You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rookgaard Achievement Guide (detailed)

Autor Wiadomość
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #1
Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Rookgaard Detailed Achievement Guide
By Lady Ariadna

Wszystkie achievementy dostępne na rookgaardzie


1. Here, fishy fishy! <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz złowić 1000 ryb. Zaczynając z poziomu fishingu 10 osiągnięcie to wbijesz około fishingu 44.


Koszt: 1150g (150g za wędkę i 1000x1g za worma Al'Dee)
Czas wbijania: Około 1h 21 minut


Tips and Tricks: Możesz zmechanizować swoje łowienie: ustaw fishing na hotkey (ja używam F5) i połóż coś na ten klawisz (działająca kombinacja to np. kostka do gry i książka) tak by był cały czas wciśnięty. Klikaj w jedną kratkę wody cały czas, aż do momentu kiedy złowisz rybę. Ta kratka jest teraz zużyta i łowienie w niej nic ci nie da - musisz przenieść się do innego miejsca. Kratka jest zdatna do ponownego łowienia po 38 minutach od złowienia ryby.


[Obrazek: C0AWDWZ.png]


2. Make a Wish <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz zdmuchnąć 5 świeczek z tortów (party cake). Kupisz je od Normy za 50g sztuka.

Koszt: 250g

[Obrazek: Zcx2ykY.png]


3. The Cake's the Truth <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz upiec 30 ciast. Będziesz potrzebować:
[Obrazek: Trough.gif] Through
[Obrazek: Mug.gif] Mug of Milk x30(2g za kubek u Normy)
[Obrazek: Flour.gif] Flour x30 (Leżą w młynie u Williego, możesz także zdobyć Flour mieląc zboże (wheat) w młynie u Williego)
1. Używamy [Obrazek: Mug.gif] na [Obrazek: Trough.gif] jeden raz, trough powinno być wypełnione mlekiem. Teraz używamy [Obrazek: Flour.gif] na trough z mlekiem i otrzymujemy [Obrazek: Lump_of_Cake_Dough.gif]. Kładziemy to na Piecu na poddaszu młynu Williego i otrzymujemy Cake. Powtórzyć 30 razy.


Koszt: 60g
Czas wbijania: około 10 minut


[Obrazek: JYv2eGa.png]


4. With a Cherry on Top <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz udekorować 20 ciast owocami. Będziesz potrzebować: [Obrazek: Kitchen_Knife.gif] i [Obrazek: Blueberry.gif] x20. Mając ciasto w plecaku użyj Kitchen Knife na owocu by je przyozdobić.


Koszt: 0g


[Obrazek: KcXDeha.png]


5. Happy Farmer <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz skosić 200 kratek zboża. Musisz zaopatrzyć się w [Obrazek: Scythe.gif], kupisz ją od Al'Dee za 12g. Użyj kosy na kratce zboża żeby ją ściąć.
Zboże koło sklepu Al'Dee ma 86 kratek.
Zboże tuż po wyjściu z rookgaardu ma 49 kratek.
Jest także zboże koło Dragon Corpse Quest i na PACC area (48 kratek)

FACC:

[Obrazek: fWCEedh.png]

[Obrazek: z5LDkkH.png]

PACC:

[Obrazek: FM9SODc.png]


Koszt: 12g
Czas wbijania: około 10 minut


[Obrazek: syNyx5A.png]


6. The Undertaker <2 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz otworzyć dziurę w ziemi łopatą 500 razy. Łopatę kupisz u Al'Dee za 10g. Dziura "zasypuje się" po 5 minutach i jest zdatna do otworzenia z powrotem (Wyjątek: dziura na Tutorialu, która zasypuje się po 1 minucie)

Trasa FACC: Wyjdź z wioski i odkop dziurę przy Bug Cave -> Idź do Bear Cave i odkop wejście do Dragon Corpse Quest -> idź na 3 groby i odkop jeden -> idź do Bug Cave

Trasa PACC: Idź na strefę PACC i otwórz dziurę do Troll Caves -> Otwórz dziurę do spiderów -> Otwórz dziurę przy 3 grobach -> otwórz dziurę koło bagna snake (lewy dolny róg) -> powtórz


Koszt: 10g
Czas wbijania: 10h 25 minut, ale można dziury otwierać po drodze


[Obrazek: y9hUYKp.png]


7.Bluebarian <2 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz 500 razy użyć krzaczek z jagodami. Zjedzenie jagód na krzaczku nie liczy się, więc musisz znaleźć 500 razy nieużyty krzak i użyć go. PACC znacznie przyspiesza zdobycie tego osiągnięcia. Użyty krzak jest gotowy do użycia ponownie po godzinie.
Zbiorowiska krzaków: Sklep Al'Dee (3), Krzaczki zaraz po moście dla PACC (4), Plantacja PACC (20)


Koszt: 0g


[Obrazek: 9gFXnDS.png]

[Obrazek: 8luGl0a.png]


8. Number of the Beast <2 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz 3 razy pod rząd wyrzucić 6 na kostce do gry. Kostkę (Dice / Die) zdobyć można z Munstera (~0.5% szansy - bazowane na badaniach Venthuriego)

Koszt: do 100cc

9. Potion Addict <4 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz wypić aż 100.000 mikstur (small health potion)
Kupisz je u Lily lub Hiacyntha za 20g sztuka (-5g za pustą butelkę).


Koszt: 150cc (sprzedając butelki)
Czas wbijania: 20 h 50 min (((10000x150):20):3600) - 150cc podzielić na koszt potiona podzielić na ilość sekund w godzinie. Interwał między potionami wynosi dokładnie 1 sec.


10. Snowbunny <2 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz zrobić 10.000 ŚLADÓW na śniegu. Chodzenie po już udeptanych kratkach nie liczy się. Kratka potrzebuje ok. 10 sekund żeby wrócić do gotowości. Śnieg znajdziesz na północ od banku Pauliego, w miejscu starej akademii.


Koszt: 0g
Czas wbijania: Około 4 godzin


[Obrazek: zUTjRTf.png]


11. Natural Born Cowboy <1 punkt>


Aby zdobyć tego achievementa musisz kupić mounta na Tibia.com

Koszt: od 20 do 40 euro.


[Obrazek: CgCTyqo.png]12. Exemplary Citizen <4 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz wykonać Addon Questy u Normy (hat) i Amber (plecak).
Będziesz potrzebował:


Hat: [Obrazek: Chicken_Feather.gif] x100, [Obrazek: Honeycomb.gif] x50 oraz [Obrazek: Legion_Helmet.gif]


Backpack: [Obrazek: Minotaur_Leather.gif] x100


[Obrazek: 2MCKFMp.png]Czas wbijania: 2h (czekanie aż Amber skończy plecak)13. Waverider <2 punkty>


Aby zdobyć tego achievementa musisz przepłynąć 100.000 kratek. Pływać można koło plaży na południowy-wschód od Temple.
Jeżeli posiadasz 2 klawiatury to podłącz obie klawiatury do komputera i na jednej na strzałce w dół połóż coś ciężkiego a na drugiej na strzałce w górę. Twoja postać powinna jeździć góra dół góra dół.

Koszt:
Czas wbijania: Około 16 godzin


[Obrazek: LgConN6.png]


14. I did my part <2 punkty>


Tego achieva można zdobyć we wrześniu lub w marcu każdego roku rozpoczynając od września 2014. Trzeba z bata / badgera / squirrela na Dawnporcie zdobyć dwie koperty i otworzyć je by dostać dwa różnokolorowe proszki. Następnie proszki te przenieść na Rookgaard i jeden z nich dać Rookstayerowi. Rookstayer używa proszku na sobie, postać z Dawnportu używa drugiego proszu na sobie, Rookstayer używa resztki swojego proszu na postaci z Dawnportu i otrzymuje achievement.


[Obrazek: VUc262g.png]


15. Rocket in Pocket <1 punkt>


Jeżeli twój serwer w evencie "Colours of Magic" wybrał czarodzieja pomarańczowego, to masz szczęście! W ciągu następnego tygodnia możesz z batów, badgerów i squirreli zdobyć Firework Rocket! Jeżeli trzy takie rakiety odpalisz trzymając je w backpacku otrzymasz ten achievement.


[Obrazek: hnoA3Ve.png]


16. Party Animal <1 punkt>


Jeżeli twój serwer w evencie "Colours of Magic" wybrał czarodzieja pomarańczowego, to masz szczęście! W ciągu następnego tygodnia możesz z batów, badgerów i squirreli zdobyć Party Trumpet lub Party Hat! Użycie jednego z nich 200 razy sprawi, że zaliczysz to osiągnięcie.


[Obrazek: WgT144n.png]


17. Fireworks in the Sky <2 punkty>


Jeżeli twój serwer w evencie "Colours of Magic" wybrał czarodzieja pomarańczowego, to masz szczęście! W ciągu następnego tygodnia możesz z batów, badgerów i squirreli zdobyć Firework Rocket! Musisz zdobyć aż 250 takich rakiet, co nie będzie łatwe! Gdy będziesz już miał ich wystarczająco dużo musisz położyć je na ziemi i użyć. Po odpaleniu 250 takich fajerwerków otrzymasz achievement.


18. Seasoned Adventurer <1 punkt>


Osiągnięcie dodane niedawno. By je zdobyć wystarczy wbić 50 poziom. Jeżeli już masz taki poziom to wystarczy, że wbijesz poziom by automatycznie je otrzymać.

[Obrazek: oft3ZwR.png]


19. True Colours < 3 punkty>


Aby zdobybyć to osiągnięcie Twoja postać musi wziąć udział w evencie The Colours of Magic trzy razy. Potraktuj to jak zdobycie "I did my part" trzykrotnie w odstępach półrocznych. Najkrócej osiągnięcie to zajmie Ci rok, jeżeli jest właśnie event, wykonasz "I did my part" a potem konsekwentnie za pół roku i za rok naznaczysz się proszkiem. Nie ma znaczenia jakie kolory użyjesz.


[Obrazek: lpGoymj.png]


20. Hunting Permit < 1 punkt>

Najnowsze osiągnięcie, dodane w Winter Update 2017. Aby je zdobyć, trzeba w pełni "odkryć" dowolną kreaturę z poziomu Easy w Cyclopedii. Pełne odkrycie wymaga zabicia takiego potwora 500 razy. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

[Obrazek: sV0XPjC.png]

21. The More The Merrier <obecnie 0 punktów>


To osiągnięcie zostało usunięte. Zostanie ono tutaj tylko w celach historycznych.
Spoiler:

Najnowsze osiągnięcie. Żeby je zdobyć trzeba zaprosić 10 swoich znajomych (lub zrobić 10 kont i zaprosić samego siebie) po czym oni muszą kupić coś w Tibia Shopie za realne pieniądze. Najtańszą opcją byłoby kupienie nowego Pakietu Startowego za 2,95 euro. Za 10 kont będziesz musiał więc zapłacić 29 euro i 50 centów, co w przeliczeniu na PLN wyjdzie około 125,50 zł. Należy pamiętać jednak, że za tę cenę otrzymujemy outfit którego możemy używać na wszystkich postaciach i 3 punkty osiągnięć także *kaszl* ehmm... warto. tak.

[Obrazek: tBWzUCa.gif]Suma punktów do zdobycia: 35.I to już koniec poradnika, jeżeli coś przeoczyłem to naprawię, piszcie co myślicie w komentarzach i papa Smile

[Obrazek: cw8lXLx.png]
(Edytowany o 13:29:22, dnia 10-12-2017 przez Lady Ariadna).
24-11-2013 00:27:25
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
[-] 6 użytkowników lubi ten post:
emosGambler (03-27-2016), JanCio (07-06-2017), Polna Rusalka (02-09-2018), Satharin (02-07-2017), stary_rookier (09-01-2015), Vigoslav (10-01-2014)
[-] 6 użytkowników lubi ten post:
emosGambler (03-27-2016), JanCio (07-06-2017), Polna Rusalka (02-09-2018), Satharin (02-07-2017), stary_rookier (09-01-2015), Vigoslav (10-01-2014)
[-] 6 użytkowników lubi ten post:
emosGambler (03-27-2016), JanCio (07-06-2017), Polna Rusalka (02-09-2018), Satharin (02-07-2017), stary_rookier (09-01-2015), Vigoslav (10-01-2014)
 
Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*


Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|


Dzisiaj 13:29:20
Bonok
Troll
*

Level: 18

Reputacja: 0

Nick: Bonok
Poziom: 72
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Status: Sporadycznie grający


Post: #2
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Bardzo fajny poradnik. Dziekuje (;
(Edytowany o 15:34:08, dnia 28-11-2013 przez Bonok).
28-11-2013 15:30:32
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Trecy
Chicken
*

Level: 8

Reputacja: 0Post: #3
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
bardzo dobry, jedyne co można poprawić to wyróżnić tytuły, żeby był bardziej przejrzysty
21-12-2013 23:59:59
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
anonymous
Chicken
*

Level: 9

Reputacja: 3Post: #4
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Here, fishy fishy! (tutaj, rybko!) <1 punkt>

Nie jest do zdobycia na Tutorialu obecnie.
04-03-2014 17:33:21
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #5
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Czemu nie?

[Obrazek: cw8lXLx.png]
04-03-2014 20:36:38
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
anonymous
Chicken
*

Level: 9

Reputacja: 3Post: #6
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
(04-03-2014 20:36:38)Lady Ariadna napisał(a):  Czemu nie?

Kratki są po prostu zablokowane i nie ma na nich ryb przynajmniej jest tak na 1 części.
04-03-2014 20:39:28
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #7
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Oh Huh czyli wszyscy z tym achievem i wysokim fishingiem są na +.

Powiedz mi tylko, jak łowiłes ryby w części z santiago?

[Obrazek: cw8lXLx.png]
04-03-2014 21:26:02
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
anonymous
Chicken
*

Level: 9

Reputacja: 3Post: #8
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Nie było wtedy tam strefy ochrony.A teraz jest i nie można w niej łowić.
04-03-2014 21:32:50
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #9
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Updated, wrzucę resztę zdjęc jak imgur będzie działać bo ma jakieś problemy.

Na ten moment maksymalna liczba punktów achievementów na Rookgaardzie to 31.

[Obrazek: cw8lXLx.png]
26-09-2014 20:52:58
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Lady Ariadna
Mistrz j. polskiego 2017
Redaktorzy

Level: 49

Reputacja: 16

Nick: Ladyariadna
Poziom: 65
Profesja: Rookstayer
Świat: Amera
Status: Aktywny gracz


Post: #10
RE: Rookgaard Achievement Guide (detailed)
Updated, poprawiono błędy, wstawiono nowe grafiki, więcej screenów.

[Obrazek: cw8lXLx.png]
24-05-2015 16:19:21
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka