominki trzeba sobie zasłużyć. 90% osób otrzymuje słodycze plus owoce i nie ma co szukać w tym przypadku. On po prostu widzi wszystko: od zabójstw i trapów, po kradzieże i obrażanie innych, a później wyciąga odpowiednie konsekwencje. Pomyślcie więc jaką dobrocią musiały wykazać się osoby, które otrzymały na przykład Teddy Beara.

[Obrazek: bjthYC6.png]

Żeby sprawdzić na co człowiek tego roku zasłużył należy pójść do jednego z głównych tibijskich miast i poszukać go w widocznej lokalizacji. Rookstayerzy mogą mieć nawet aureolę oraz skrzydła, ale Santa Claus i tak do nich nie przyjdzie. W całej historii odwiedził Rookgaard tylko raz,w bardzo odległych czasach. Nie posiadał jeszcze wtedy własnej inteligencji i jego ruchami sterował członek Cipsoftu. Z opowieści starszych graczy można wywnioskować, że rozdawał tylko drobne upominki. Tak, czy siak posiadają teraz niebywałą wartość, ponieważ nie ma możliwości ich ponownego zdobycia. Oficjalnego powodu usunięcia Mikołaja z Rookgaardu nikt nam nie podał. Prawdopodobnie postąpiono tak, gdyż istniała możliwość brania nieskończonej ilości itemów. Wystarczyło, że rzecz się nie spodobała i delikwent tworzył następną postać. Na Mainlandzie jest to pozbawione sensu. Wbijanie 8 poziomu, żeby otrzymać coś fajnego? Idiotyzm.

[Obrazek: santaclauswu3.png]

Oczywiście zaprezentowana została dopiero jedna cecha. Jest również klan goblinów, który rok w rok napada na największe metropolie. Wolę skupić się na Rooku - w końcu tej wyspie poświęcam artykuł. Teraz słów kilka o dekoracjach. Mamy w zwyczaju wieszanie oświetlenia wokół domu, tworzenie stroików i wspomniane ubieranie choinki. Te drzewka posiadają niezwykłą moc. Rosną w centrum miasta cały czas, ale ciężko jest znaleźć pod nimi jakiekolwiek paczuszki. No chyba, że sami się o nie postaramy. Present boxy są bardzo łatwe do zdobycia. Wystarczy iść do Bear Roomu, a w jednej ze skrzyń znaleźć można właśnie opakowanie oprawione kokardką. Można również udać się do Seymoura, który jest małą namiastką Santa Clausa i zamienić u niego prezent na legion helmet.

[Obrazek: Bear_quest_1.jpg]

Zawartość pudełka jest rzecz jasna pusta i w naszym interesie leży, czy je wypełnimy. Naprawdę fajnie zrobić komuś niespodziankę wręczając drobny(?) upominek, a zapewniam, że lepszego opakowania nie znajdziecie. Skorzystał z niego chociażby MDN' wręczając na Saphirze kostkę Endriu Welcowi. Bądźmy również mikołajami na co dzień. Pomagajmy nowym osobnikom czyszcząc questy, albo dając im potrzebny ekwipunek. To niewiele kosztuje, a wiele daje. Dobroć zawsze powraca! ;-)

[Obrazek: SAVbYbi.png]

W 2013 roku obchodziłem dwie Wigilie. Nie, nie żartuję. W sobotę Rookstayerzy z Elysii urządzili nam syty poczęstunek. Stół był zastawiony po brzegi, aż miałem obawy, czy wytrzyma ciężar. Nie chodzi o to, żebym komuś słodził, ale dawno nie widziałem tylu osób w jednym miejscu na Rookgaardzie. Zawsze można sobie również przyrządzić pyszny chleb lub słodkie ciasto - zwykłe, albo z owocami. W sam raz do jedzenia przy świętach.

[Obrazek: mRyrHui.png]

Mikołaj jest, dekoracje są, Wigilia jest, to czego brakuje? A no śniegu. Bardzo rzadki to widok na Wyspie Nowicjuszy, do tego stopnia, że powstała specjalna komnata, gdzie jest składowany. Cieszcie się, że dano go nam chociaż tyle, bo w końcu w piekle śniegu nie ma (i znów odwołam się do brzydkich zachowań mnóstwa graczy, jak chociażby korzystanie z nielegalnego oprogramowania).

[Obrazek: 31320lw.png]

Pora kończyć kolejną część "Bezludnej Wyspy". Lepiej już chyba nie potrafię przedstawić świąt po tibijsku. Jestem ciekaw jak po tak długim okresie przerwy przyjmiecie bazgroły ABAROS'a. Mam nadzieję, że nie wyszedłem z wprawy i tekst jest mimo wszystko czytelny. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz życzyć wam, żeby się spełniło wszystko o czym marzycie. Od setnego poziomu na Rookgaardzie do dobrej pracy, wypchanego pieniędzmi portfela i kochającej drugiej połówki. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia przy następnej okazji.

PS. Podobno przy kolędzie czyta się przyjemniej. =]

Jedynym przyjacielem moderatora jest regulamin.
(Edytowany o 15:43:29, dnia 25-12-2013 przez Stiwi Łonder).
25-12-2013 14:05:52
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post

Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*

Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20
Thugnificense
Rat
*

Level: 10

Reputacja: 2

Status: Niegrający

RE: Bezludna Wyspa - #06 Święta po tibijsku
Przyjemnie się czytało, ale zauważyłem 1 błąd. Pod obrazkiem, na którym znajduje się Santa na rooku powinno być chyba "Oczywiście zaprezentowana została dopiero jedna cecha", a nie "zaprezentowany". A tak poza tym to ciekawy artykuł. Smile
(Edytowany o 14:37:03, dnia 25-12-2013 przez Thugnificense).
25-12-2013 14:36:09
Endriu Welc
Mistrz języka polskiego
Redaktorzy

Level: 22

Reputacja: 8

Nick: Endriu Welc
Poziom: 116
Profesja: Royal Paladin
Świat: Yanara
Gildia: Dream Realm

Artykuł jak zawsze luźny, miło się go czyta, ciekawie zaprezentowany. Gratuluję. Smile

Mam jednak wątpliwości co do jednego zdania:
ABAROS miss mokrego podkoszulka napisał(a):Kiedyś Seymour wręczał za nie legion helmet, ale to już przeszłość.
Seymour dalej wręcza legion helmet za prezent, no chyba, że chodziło o inny sens zdania.

[Obrazek: d0OtmEh.jpg]
OH MY GOD DO I PRAY.
25-12-2013 14:49:27
Citize
Wolf
*

Level: 13

Reputacja: 4

Nick: User Piko
Poziom: 65
Świat: Selena
Status: Aktywny gracz

Seymour dalej wymienia legion helmet na present boxy Smile

edit
Ale została przeprowadzona korekta, bo kiedyś dało rade wymieniać je jedną postacią w nieskończoność, dziś da rade tylko raz.
(Edytowany o 16:52:50, dnia 25-12-2013 przez Citize).
25-12-2013 14:53:48
Aurox
Poison Spider
*

Level: 43

Reputacja: 4

Nick: Aurox Rookstayer
Poziom: 47
Świat: Saphira
Status: Czasami grający

Co do Seymour'a to ja całkiem niedawno wymieniałem jeszcze prezenty na helmety o0.
25-12-2013 15:03:46
Stiwi Łonder
Moderator
Moderatorzy

Level: 36

Reputacja: 5

Nick: Fedrix
Poziom: 57
Świat: Efidia

Słuszna uwaga chłopaki jeśli chodzi o Seymoura. Dawno go nie odwiedzałem i byłem święcie przekonany, że po dodaniu Rookie Guard Questa jest już tylko "ozdobą". Korekta została wprowadzona.

pryntol napisał(a):Pod obrazkiem, na którym znajduje się Santa na rooku powinno być chyba "Oczywiście zaprezentowana została dopiero jedna cecha", a nie "zaprezentowany".
Poprawione, dzięki za wyłapanie błędu.

Jedynym przyjacielem moderatora jest regulamin.
25-12-2013 15:47:03
AdiQ
Troll
*

Level: 21

Reputacja: 1

Nick: King'Adiq
Status: Aktywny gracz
Gildia: /

Dobra...a nawet najlepsza część jak dla mnie.

Nie reklamujemy OTS'ów.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
© ΘRIGINAL PRΘFILE ®
28-12-2013 18:58:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka