You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pamiętnik szalonego naukowca

Autor Wiadomość
Tejemniczy
Chicken
*

Level: 7

Reputacja: 0

Pamiętnik szalonego naukowca
Poranek pewnego wrześniowego dnia, kolejny niczym nie różniący się od pozostałych. Tak samo szary i cichy, niosący za sobą wielką niewiadomą. Dla nikogo bez znaczenia czyje w tym dniu było święto, kto o tej porze roku się urodził, kogo matka Ziemia obdarowała najwspanialszym darem jakim jest życie. Pora dla ludzi szykowania przetworów, paleta zapachów unosząca się w każdym domu, bulgoczące garnki z jabłkami, na innym palniku śliwki, gruszki, które miały zostać zatopione w słodkim syropie, piękna woń cynamonu łechcząca zmysł węchu, czyniąc że człowiek na chwilę przymykał oczy i marzył o jak najszybszej możliwości degustacji. Wieczorami, gdy słodycz ustawała, jej miejsce zastępował zapach aromatycznych kurek, podgrzybków, gdzieniegdzie lekka woń lasu wydobywała się z igieł sosny. Dla innych jesień była przygnębiająca, czasem podsumowania spraw minionego roku, rozmyślaniem nad sensem swoich decyzji, tych spełnionych i odłożonych na później. Szacowanie konsekwencji, podliczanie wydatków. Jesień czyniła, że miało ochotę zapaść się pod ziemię, zaszyć się z dala od otoczenia, zamknąć drzwi i nie otwierać nikomu, leżąc skulonym jak skarcony pies, przykryć się kocem i płakać. Desperacka obawa przed nadchodzącą zimą, czasu mrozu, śniegu i lodowatego wiatru.

Pomyślałem że w tym roku nie będę się nudził i zrobić coś ze swoim życiem. Postanowiłem zostać naukowcem. Decyzja nie była łatwa, bo wiedziałem że przede mną dużo ciężkiej i mozolnej pracy. Tak więc wstałem prędko z łóżka i wygrzebałem z szafy biały fartuch który kiedyś nabyłem na lokalnym rynku. Odziany w aksamitną odzież byłem gotów do działania.

[Obrazek: et6qee.png]

Pierwszą sprawą jaką postanowiłem się zająć była sprawa rozmnażania się zwierząt na wyspie. Statki nie przypływają już od dość dawna kiedy został zlikwidowany port, a mimo to wciąż żyłem i miałem co jeść. Wybrałem się na lokalną farmę w celu znalezienia obiektów mych badań.

[Obrazek: 30bhbpz.png]

Jak widzicie moim materiałem badań zostały piękne białe owieczki. Po dokładnej selekcji wybrałem osobnika płci męskiej i żeńskiej. Postanowiłem podejść do sprawy poważnie. Jako że zwierzęta słabo rozwinęły sztukę planowania, postanowiłem im pomóc. Zakupiłem u mojego znajomego drwala dwa krzesła dębowe i stół. W celu poprawy relacji i rozluźnienia atmosfery pozwoliłem sobie zostawić wino domowego wyrobu no i oczywiście jedzenie, w tym celu zebrałem jagody. Ukryłem się za drzewem i czekałem, czy moje
efekty pracy przyniosły wymarzony cel.

[Obrazek: 2qx9t7p.png]

Niestety, mimo ciężkiego pierwszego dnia sen ogarnął me ciało i odpłynąłem w rajską podróż po bezkresach wyobraźni. Gdy się obudziłem byłem w szoku. Wszędzie na polanie walały się sterty rozwalonych mebli, wino które przyniosłem zostało całkiem wypite (a było ponad 5l), nawet zauważyłem, że obiekt nr 1 i 2 zakupił w lokalnym monopolowym dodatkową ilość alkoholu.

[Obrazek: whft75.png]

Czyli mam do czynienia z nadzwyczaj inteligentnymi zwierzętami. Pani Bożenka ze sklepu potwierdza że wczoraj w nocy odwiedził ją osobnik płci męskiej w celu zakupu wysokoprocentowego wina. Ale mimo to efektów nadal brak. Trzeba czekać kilka dni.
C.D.N
24-09-2014 14:30:17
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
[-] 5 użytkowników lubi ten post:
Dark Gladir (09-27-2014), Korges (09-24-2014), Kyron (09-24-2014), PrincessWoona (09-25-2014), Stiwi Łonder (09-24-2014)
Dark Gladir (09-27-2014), Korges (09-24-2014), Kyron (09-24-2014), PrincessWoona (09-25-2014), Stiwi Łonder (09-24-2014)

Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*

Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
|

, kliknij mnie :).

Adres IP: Logged

Dzisiaj 13:29:20
Korges
Chicken
*

Level: 4

RE: Pamiętnik szalonego naukowca
Super, nie gram już co prawda, ale fajnie poczytać takie historyjki.
Napewno będę odwiedzał temat Smile
24-09-2014 14:35:45
[-] 1 użytkownik lubi ten post:
Tejemniczy (09-24-2014)
Tejemniczy (09-24-2014)
Tejemniczy (09-24-2014)
Scientist
Administrator
Administratorzy

Level: 44

Reputacja: 20

Nick: Insane Rookstar
Profesja: Rookstayer
Status: Sporadycznie grający

Naukowiec jakże szalony. Rozmnażanie się owiec jest przeto takie niebezpieczne : )!

Raz biegasz w fartuchu, a raz nie :<.

[Obrazek: Aa32mT1.png]

Gram w Worms Armageddon oraz GTA2 w trybie multiplayer.
Jeśli masz ochotę ze mną zagrać, napisz prywatną wiadomość.
24-09-2014 14:49:51
Tejemniczy
Chicken
*

(24-09-2014 14:49:51)Scientist napisał(a):  Naukowiec jakże szalony. Rozmnażanie się owiec jest przeto takie niebezpieczne : )!

Raz biegasz w fartuchu, a raz nie :<.

Musiałem się przebrać aby skryć się za drzewem Smile
24-09-2014 14:52:17
Korges (09-24-2014)
Korges (09-24-2014)
Korges (09-24-2014)
Maros
Wolf
*

Level: 15

Reputacja: 4

Nick: Armana Maros
Poziom: 30
Świat: Quilia
Status: Czasami grający

na pewno będę tutaj zaglądał, zapowiada się ciekawie.
Wszystko poukładane, screeny zrobione starannie, keep it up Tongue

[Obrazek: tumblr_n7sx2m7iA41sgv0u5o1_500.gif]
26-09-2014 21:06:27
Tejemniczy
Chicken
*

Jak to każdego wieczoru, studiowałem medycynę w zaciszu swojej pracowni.

[Obrazek: 2ivl7d.png]

Od kilku dni nie mogę się wyspać, masa pomysłów do zrobienia, badania które muszę przeprowadzić, eksperymenty i mój projekt który jeszcze nie zakończył się sukcesem.
Tak to prawda, nie najlepiej zapowiadały się wyniki przeprowadzonego kilka dni wcześniej projektu. Byłem na skraju załamania, pomyślałem, że może nie nadaję się do tego, że posiadam zbyt małą ilość wiedzy na prowadzenie czegokolwiek. Dawno temu jak byłem jeszcze małym bobasem, słynny naukowiec Sir Adamus zaistniał w świecie nauki wymyślając portale do różnych miejsc. Dzięki niemu możemy z łatwością przedostać się z jednego miejsca do drugiego. Był to mój dziadek. Nie słyszałem o nim za dużo, gdyż do domu babci wracał po północy, wyczerpany codziennym harmonogramem zajęć. Jedne co zapamiętałem jest przerażająca historia jak policja znalazła któregoś dnia dziadziusia, a raczej jego pozostałości. Postanowił przetestować na własnej skórze prototyp teleportu. Jego obliczenia okazały się błędne i portal czasoprzestrzeni porozrzucała ciało dziadka po pomieszczeniu. Nie było co zbierać, biedny dziadek stworzył freski na ścianie, był to artystyczny chaos z ludzkich szczątek. Jego praca do dziś widnieje pod miastem.

[Obrazek: zxpu86.png]

Natomiast dziadek został złożony niczym klocki Lego i pochowany tuż obok pracowni w której bytował no i aktualnie ja przejąłem jego stanowisko.

[Obrazek: 2ci8olu.png]

Solidnie przemyślałem sprawę i z całych sił, na ile płuca pozwalały krzyknąłem "nie poddam się !!". Szybko zamknąłem książkę, podbiegłem zobaczyć która godzina.

[Obrazek: xfc0ur.png]

Nie było tak źle. Powoli kroczyłem na farmę odwiedzić swoje obiekty. Jak już dotarłem na polanę bylem mile zaskoczony.

-Udało się-powiedziałem sam do siebie a usta mimowolnie podniosły się tworząc uśmiech.

[Obrazek: 15ev914.png]

Sukces Smile. Pierwszy projekt i wszystko poszło zgodnie z planem, choć przyznaję powoli wątpiłem. Obiekt jeden i dwa założyły rodzinę. Ale teraz się tak zastanawiam że jednak zostanę wegetarianinem gdyż płakać się chce jak pomyśle, że te niewinne białe stworzonka trafią na czyjś talerz Sad. Takie było założenie projektu, sprawdzenie skąd berze się jedzenie na wyspie Sad.

Trudno, trzeba otrzeć łzy i kroczyć dalej w poszukiwaniu pytań na które nie ma odpowiedzi i sprawić aby ową odpowiedz miały.
Dołączam fotoalbum, który otrzymałem od obiektu nr 1. Miłego oglądania.

................................................................................​.......................
Na rybkach
[Obrazek: 2q3c3kz.png]
Z panią królikową na plaży
[Obrazek: 2ib2qa9.png]
Interesy z Lily
[Obrazek: dqoyyu.png]
Porachunki ze świniami
[Obrazek: 343okqu.png]
Pogrzeb Mamy Sad Sam też brałem udział, niech spoczywa w spokoju.
[Obrazek: t64d4z.png]
27-09-2014 16:55:54
Dark Gladir (09-27-2014), FFF (09-27-2014), Korges (09-27-2014), Maros (09-27-2014), Scientist (09-27-2014)
Dark Gladir (09-27-2014), FFF (09-27-2014), Korges (09-27-2014), Maros (09-27-2014), Scientist (09-27-2014)
Scientist
Administrator
Administratorzy

Level: 44

Reputacja: 20

Nick: Insane Rookstar
Status: Sporadycznie grający

Porachunki ze świniami, hahaha. To jest obłędne!

[Obrazek: Aa32mT1.png]

Gram w Worms Armageddon oraz GTA2 w trybie multiplayer.
Jeśli masz ochotę ze mną zagrać, napisz prywatną wiadomość.
27-09-2014 17:11:43
Lady Ariadna (09-27-2014)
Niedostępny Freszol
Poison Spider
*

Level: 38

Reputacja: 4

Status: Niegrający

Już konkretnie w głowie niektórym ta Tibia poprzewracała.
27-09-2014 18:22:18
Tejemniczy
Chicken
*

@up

To jest tylko dla zabawy. Człowieku ty myślisz że ja jestem chory ? Co w tej Tibii zostało jak nie zabawa ?
27-09-2014 18:29:27
Dark Gladir (09-27-2014)
Dark Gladir (09-27-2014)
Dark Gladir (09-27-2014)
Dark Gladir
Rookstayer roku 2016
*

Level: 42