You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Ankieta: Jak oceniasz ten poradnik?
Uważam, że jest świetny i nigdy nie miałem okazji przeczytać lepszego.
Jest bardzo przydatny, ale widziałem inne, równie dobre.
Całkiem niezły, podoba mi się.
Taki sobie, autor mógł bardziej się postarać.
Beznadziejny (jestem hejterem).
Wyniki ankiety | Edytuj ankietę
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4.17 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'

Autor Wiadomość
MDN'
Rookstayer roku 2017
Redaktorzy

Level: 50

Reputacja: 12

Nick: Mystic Dark Ninja
Poziom: 131
Profesja: Rookstayer
Świat: Pandoria
Status: Czasami grający


Post: #1
Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Witam. Mam przyjemność wstawić tutaj swój poprawiony poradnik ze starego forum i mam również nadzieję, że przyda się wielu osobom i tutaj. Przypomnę, że omówiłem w nim najważniejsze rzeczy, zaczynając od podstawowych pytań dotyczących Rookgaardu, a kończąc chociażby na omówieniu tego, czy opłaca się kupować Premium Account na naszej wyspie i przede wszystkim jak i gdzie najlepiej expić. Oto 9 pytań, które do tej pory omówiłem. W razie ewentualnych zmian, będę zawsze aktualizował owy poradnik. Miłego czytania.

1. Podstawowe pytania. (FAQ)
2. Najciekawsze i najbardziej pożyteczne miejsca Rookgaardu.
3. Bossy.
4. Trapy.
5. Kolekcjonowanie przedmiotów.
6. Ceny itemów u Rookstayerów.
7. Jak kupować arrowy u Blind Orca?
8. Jak uchronić się przed śmiercią?
9. Czy warto kupować Premium Account?


[size=medium]1. Podstawowe pytania:


- Jakiej broni powinienem używać? - Najlepszą bronią możliwą do zdobycia jest katana, [Obrazek: Katana.gif] ponieważ ma ona najwięcej ataku i obrony. Po drugie, załóżmy, że gdyby ktoś zdobył kiedyś spike'a, [Obrazek: Spike_Sword.gif] to nie musiałby już trenować od zera sword fightingu.
Dodatkowo, na niektórych serwerach w wyniku błędu dostępny jest jagged sword, [Obrazek: Jagged_Sword.gif] jednak nie należy on do tanich.

- Czy warto trenować distance fighting? - Jeśli ktoś lubi uderzać ze spearów, [Obrazek: Spear.gif] to jak najbardziej. Zaletą są po prostu duże obrażenia, czasem znacznie silniejsze od tych zadawanych kataną, więc na wyższym poziomie możemy "niszczyć" Minotaury dwoma uderzeniami, zaś na niższym ułatwić sobie lootowanie skórek.

- Na jakim świecie grać? - Tutaj odsyłam do naszego Rookstatu, tam sprawdzimy ile osób gra na danym serwerze i czy są tam jacyś aktywni gracze.

- Dlaczego obecnie na Rookgaardzie nie traci się zupełnie nic po deadzie? - Cipsoft chciał najwyraźniej, aby nowi gracze czuli się bezpieczniej i jak najłatwiej mogli "przejść" i opuścić naszą wyspę. Wadą w tym jest chyba to, że wpłynęło to pozytywnie na botterów, którzy również mogą czuć się w tej sytuacji bardziej komfortowo. Zdania są jednak podzielone, gdyż uczciwi Rookstayerzy mają dzięki temu lepiej, na wypadek kicków.

- Co się stało z Orc Tower i Poison Spiders' Cave? - Orc Tower przemieniło się w Fortecę Orków, która jest niestety niedostępna dla Rookstayerów. Można tam wejść jedynie podczas wykonywania nowego questa - "The Rookie Guard", dostępnego dla 2-6 leveli. Co do Poison Cave, o jej losach możecie przeczytać w dalszej części poradnika. Na szczęście nadal istnieje, tyle że gdzie indziej.

- Na czym expią Rookstayerzy z dużym poziomem, na rotwormach? - Nie, expią na słabszych monsterach (posiadających mniej hp i zadających mniejsze obrażenia), których jest dużo na jednym "expowisku", co daje szybki wzrost doświadczenia.

- Czy da się jeszcze zdobyć antidote rune [Obrazek: Antidote_Rune.gif]i lifefluid?[Obrazek: Lifefluid_Nap%C3%B3j.gif] - Tak, ale możesz je kupić jedynie od starych graczy, którzy jeszcze je posiadają, ponieważ te rzeczy usunięto przy pewnej aktualizacji gry. Na pewno ich kupno nie należy obecnie do łatwych; najczęściej kosztują kilka, kilkanaście cc. [Obrazek: Crystal_Coin.gif]

- Dlaczego Rookgaard świeci pustkami? - Stał się on niemal bezludny ze względu na wprowadzenie Dawnportu, który jest swego rodzaju tutorialem, zastępującym naszą wyspę.

- Czy da się walczyć z mino magiem, [Obrazek: 2pzxyk4.jpg] ghoulem, [Obrazek: 1183hvs.gif] albo zdobyć spike sworda? [Obrazek: 2jbthd5.gif] - Tak! Jednak najpierw trzeba się do nich dostać.

2. Najciekawsze i najbardziej pożyteczne miejsca Rookgaardu.

2a) Troll Cave (Premium Zone)

[Obrazek: kmsl.png]

Opis: Jeżeli chcesz dobrze poexpić, tak, aby jednocześnie lootnąć dużo pieniążków, podbić skille i przy tym się nie namęczyć, to ta jaskinia jest miejscem, którego szukasz. Z potworów ją zamieszkujących, czyli trolli, leci sporo kasy (~12gp), więc podczas dłuższego polowania można zgarnąć tam wiele sztuk złota. Są one również bardzo opłacalne ze względu na szybki wzrost skilli. Walcząc z trollem, który posiada 50hp, uderzymy w niego na pewno kilka razy, a jest ich tam naprawdę dużo. Spotkać je można od 1 do nawet 8 w jednym miejscu, więc broniąc się nieustannie przed dwoma, szybko rośnie też shielding. Należy pamiętać, że w jednej z części tej jaskini żyje sobie kilka orków, 2 orki spearmany i minotaur, a przechodząc przez dalszy most, wchodzimy na teren goblinów, gdzie znajduje się quest.

Wymagany poziom: Proponuję zacząć odwiedzać to miejsce od poziomu 20, ponieważ wcześniej zabijanie takiej ilości trolli może zajmować zbyt wiele czasu.

Taktyka: Nie ma tu żadnej określonej taktyki, bijemy wszystko jak popadnie.

Potwory do ubicia:[Obrazek: do9sag.gif][Obrazek: rr4axi.gif][Obrazek: 25693zr.gif][Obrazek: Skeleton.gif][Obrazek: 2ltn040.gif][Obrazek: 4jw4ew.jpg][Obrazek: slo8bp.gif][Obrazek: Minotaur.gif]

Loot:[Obrazek: 2n8d8o7.gif][Obrazek: 2drs4ld.jpg][Obrazek: 24delio.gif] [Obrazek: 2hr3afd.gif][Obrazek: 2e1vo92.gif][Obrazek: 2mdniow.gif] [Obrazek: ddc1v7.gif][Obrazek: 2gy2b0j.gif][Obrazek: 2u4tw8j.jpg][Obrazek: 102qog8.jpg][Obrazek: 4uxdtv.gif][Obrazek: 2rrrk2r.jpg]


Podsumowanie, czyli plusy i minusy.

+ Dużo pieniążków.
+ Bardzo szybki wzrost skilli.
+ Raczej rzadko odwiedzane miejsce.
+ Bardzo dużo trolli, za czym idzie dość szybki wzrost doświadczenia.
+ Brak waste.
+ Obecność goblinów, a na ich respie Goblin Hell Quest.


Ocena końcowa: 5+


2b) Minotaur Hell

[Obrazek: 2nbznkn.png]

Opis: Legendarne miejsce na Rookgaardzie, wciąż tętniące życiem. Z pewnością jest to jedno z ciekawszych miejsc, a to dlatego, że sporo się tu dzieje po dziś dzień. To jedyne miejsce, w którym spotkamy aż 7 minotaurów. Ponadto, czasem możemy spotkać tu najlepszego bossa, którym jest Apprentice Sheng, a gdy komuś się nudzi, może odwiedzić słynnego Minotaura Maga. W okolicy znajduje się również Bear Room oraz Orc Hell.

Wymagany poziom: Na najniższych poziomach, tuż po rozpoczęciu gry, możemy tracić tam sporo potionów, więc radziłbym co najmniej od poziomu 20. Jeżeli uzbroimy się w broń dystansową, (przykładowo speary) to możemy polować tam znacznie wcześniej. Zawsze jednak, należy wziąć 2 honeyflowery lub boxy, a to dlatego, aby ułatwić sobie zabijanie potworów, które przez takie rzeczy jak skrzynki nie mogą przejść. Pamiętaj, aby w twoim plecaku znalazło się co najmniej 20 potionów.

Taktyka Będąc już na MH, gdy będziemy bić np. orka lub minotaura, pamiętajmy, że najlepiej je bić razem z wolfem, co daje nam szybszy awans w sheldingu. Wolf jest słabszy, a robiąc tak przez dłuższy czas na pewno odczujecie sporą różnicę. Pamiętajmy, żeby wolfa zabić na końcu, gdy zostaną wybite pozostałe moby. Na wyższych poziomach bijąc 2 minotaury na raz, można jednego osłabić do red hp i zacząć bić drugiego, to również dobry sposób na przyśpieszenie wzrostu shieldingu, a to też dzięki temu, że minotaury nie uciekają. Sword fighting również rośnie szybko, gdyż aby ubić jednego z nich, trzeba zadać mu kilkanaście ciosów.

Potwory do ubicia:[Obrazek: qoy9aw.gif] [Obrazek: 4jw4ew.gif] [Obrazek: Minotaur.gif] [Obrazek: 2pzxyk4.gif]

Loot:[Obrazek: 2drs4ld.jpg][Obrazek: 2hr3afd.gif][Obrazek: 2rp2mc9.gif][Obrazek: 2u4tw8j.jpg][Obrazek: 102qog8.gif][Obrazek: 2rrrk2r.jpg][Obrazek: vsj0pj.jpg][Obrazek: 1z4yf55.jpg]


Podsumowanie, czyli plusy i minusy.

+ Dużo pieniążków.
+ Atrakcyjny loot.
+ Respi się tu boss. (Apprentice Sheng)
+ Szybki wzrost skilli.
+ Całkiem szybki wzrost doświadczenia do 40 poziomu, zwłaszcza na światach non-pvp.
- Często łatwa śmierć podczas kicków.
- Spora ilość Rookstayerów jak i nowych graczy odwiedza to miejsce.
- Waste na niskich poziomach.


Ocena końcowa: 5-


2c) Poison Cave

Uwaga! Miejsce to w czasie letniej aktualizacji 2011, zostało przeniesione i zmienione. Obecnie wejście znajduje się pod wieżą z poison spiderem u jej szczytu, na północ od Troll Tower.

Dawniej:

[Obrazek: 29pqjcn.png]

Obecnie:

[Obrazek: d4pkh.png]

Opis: Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepsza jaskinia na Rookgaardzie, jeśli chodzi o sam przyrost doświadczenia. Pełno pajęczyn dookoła, a co za tym idzie - pająków, także trujących. Niegdyś, blisko wejścia można było zobaczyć nawet tarantulę, z którą stety, albo i niestety nie można było zawalczyć, ponieważ nie dało się do niej dostać. Co prawda miejsce do levelowania znakomite, lecz odwiedzając je na niskich poziomach bez lepszego sprzętu, możemy napotkać wiele problemów.

Wymagany poziom: Można zacząć tu przychodzić już na 10 poziomie, lecz wtedy trzeba liczyć się z konsekwencjami, które wymienię niżej.

Taktyka: Aby iść tam na tak niskim poziomie szczególnie na dłuższy czas, musimy zaopatrzeć się w dużo potionów i nie zapomnieć także o wzięciu jak największej ilości jedzenia, [Obrazek: Egg.gif] gdyż w tej jaskinii jest je zdobyć bardzo ciężko, a gdy już się uda, to będzie go naprawdę mało. Jak najbardziej możemy wziąć kilka boxów lub honeyflowerów, by ułatwić sobie wybijanie szczególnie poisonów. Bijemy je otaczając siebie w kącie boxami, a jeśli zaczną uciekać, nie gonimy ich odrazu, tylko zabieramy się za pozostałe nienaruszone potworki. Potem znajdziemy wszystkie osłabione poisony co zredukuje ilość traconych przez nas potionów.

Potwory do ubicia:[Obrazek: 20qlu78.gif][Obrazek: Bug.gif][Obrazek: Spider.gif][Obrazek: zwm2hi.jpg][Obrazek: 3130pag.jpg][Obrazek: 3130pag.jpg]

Loot:[Obrazek: ut4at.gif][Obrazek: Lump_of_Dirt.gif][Obrazek: Spider_Fangs.gif][Obrazek: t6rp0z.gif][Obrazek: 2q99fv8.gif][Obrazek: 2hhezqu.gif][Obrazek: 2rmy5jq.gif]


Podsumowanie, czyli plusy i minusy.

+ Bardzo szybki wzrost doświadczenia.
+ Respi się tam boss (Rottie the Rotworm), z którego możemy lootnąć dobry ekwipunek.
- Spore waste.
- Znikoma ilość złota.
- Praktycznie brak jedzenia do zdobycia.
- Słaby wzrost shieldingu, ze względu na otrzymywane duże obrażenia.
- Łatwo jest tu zginąć.
- Nieciekawy loot.

Ocena końcowa: 4-


2d) Wasp Tower

[Obrazek: dcy9g5.png]

Opis: Wieża pełna os. Jeszcze niedawno ginęło tu wielu ludzi, w tym Rookstayerów, ze względu na możliwość ustawienia tam dobrej pułapki. Teraz, po jednej z ostatnich aktualizacji, miejsce to jest już bezpieczniejsze, jednak dla nowych graczy walka z kilkoma waspami na raz nadal nie należy do łatwych. "Nisko-poziomowce" chodzą tam głównie po to, aby pozbierać trochę cennych plastrów miodu na addon.

Wymagany poziom: 15 wystarczy.

Taktyka: Znów boxy, no tak! Nauczcie się, aby zawsze nosić ich przy sobie kilka (ewentualnie honeyflowerów, z których sztuka jest dostępna do wzięcia z questa właśnie na tej wieży). Stajemy jak zwykle gdzieś w kącie i kładziemy choćby jeden z boxów koło siebie, by biła nas mniejsza ilość waspów. Gdy wybijemy je wszystkie, możemy udać się na posiłek, które trzymają dla nas wilki i niedźwiedzie w pobliżu, abyśmy mieli siłę dalej zabijać osy.

Potwory do ubicia:[Obrazek: 2ltn040.jpg]

Loot:[Obrazek: 2e1vo92.jpg]


Podsumowanie, czyli plusy i minusy.

+ Szybkie zdobywanie honeycombów.
+ Nienajgorsze miejsce do zdobycia odrobiny doświadczenia dla nowych Rookstayerów.
- Waste potionów.
- Brak złota w loocie.
- Ciągła potrzeba pójścia po food.
- Dająca się we znaki trucizna.

Ocena końcowa: 2


2e) Rotworm Hell

[Obrazek: 73cx78.png]

Opis: Stare, obecnie rzadko odwiedzane miejsce. Niegdyś chodzono tu, aby lootnąć cenne przedmioty takie jak katana, a obecnie można tam potrenować distance fighting, lub po prostu zmierzyć się z rotwormami po drodze na Katana Room Quest. Niedawno wycofano z loota tych potwórów owe przedmioty i miejsce to niczym szczególnym już nie przyciąga. Niektórzy newbies sądzą, że doświadczeni Rookstayerzy expią właśnie na rotwormach, lecz jest to bzdura, gdyż w tym miejscu (przed trującymi polami) znajduje się tylko 5 rotwormów, które dają łącznie tylko 200 punktów doświadczenia.

Wymagany poziom: Jeśli chodzi o zadawane obrażenia, to rotwormy uderzają najmocniej spośród wszystkich zwykłych potworów Rookgaardu, tak więc conajmniej 15 poziom, aby było bezpiecznie.

Taktyka: Ponieważ są bardzo silne i jest ich aż 5, to znów musimy uzbroić się w conajmniej 1 box. Po wejsciu udajemy się na wąską kratkę widoczną w lewym dolnym rogu powyższego zdjęcia i stawiamy nad sobą box'a, tak aby bić tylko po 1 rotwormie.

Potwory do ubicia:[Obrazek: Skeleton.gif][Obrazek: 3130pag.jpg][Obrazek: 3130pag.jpg]

Loot: [Obrazek: a2w3yf.gif][Obrazek: 1043eio.gif][Obrazek: Sword.gif][Obrazek: 2hhezqu.gif][Obrazek: Katana.gif]


Podsumowanie, czyli plusy i minusy.

+ Całkiem dobre miejsce do trenowania walki na dystans.
+ W pobliżu znajduje się Katana Room Quest.
+ Na Queście możliwość spotkania bossa. (Rottie'go the Rotworm'a)
- Na niskim poziomie duże waste.
- Brak ciekawego loota.
- Słaby wzrost shieldingu, ze względu na otrzymywane duże obrażenia.
- Na niskim poziomie nadziewając się na pułapkę, łatwo jest tam zginąć.
- Mało punktów doświadczenia do zgarnięcia.

Ocena końcowa: 2-


2f) Najszybszy Exp (Facc Zone) - Czyli jak expić po letniej aktualizacji 2011?

Opis: Nie ukrywam, że najlepszym miejscem do zdobywania doświadczenia na Rookgaardzie, była przez bardzo długi czas jego zachodnia część dla graczy z darmowym kontem. Znajdowało się tam bardzo wiele silniejszych potworków z niemal każdego gatunku. Niestety jednak, obszar ten został zmieniony przy letniej aktualizacji 2011. Poison Spiders' Cave została przeniesiona w inne miejsce, a wieża orków zamieniła się w niedostępną dla Rookstayerów fortecę. Jak więc expić w dzisiejszych czasach nie posiadając konta premium? Czy expi się teraz wolniej? Szczerze powiedziawszy, zdobywanie doświadczenia przychodzi nawet szybciej niż przed wyżej wspomnianą aktualizacją. Obecnie najlepiej połączyć całe okolice Poison Cave z obrębem Minotaur Hella. Jak to dokładniej wygląda? Opis w "taktyce".

Wymagany poziom: Aby bez większych problemów rozbijać wszystkie znajdujące się tam potworki, należy zacząć robić tam rundki od 35 poziomu.

Taktyka: Zacznę od tego, że jeśli gramy na serwerze non-pvp, gdzie mamy do czynienia z szybszym respawnem, wystarczy że będziemy expili na samej Poison Spiders' Cave, a na wyższych poziomach, możemy dodać do tego Troll Tower, bądź pająki i skeletony przed polami trucizny, broniącymi dostępu do Salmon Questu. Jednak gdy expimy na serwerze pvp, proponuję biegać zaczynąjąc od Minotaur Hell i przejść na Orc Hell. Następnie kierując się w podziemiach na zachód, bardzo szybko dojdziemy do Poison Cave'a. Przedtem, można także zajrzeć na Troll Tower. Podczas takich rundek, możemy uzyskać duży exp na godzinę. (exp/h) Na wyższych poziomach może przekraczać nawet 10000 exp/h.

Potwory do ubicia:[Obrazek: 20qlu78.gif][Obrazek: ixff4y.gif][Obrazek: 3355vo4.gif][Obrazek: 2v2xem8.gif][Obrazek: qoy9aw.jpg][Obrazek: rr4axi.gif][Obrazek: zwm2hi.gif][Obrazek: 4gsvti.jpg][Obrazek: 4jw4ew.jpg][Obrazek: 3130pag.gif][Obrazek: Minotaur.gif][Obrazek: 2pzxyk4.gif]

3. Bossy.

Na Rookgaardzie występują 4 różne bossy. Respią się oczywiście nieregularnie, co znaczy, że trzeba mieć odrobinę szczęścia, aby je ujrzeć. Sama potyczka nie stanowi większych problemów. Dodam jeszcze, że każdy boss może się zrespić nawet wtedy, gdy stoimy na jego respie, czyli może się pojawić w każdej chwili; nawet gdy blokujemy resp pozostałych potworków. Do tych bossów należą:

[Obrazek: 20haadc.gif] Apprentice Sheng[Obrazek: 20haadc.gif]

Opis: Uczeń słynnego minotaura maga z Minotaur Hell. Wraz z jego respawnem, pojawiają się 4 dodatkowe minotaury, więc jest tam wtedy bardzo ciasno.

Występowanie: Minotaur Hell

Hit Points/Exp: 95hp/150exp

Summony: 0-2 Hyaenas [Obrazek: 2irl0kl.gif]

Loot:[Obrazek: 2pra3pf.gif] [Obrazek: 343p3id.gif] [Obrazek: 10pyn4k.gif]

~~ ~~ ~~ ~~ ~~

[Obrazek: munster.gif]Munster [Obrazek: munster.gif]

Opis: Słaby boss szczurów. Niegdyś mówiono, że respi się on wraz z atakiem szczurów na miasto, ale to nie prawda. Oczywiście jest to możliwe, ale z pewnością bardzo rzadkie zjawisko. Gracze bardzo lubią polować na tego stwora, ze względu na obecność bardzo rzadkiej kostki do gry w jego loocie. Wraz z jego respawnem, pojawiają się ok. 4 cave raty.

Występowanie: Pod miastem, na poziomie -2. Jaskinia z 1 cave ratem.

Hit Points/Exp: 58hp/35exp

Summony: 0-2 Rats [Obrazek: 24m71g9.jpg]

Loot:[Obrazek: 2cxdys6.gif] [Obrazek: dxd6x5.gif]

~~ ~~ ~~ ~~ ~~

[Obrazek: rotworm.gif]Rottie the Rotworm[Obrazek: rotworm.gif]

Opis: Siłą, tak jak i wyglądem, przypomina zwykłego rotworma, tyle że dropa ciekawszy loot.

Występowanie: Katana Room Quest, oraz na samym końcu Poison Cave na respie jedynego tamtejszego rotworma.

Hit Points/Exp: 65hp/40exp

Summony: Brak.

Loot:[Obrazek: 14xl2zr.gif] [Obrazek: 2daj0bc.gif] [Obrazek: 152bxht.gif]

~~ ~~ ~~ ~~ ~~

[Obrazek: 33yntp5.gif] Teleskor [Obrazek: 33yntp5.gif]

Opis: Boss szkieletów na Rookaardzie, został dodany wraz z update'm na 8.6.

Występowanie: Premium Zone, przy queście na small axe pod ukrytą dziurą do rozkopania.

Hit Points/Exp: 80hp/70exp

Summony: Brak.

Loot:[Obrazek: 6ylao8.gif] [Obrazek: 24d0wuo.gif] [Obrazek: 1043eio.gif] [Obrazek: 107vuwx.gif] [Obrazek: 30arjmd.gif] [Obrazek: 2cr1s9x.gif]

- Krótko powiem jak zabrać się za Shenga. Oczywiście będziemy potrzebowali około 10 potionów, ale najlepiej ponad 20, ponieważ dla małych poziomów taka grupa minotaurów może sprawić spory problem. Na niskim levelu nie warto bić ze spearów, bo gdy nie trafimy kilka razy z rzędu, możemy stracić dużo potów.

- Wiele osób bardzo się żali, że nie może trafić na żadnego bossa. Czasami można mieć pecha i na prawdę długo go nie widzieć, ale gwarantuję, że wylogowując chara na jego respie, po wlogowaniu możemy go wkońcu ujrzeć.

4. Trapy.

Trapowanie to inaczej zabijanie przede wszystkim botterów, poprzez nalurowanie dużej ilości potworków, niekoniecznie silnych na jedną kratkę, bądź jedno miejsce i ofc. zamknięcie ich na przykład boxami. Trapowanie kiedyś wiązało się z pewnym ryzykiem. Takim, że akurat mógł nas podejrzeć Gamemaster, albo mogliśmy nawet zabić jakąś postać GMa, a trapowanie jest nielegalne. Mimo to, bardzo dużo osób trapowało i trapuje nadal, bo niby czemu mamy pozwalać cziterom expić? Swego czasu mogliśmy też na tym nieźle zarobić, bo niektórzy z nich nosili przy sobie duże ilości kasy lub addon itemów, lecz obecnie wyłączono system utraty przedmiotów po deadzie na naszej wyspie. Czy warto więc nadal trapować? Czasem po prostu nie ma innego wyjścia. Co prawda teraz GMowie już nie istnieją, ale niestety od zimowego update'u 2010 cipsoft wyłączył możliwość ropowania i kilka świetnych trapów jest już niemożliwe do wykonania. Mimo to, istnieje pewna nowatorska metoda zabijania nielegalnych graczy, lecz pozostawmy te sprawy zawodowcom.

[Obrazek: 1326749248cc250b1049b59.png]

5. Kolekcjonowanie przedmiotów.

Na Rookgaardzie ciężko jest być w posiadaniu zarówno dużej ilości rarów, jak i kasy. Tylko najlepiej handlujący i Ci, co najwięcej polują, mogą mieć sporo tego i tego. Wybór należy do was, czy wolicie np. lightwandy niż crystal coins, lub odwrotnie, bo jednak najczęściej bywa, ten kto zbiera kasę - sprzedaje rary, a kto woli rary, ten je kupuje tracąc pieniądze. Miło jest być w posiadaniu dużej kolekcji rzadkich przedmiotów, bo możemy je pokazać na screenach, lub też dają jakąś satysfakcję z gry, przypominają nam ubite bossy, bądź długie hunty, ale z biegiem czasu niektórzy sprzedają swoje kolekcje i zaczynają zbierać crystal coins. Być może zastanawiacie się co warto zbierać szczególnie na początku, tak więc ja radzę Wam skupić się bardziej na rzadkich przedmiotach niż pieniążkach, no może z wyjątkiem wolf pawów i rzeczy, które bardziej podchodzą pod śmieci, czyli typu pelvis bones lub poison spider shell's. Lista tych najważniejszych przedmiotów widnieje w dziale 6. poniżej.

6. Ceny itemów u Rookstayerów.

- Jeśli zależy Ci na jakimś addonie, to nie żałuj pieniędzy na kupno potrzebnych na niego itemów. Nie wszystkim udaje się zdobyć jakiś ładny addon, a gdy już będziesz go mieć, możesz zacząć sprzedawać przedmioty na niego potrzebne, lub kolekcjonować.

- Podam ceny niektórych itemów, którymi często się targuje. Niektórzy Rookstayerzy cenią sobie mniej albo bardziej niektóre przedmioty, ale mimo to podam ich ceny w przybliżeniu. Należy pamiętać też, że zależą one również od serwera oraz ilości itemów na tym serwerze.

Ekwipunek:

Legion Helmet [Obrazek: legion_helmet.gif] - 200gp
Chain Armor [Obrazek: chain_armor.gif] - 50gp
Copper Shield [Obrazek: copper_shield.gif] - 200gp
Studded Legs [Obrazek: studded_legs.gif] - 500gp
Katana [Obrazek: katana.gif] - 400gp

Ceny addon i rare itemów zwykle wahają się między:

Chicken Feather [Obrazek: chicken_feather.gif] - 20gp
Wolf Paw [Obrazek: wolf_paw.gif] - 100gp
Honeycomb [Obrazek: honeycomb.gif] - 100gp
Bear Paw [Obrazek: bear_paw.gif] - 300gp
Minotaur Leather [Obrazek: minotaur_leather.gif] - 1000-2000gp

Magic Light Wand [Obrazek: magic_light_wand.gif]- 5000-10000gp
Knife [Obrazek: Knife.gif] - 50000gp
Small Ruby [Obrazek: nbrsq9.gif] - 500gp
Silver Amulet [Obrazek: Silver_Amulet.gif] - 200gp
Bronze Amulet [Obrazek: Bronze_Amulet.gif] - 4000gp
Cherries [Obrazek: Cherry.gif] - 10gp
Coloured Egg [Obrazek: Coloured_Egg_(Blue).gif] - 100gp
Snowball [Obrazek: Snowball.gif]- 250gp
Antidote Runes [Obrazek: Antidote_Rune.gif] 100000gp
Lifefluid [Obrazek: Lifefluid_Nap%C3%B3j.gif] 20000gp
Dice [Obrazek: Dice.gif] Tibia Coins [Obrazek: tibia_coins.gif] lub 500000gp
Brass Armor [Obrazek: Brass_Armor.gif] Tibia Coins [Obrazek: tibia_coins.gif] lub 200000gp
Jagged Sword [Obrazek: jagged_sword.gif] Tibia Coins [Obrazek: tibia_coins.gif] lub 200000gp

- Ceny za jakie można sprzedać ekwipunek dla NPC są podane na naszej stronie głównej.

- Uwaga! Nie sprzedawaj addon itemów NPC Tomowi. Kupuje je on za taką sumę jaką można uzbierać bijąc jednego trolla. Lepiej poczekać na ofertę jakiegoś Rookera.

7. Jak kupować arrowy u Blind Orca?

Blind Orc jest jedynym NPC na Rookgaardzie, który sprzedaje łuk i strzały. Aby w ogóle się z nim dogadać i kupić 10 strzał, trzeba będzie mówić w jego języku właśnie tak:

Cytat:Charach (Hi)
Goshak Pixo Mok (2x) - (Kupię strzały, tak)

- Najlepiej ustawić formułkę "Goshak Pixo Mok" na hotkeya. Wciśnięcie go 20x po przywitaniu się ze Ślepym Orkiem, spowoduje zakup 100 arrowów. A żeby zakupić łuk, trzeba będzie napisać następująco:

Cytat:Charach (Hi)
Goshak Batuk (Kupię łuk)
Mok (Tak)

- Ewentualnie można powiedzieć mu na koniec Futchi, czyli Bye. Wink

[SCREEN]!

8. Jak uchronić się przed śmiercią?

Zapewne wielu niedoświadczonych graczy wciąż zadaje sobie następujące pytanie: "Jak, nawet tak wysokopoziomowi Rookstayerzy, ponoszą śmierć na naszej wyspie?" A no właśnie, rzeczywiście jest to dość fascynujące wręcz pytanie. Jak to możliwe, że wyspa, na której nikt nikogo nie może tknąć, na której nie żyje ani jeden smok, gdzie coraz rzadziej giną nawet nowicjusze, zaczęła być nazywana wyspą śmierci? Wydawałoby się, że wygląda to jak na Mainie, czyli im większy ktoś posiada level, tym trudniej go zabić, z tym, że na Rookgaardzie jak już pisałem, praktycznie nie ma co nas skrzywdzić. Prawda jest taka, że na na naszej wyspie jak i na głównym kontynencie, sprawa wygląda niemal identycznie. Najczęstszą przyczyną śmierci i zarówno najbardziej bolesną, są kicki. Nie mamy na nie często żadnego wpływu i gdy nadchodzą, to nawet my Rookstayerzy, możemy czuć się bardzo zagrożeni. Na szczęście znam listę najczęściej popełnianych błędów przez Rookstayerów i stworzyłem z nich kilka rad, o których musicie pamiętać, aby ograniczyć ryzyko śmierci. Niektórym mogą się wydawać one banalne, ale dobrze wiemy, że wiele osób, nawet wysokopoziomowców, nadal popełnia następujące błędy. A teraz do rzeczy:

Zanim odejdziesz od komputera, upewnij się, że Twoja postać została wylogowana. Nie zostawiaj jej w miejscach, gdzie ktoś może lurnąć na Ciebie kilka potworów - często kończy się to śmiercią.

Pamiętaj, że od pewnego update'u wszystkie monstery Rookgaardu respią się niezależnie od tego czy stoisz na ich respie, czy nie. Dlatego nie polecam wnikliwego czytania forum podczas gry.

Jeśli masz lagi, takie które przeszkadzają Twojej postaci w swobodnym poruszaniu się, to nawet nie myśl w tej chwili o expieniu. Ten sam punkt dotyczy złych warunków atmosferycznych, czyli np. burzy. Nagły brak prądu w czasie expienia... Wiemy o co chodzi.

Zawsze noś ze sobą leczące mikstury, a także łopatę i linę.

Pomimo, że najniebezpieczniejsze trapy są już niemożliwe do wykonania, gracze wymyślają inne, skuteczne sposoby ich tworzenia. Musisz nauczyć sie rozpoznawać takiego typu sytuacje i nie ufać byle komu, kto czyści nam questa, gdyż najnormalniej w świecie, taka osoba może wpędzić Cię w pułapkę.

Aby czuć się bezpiecznie nawet na wypadek kicków, polecam zawsze mieć ustawioną barierę na Minotaur Hell:

[SCREEN]

9. Czy warto kupować Premium Account?

Płatne konto jest tak naprawdę urozmaiceniem do gry na Rookgaardzie. Gracze najczęściej kupują premium, aby wykonać questy na addony oraz Goblin Hell. Prawdą jest również to, że na Premium Zone można dobrze poexpić, ale jeżeli mamy wolną strefę darmową, to lepiej jest zdobywać doświadczenie właśnie tam, ponieważ Poison Cave i okolice to najlepszy obszar do expienia na Rookgaardzie. Premium Account warto jest kupić, jeżeli najlepsze miejsca na FACC są oblężone przez innych graczy. Po drugie i chyba najważniejsze, posiadając PACC, od 42 do 40 godziny staminy, otrzymujemy o 50% więcej doświadczenia, dzięki czemu możemy szybciej wybić się z poziomem. Mimo to, wcale nie jest nam to potrzebne w szybkim zdobyciu wysokiego poziomu. Dodam jeszcze, że PACC najlepiej jest zakupić na minimum 20 poziomie. Wtedy łatwiej będzie nam walczyć z dużą ilością wilków i trolli.

[Obrazek: 0tcv.png]

To na tyle, proszę o opinię.

By MDN'

Streamy x Proposal
(Edytowany o 04:24:47, dnia 10-12-2016 przez MDN').
27-04-2013 18:17:22
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
 
Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*


Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20
Rajkos
Chicken
*

Level: 7

Reputacja: 1

Nick: Avadoniz Rookstayer
Poziom: 19
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphira
Status: Aktywny gracz


Post: #2
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Bardzo ciekawy poradnik, dla początkującego Rookstayera jest niezbędny.
Ja osobiście od początku karriery katuję PSC i nie narzekam choć gram na serwerze pvp, mógłby być lepszy respawn Big grin
19-02-2014 12:23:26
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Pixiak
Ziomix roku 2017
*

Level: 37

Reputacja: 29

Nick: Pixio von Pandoria
Poziom: 24
Profesja: Rookstayer
Świat: Yanara
Status: Sporadycznie grający


Post: #3
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Poradnik przydatny, ale:
- Słabo czytelna niebieska czcionka na początku tekstu;
- Brak kilku zdjęć

Poza tym wszystko jest OK, propsy za coś takiego.Gardor Wink

[Obrazek: x1tgmhe.jpg]
19-02-2014 12:29:38
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Acotte
Troll
*

Level: 26

Reputacja: 10

Nick: Acotte
Poziom: 62
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera
Status: Niegrający
Gildia: Brak


Post: #4
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Ogółem nie mam zastrzeżeń, ale od niebieskiego koloru na początku bolą mnie oczy. I brakuje paru zdjęć.Slant

[Obrazek: WttCM4A.gif]

"Majac 24 lata ma sie troche doswiadczenia, np. 23,461,739"
~FFF
19-02-2014 14:18:41
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Rajkos
Chicken
*

Level: 7

Reputacja: 1

Nick: Avadoniz Rookstayer
Poziom: 19
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphira
Status: Aktywny gracz


Post: #5
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Nie chciałem robić nowego tematu (w tym spamu). Od 20 lvla gdzie szybciej idzie exp?
PSC czy MH?

"God bless the memory of Eazy-E"
21-02-2014 02:56:46
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #6
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Sam exp w psc, I tak chyba bedzie az do okolo 100

[Obrazek: cw8lXLx.png]
21-02-2014 08:43:06
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kubica
Rat
*

Level: 11

Reputacja: 6

Nick: Kubica von Kyra
Poziom: 120
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Status: Usunięty


Post: #7
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Zawsze exp jest szybszy w PSC. Smile


[Obrazek: signature.php?character=Myk Myk Disco Polo]
24-02-2014 23:30:20
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

Level: 60

Reputacja: 24

Nick: Lord Lee Ninja
Poziom: 89
Profesja: Rookstayer
Świat: Fidera
Status: Sporadycznie grający
Gildia: True Rook Guardians


Post: #8
RE: Ogólny poradnik Rookgaardu - by MDN'
Exp lepszy na psc z levelem powiekszasz tylko trase

[Obrazek: Hexar-She_enrpxsw.png]
25-02-2014 09:52:49
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka