You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
 • 2 Głosów - 4.5 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Rookstayer wydanie 13

Autor Wiadomość
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #1
Rookstayer wydanie 13
Created by Rookie.com.pl © 2012-2014.

[Obrazek: fbWPt23.png]


WYDANIE 13 / 2014 | ŹRÓDŁO INFORMACJI KAŻDEGO ROOKSTAYERA | CZWARTEK, 27 LUTEGO 2014 | BEZ CENZURY

[Obrazek: dPda63h.png]
O tym się mówi...
Opiekun działu: Kyron

[Obrazek: N.png]a starcie chcielibyśmy przeprosić, iż treść gazetki będzie krótsza niż większość poprzednich, jednak w naszej redakcji nastąpiły znaczne zmiany, a raczej osłabienia. Odeszli od nas Battle Sheep, Abaros, oraz Pixio. Zdjęli oni swoje redaktorskie kolory i przyodziali szaty zwykłych użytkowników. Powody rezygnacji są różne, jednak przeważają sprawy prywatne i brak czasu, który zawsze poświęcali forum. Nie oznacza to, że rezygnujemy z niektórych elementów od zawsze tworzących naszą stronę, czy też ograniczamy zakres swoich obowiązków. Wręcz przeciwnie - staramy się rozłożyć siły, aby pokazać, że mamy ogromną szansę na rozwój! W najbliższym czasie planujemy także zrewolucjonizować gazetkę i znacznie pozmieniać jej treść oraz formę, a także wypuścić serię interesujących artykułów! O zmianach będziecie na bieżąco informowani!

Wszystkim redaktorom chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za pracę włożoną w forum!


[Obrazek: Z.png] powodu znacznych osłabień w kadrze redaktorskiej, chcielibyśmy dać Wam szansę na pomoc w naszym zespole. Bycie redaktorem nie oznacza, że musisz być aktywnym graczem, ani codziennie logować do gry. Bycie redaktorem na naszej stronie to pomoc w jej rozwoju w przeróżnych kategoriach. Tłumaczenie artykułów, wyszukiwanie informacji, ale także organizowanie czasu i praca w zespole. Chcesz się tego nauczyć? Dołącz do zespołu redaktorów, a na pewno nie pożałujesz! Zapraszamy do złożenia podania.

Oprócz wzmocnienia redakcji, potrzebujemy ludzi, którzy zechcą graficznie upiększać naszą stronę oraz treści na niej zawarte! Wymagamy tylko podstawowych umiejętności w tworzeniu grafiki i chęci zdobywania doświadczenia. Ważna jest jednak Twoja dyspozycyjność oraz chęć współpracy z naszą stroną. W wielu przypadkach potrzebujemy loga, banneru, grafik do artykułów, czy też obróbek zdjęć. Mimo grafik to mało wymagająca ranga na forum! Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił, złóż swoje podanie w tym temacie

Pamiętajcie o tym, że zgłaszając się do pomocy naszej stronie, robicie to z własnej, nieprzymuszonej woli. Jest to tylko charytatywne wsparcie z Waszej strony i formalnie nie macie w stosunku do nas (jak i my do Was) żadnych obowiązków.


[Obrazek: W.png] ciągu ostatnich dwóch tygodni, nasi użytkownicy mieli okazję rozgrywać turniej w bilard na serwerze Gamezer. Do udziału w turnieju zgłosiło się ośmiu zapaleńców, którzy rozegrali swoje mecze w systemie pucharowym. Mimo małej liczby uczestników, event cieszył się stosunkowo dużym powodzeniem. Jak widać, niektórzy okazali się prawdziwymi gladiatorami gamezerowego billarda. Niektóre mecze w rundzie ćwierćfinałowej kończyły się bezwzględną wygraną jednej ze stron. Inne były natomiast bardzo wyrównane. Dominatorem był tutaj Pixio, który nie pozostawił żadnego swojego meczu bez emocji i niepewności! Niestety nie każdy może zostać zwycięzcom, gdyż na podium przewidziano tylko 3 miejsca. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim zwycięzcom i podziękować reszcie użytkowników za wzięcie udziału w turnieju!

Całą historię rozgrywek znajdziecie tutaj.

[Obrazek: podium.png]

[Obrazek: W.png] najbliższym czasie na naszym forum rusza nowy bilardowy turniej na serwerze Gamedesire.com. Serwis przyciągnął nas fizyką gry, która jest tutaj zdecydowanie bardziej realna. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia pokojów turniejowych, co bardzo ułatwi nam rozgrywkę. Możemy zdradzić, iż rozgrywki będą odbywać się w systemie zarówno pucharowym, jak i grupowym - czego brakowało w turnieju na Gamezerze. Emocje będą zdecydowanie większe, a turniej będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania zasad i tworzenia instrukcji tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a rozgrywki były w 100% profesjonalne. Liczymy na Waszą obecność i wyczekujcie tematu w dziale Konkursy / Eventy.


[Obrazek: Z.png] pewnością, najważniejszym wydarzeniem ostatnich dwóch tygodni było powstanie naszych własnych statystyk rookstayerów. Dzięki nim będziecie mogli na bieżąco przeglądać najważniejsze osiągnięcia oraz niepowodzenia naszych postaci z Wyspy Nowicjuszy. Mimo tego, że jest to tylko wersja wstępna, już sprawdza się lepiej od wszelkich innych statystyk, które aktualizują się znacznie wolniej niż nasze. Autorem świetnego skryptu jest użytkownik naszego forum - Kubica.

Aktualnie dostępny jest dla Was podgląd poziomów doświadczenia zarówno tych ogólnych, jak i z podziałami na światy. Dodatkowo możecie zobaczyć statystyki osiągnięć (tzw. "achievements"), oraz listę osób online. Z czasem będziemy wdrażać coraz to nowe funkcje, a żeby nasz Rookstat stawał się dla Was coraz to ciekawszy, funkcjonalny, a przede wszystkim - żeby coraz to więcej osób nas odwiedzało!

[Obrazek: rookstat.png]

Statystyki to mimo wszystko jeden z najszerszych działów obejmujący Wyspę Nowicjuszy i jej historię. Już wcześniej, znaleźli się chętni, aby stworzyć skrypty obejmujące tylko i wyłącznie wyspę Rookgaard. Nasz polski rookstat, jest to czwarta w historii gry strona związana ściśle ze statystykami tej małej wysepki.

Poniżej przedstawiono listę wszystkich Rookstatów wraz z ich twórcami i rokiem powstania:

Pewnie wielu z Was o tym nie wiedziało, ale to właśnie Sunrise był twórcą pierwszych w historii statystyk. W roku 2005 przyjęto nazwę RookStat, która jak widać - istnieje do dzisiaj. Nie wnikając już w dokładną historię RookStatu, chcemy poinformować iż niedługo na naszym forum pojawi się artykuł opisujący szczegółowo historię rookgaardzkich statystyk. Mamy nadzieję, że będziecie go wyczekiwali!

Tymczasem zachęcamy was do korzystania z naszego oficjalnego RookStatu i dziękujemy jego twórcy - Kubicy!
Liczymy także na szybki rozwój strony!

PS Odnośnik do naszego RookStatu znajdziecie w nagłówku strony, zaraz pod logiem Rookie.
http://www.stats.rookie.com.pl


[Obrazek: N.png]asi przyjaciele z Południowej Ameryki odczuli znaczne osłabienie w statystykach. Ostatni okres był niezwykle pechowy dla brazylijskiej czołówki Rookgaardu, a mianowicie dla dwóch wysokopoziomowych postaci...

Pierwszym z nich jest Tibia FaviconKratos Rook, który w nocy, dnia 19 lutego został shackowany. Hacker Kratosa posunął się nawet do relacjonowania całego wydarzenia na żywo za pomocą serwisu TibiaCast. Był on jednak wyjątkowo łaskawy, gdyż postać straciła "tylko" 16 poziomów doświadczenia, spadając ze 115 na 99 poziom, a doskonale są nam znane przypadki, gdzie hackowane postacie lądowały w świątyni z pierwszym poziomem doświadczenia. Członek gildii prowadzonej przez Tibia FaviconSporro od roku 2007 nie zalogował do gry od tego czasu ani razu, a ostatnie logowanie miało miejsce 19 lutego o godzinie 3:40 czasu uniwersalnego.

[Obrazek: Kratos_rats.png]

Drugim pechowcem jest Tibia FaviconGuebahh on Rook, którego postać została usunięta z powodu używania nielegalnego oprogramowania do gry. Po prawie 8 latach brazylijczyk rozstał się ze swoją postacią z Jamery na własne życzenie. Mimo tego, że gracz był znany ze specyficznego stylu gry praktycznie "od zawsze", dalej szedł w zaparte, tym razem postacią z Głównego Kontynentu, co doprowadziło do kasacji konta z wszystkimi postaciami.

Cytat:2011-12-01 05:22 Guebahh on Rook 97 a troll
2011-10-08 17:51 Guebahh on Rook 94 fire
2011-03-17 11:50 Guebahh on Rook 90 a poison spider
2009-01-16 22:58 Guebahh on Rook 73 a poison spider
2008-12-23 01:43 Guebahh on Rook 71 a poison spider
2008-12-22 18:19 Guebahh on Rook 73 a poison spider
2008-10-21 23:32 Guebahh on Rook 66 a skeleton
wg http://www.tibiaring.com

Jak twierdzą gracze, zarówno Kratos jak i Guebahh są sami sobie winni. Używani oni nielegalnego oprogramowania od lat, aż w końcu zostali za to solidnie ukarani. Póki co pech dosięga głównie brazylijską większość Rookgaardu, jednak szczerze liczymy iż polska mniejszość również zostanie wkrótce ukarana. Idealnym przykładem na to, iż nie jest się bezkarnym jest przykład Guebahha, który po prawie 8 latach używania nielegalnego oprogramowania stracił wszystkie swoje postacie...


[Obrazek: P.png]rawdziwą czystkę zrobił Cipsoft na Luminerze. Z serwera zniknęło aż 12 rookowych postaci w granicach 50 poziomu doświadczenia. Mimo tego, że dotknęło to tylko pojedynczego serwera, wciąż mamy nadzieję, że Cipsoft przestanie nam mydlić oczy i zajmie się botterami na skalę ogólnoświatową. Kasacje mogą świadczyć o chwilowym zainteresowaniu jednym serwerem, lub też wpadką pojedynczego gracza, który miał na Luminerze kilka swoich postaci. Niestety tego się już nigdy nie dowiemy. Cieszymy się jednak, że chociaż jakaś część Rookgaardu została oczyszczona z botterów...

Kasacje na Luminerze:
Cipsoft sprawił też prezent użytkownikowi naszego forum - Quali. Z jego serwera zniknęły aż 4 postacie, co w skali Wyspy Nowicjuszy zmienia naprawdę wiele. Jak twierdzi sam Quala - były to jedyne aktywne postacie, używające nielegalnego oprogramowania na jego serwerze.

Kasacje na Berylii:
Mamy nadzieję, że następny tydzień będzie równie obfity w kasacje...


[Obrazek: D.png]o grona setnych poziomów doświadczenia dołączyło w ostatnim czasie aż dwóch rookstayerów. Pierwszym z nich jest gracz Tibia FaviconRuxa Shaynetos z gildii Elite Rookers, ze świata Luminera. Drugim graczem, mogącym pochwalić się trzycyfrowym poziomem doświadczenia jest Tibia FaviconSplosha z serwera Xerena. Oboje graczy dokonało tego jako drudzy na swoim serwerze i obojgu z nim wystarczy tylko 1 poziom doświadczenia więcej, aby przejąć pozycję leadera w rankingu serwera.

[Obrazek: ruxa.png]

Oprócz osiągnięcia 100 poziomów doświadczenia na Xerenie i Luminerze, okrągłym poziomem może się pochwalić Tibia FaviconCaslu Rook z serwera Calmera. Po długich zmaganiach i wielu dniach spędzonych w jaskini trujących pająków, osiągnął on 110 poziom doświadczenia na Wyspie Nowicjuszy.

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy każdemu sukcesów w dążeniu do wymarzonego celu!


[Obrazek: W.png]alentynkowy prezent sprawił sobie Tibia FaviconFreshol z serwera Antica. Chwilę po północy, obiekt pożądania wielu rookstayerów z całego świata padł jego zdobyczą. Boss szczurów - Munster zostawił po sobie jakże cenną - kostkę do gry! Jest to pierwsza zarejestrowana kostka na serwerze Antica i uwaga - aż piąta w roku 2014! Wcześniejsze kostki zdobywali Zideia (x2), Ven oraz Abaros...

[Obrazek: 476l.png]

[Obrazek: Freshgol.png]

Tym samym Tibia FaviconFreshol stał się pierwszym w historii rookstayerem, który zdobył 24 punkty osiągnięć na Rookgaardzie, czyli aktualnie - wszystkie możliwe, a raczej znane do zdobycia osiągnięcia!


[Obrazek: Z.png]apewne wielu z naszych aktualnych użytkowników pamięta zmagania Rookie.pl z wielkim Kraknaknorkiem, w lipcu 2011 roku. Pomimo bardzo długiej walki, użytkownicy Rookie ginęli jeden za drugim, aż wreszcie Kraknaknork rozprawił się ze wszystkimi wojownikami...
Po ponad dwóch latach od tamtego wydarzenia, nasi przyjaciele z Brazylii chcą stawić czoła temu potężnemu demonowi i tym razem rozprawić się z bestią. Dokonać mogą tego za pomocą sztuczki, umożliwiającej dostanie się do Kraknaknorka na poziomie doświadczenia większym niż 2. Pomysłodawcą jest gracz Tibia FaviconJoanagirl z serwera Unitera, a cały temat możecie zobaczyć tutaj.

...a może i Ty zechcesz pomóc naszym brazylijskim przyjaciołom?...[Obrazek: yLg8CNe.png]
Wasze osiągnięcia z ostatnich dwóch tygodni...
Opiekun działu: Battle Sheep

Rozpoczynamy kolejną część najprzyjemniejszego dla oka działu "Się Kręci". Prezentowane są w nim osiągnięcia graczy uwiecznione za pomocą screenshotów. Osoba z poza środowiska może pomyśleć, że zdjęć jest mało, ale nic bardziej mylnego. Przy obecnej liczbie userów otrzymujemy ich proporcjonalnie dużo. Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie:

Jedyny awans w doświadczeniu. Jakub Suchyman osiąga 65 poziom!

[Obrazek: fsvOVIA.png]

Kentoniarz osiąga 70 fishing!

[Obrazek: x4MtnzI.png]

A jeden z naszych redaktorów zdobywa 27 shielda. Smile

[Obrazek: Fsf2gaG.png]

Wszystkim "awanserom" gratulujemy i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym numerem zdjęć będzie coraz więcej! Pamiętajcie, że zdjęcia awansów w umiejętnościach są również mile widziane. Wszystkie szczegóły, możecie przeczytać w tym temacie.


[Obrazek: yYX3JVx.png]
Fotografuj w terenie...
Opiekun działu: Battle Sheep

Czy uchwyciłeś kiedyś jakiś ciekawy moment z gry na Wyspie Nowicjuszy? Walka z bossem, element RPG, wydarzenie, zdobycie ciekawego przedmiotu, spotkanie z kimś w pelerynie, czy tez inny moment, mogący zaciekawić naszych czytelników? Chcesz się z nami podzielić swoją zdobyczą? Wyślij prywatną wiadomość do użytkownika Advantage, w tytule wpisując "Zdjęcie tygodnia", a w treści umieść bezpośredni link do zrzutu ekranu oraz opis - "Co dane zdjęcie przedstawia". Jeśli zdjęcie spodoba się redakcji, na pewno trafi do dwutygodnika! Czekamy na wasze zdobycze!

[Obrazek: 2iu3i8h.jpg]
Quest service

Nadesłał: Citize


[Obrazek: nM82ymN.png]
Miej pogląd na wszystko...
Opiekun działu: Advantage

Jako, że największa baza statystyk Rookgaardu - Rookstat już nie funkcjonuje, postanowiliśmy stworzyć swoją własną. Aby znaleźć się w naszym rankingu, wystarczy że założysz konto na naszym forum i wyślesz prywatną wiadomość do użytkownika Advantage. Wiadomość, w której treści wpiszesz nick swojej głównej postaci, zatytułuj "Ranking". Od czasu dodania Cię do listy, z każdym kolejnym wydaniem naszego czasopisma będziesz mógł na bieżąco śledzić losy swojej postaci na tle innych.

Aktualny ranking:
[Obrazek: qxnb4w.png]

Obecny ranking wygląda w taki sposób. Będzie on aktualizowany co 3-5 dni, ponadto będzie można go znaleźć w forumowej gazetce. Nie owijając w bawełnę zapraszam gorąco każdego gracza na forum o NAPISANIE NICKU swojej postaci na PW do Advantage.

Warunki wymagane do przyjęcia:
 • Poziom 9 lub wyższy
 • Postać nie może być usunięta
 • Postać musi być twoja, w wypadku wątpliwości będzie to kontrolowane
 • Jedna postać - Jeden użytkownik, w wypadku gdy chcesz zmienić postać poprzednia będzie usunięta z rankingu, w wypadku gdy poprzednia postać została usunięta z gry możesz dodać inną

Dołącz do nas i Ty!


[Obrazek: hHXWXsn.png]
XIII część
Opiekun działu: ABAROS

Rookie został przywitany co najmniej jak jakiś król. W okół trwał bowiem festiwal. Bawił się na nim w najlepsze, a przy okazji nauczył się podstawowych spraw dotyczących dalszego przetrwania. Swoje praktyki zdał na ocenę celującą, lecz chciał jednak iść dalej. Pożegnał grzecznie wszystkich towarzyszy i poszedł po naukę profesji. Stanął na środku placu, a jego oczy ujrzały cztery budynki. W każdym z nich rezydował inny nauczyciel, ale zdecydował się iść do paladyna. Uwielbiał przecież dystansową walkę, a poza tym uważał, że jest to bezpieczniejsze od pojedynków twarzą w twarz. Zawsze dobrze jest trzymać się na odległość.

Mentor zauważył Nowicjusza już z daleka i zaprosił go do środka. W trakcie rozmowy zapytał go, czy na pewno chce zostać paladynem i czy wie, co się z tym wiąże. Nauczycł chłopaka prawidłowego władania łukiem i rzucania włóczniami oraz wręczył mu podstawowe wyposażenie. Powiedział również, żeby chwilę potrenował, bowiem w podziemiach roi się od zwykłych trolli i starszych rangą czempionów. Ćwiczenia trwały mniej więcej 2 godziny. Po tym czasie bohater poczuł przypływ sił i umiejętności. Wrócił do nauczyciela, podziękował za pomoc i poszedł prosto przed siebie.

Z Wyspy Przeznaczenia można odpłynąć jedynie statkiem, którym kieruje doświadczony kapitan. Jest bardzo rozmowny, więc opowiedział nowemu pasażerowi o swoich morskich wyprawach oraz o pojedynkach z piratami. Uprzedził Nowicjusza, że nie może mieć przy sobie zbyt dużo gotówki, ponieważ jest to najlepsza przynęta dla rabusiów.
- Witaj! Do jakiego miasta zmierzasz?
- Tak właściwie, to nie wiem - rzekł Rookie. Może do jakiegoś popularnego i często obleganego.
- W porządku. W takim razie obieramy kurs na Thais. Usiądź wygodnie i delektuj się pięknymi widokami.
Podróż trwała 2 dni. Po dotarciu do przystani Rookie poszedł w kierunku centrum handlowego. Było tam mnóstwo zabieganych ludzi, którzy sprzedawali i kupowali cenne przedmioty.[Obrazek: eaYNX6D.png]
Advantage
Opiekun działu: Lady Ariadna

Lady Ariadna: Witaj Advantage! Jak wszyscy wiemy zostałeś niedawno Administratorem Rookie.com.pl. Powiedz, czy z większą ilością pracy jaka doszła razem z nową funkcją znajdujesz jeszcze czas na grę na Rookgaardzie?

Advantage: Cześć. Szczerze mówiąc zanim zostałem administratorem moje obowiązki i różnego rodzaju zajęcia np. Forex czy studia przeszkadzały w grze na Rookgaardzie, a po objęciu najwyższego stanowiska na Rookie ilość czasu skurczyła się jeszcze bardziej. Na wyspę wbijam dwa, maks trzy razy dziennie. Zazwyczaj są to wizyty kilkuminutowe.

Lady Ariadna: Rookie straciło ostatnio wielu redaktorów. ABAROS, Pixio, Battle Sheep... czy masz coś do powiedzenia na ten temat?

Advantage: Na początek chciałbym wyżej wymienionej trójce podziękować za współpracę. Każdy odszedł z innego powodu. Uważam, że jest to niemały cios dla redakcji [co widać po jakości gazetki] ale rozumiem, stanowiska byłych redaktorów. Pozostaje mi życzyć im wszystkiego najlepszego zarówno w życiu osobistym jak i w sprawach Tibijskich; jeżeli będą chcieli wrócić jestem skłonny przystać na takie rozwiązanie.

Lady Ariadna: Jakie są twoje najbliższe cele dla Rookie?

Advantage: Jak wszyscy wiemy od niedawna mamy własny Rookstat. Moge zapewnić, że jego rozwój będzie systematycznie kontynuowany. Do priorytetów należy także stworzenie w pełni funkcjonalnej strony głównej. Naszym ostatnim celem jest stworzyć forum o zasięgu międzynarodowym i dzięki temu dostać się ponownie do programu Supported Fansite.

Lady Ariadna: Co sądzisz o legendach Rookgaardu? Wierzysz, że są one tajemnicą, której nikomu nie udało się rozwiązać, czy może tylko marzeniami Rookstayerów które nigdy się nie spełnią?

Advantage: Kiedyś wierzyłem, że zdobędę SoF. Któż nie wierzył w to na początku gry? Obecnie uwielbiam patrzeć na tą wysepkę otoczoną płomieniami. Tylko pokorny może otrzymacz Miecz Furii? Czy pokorny powinien przestać go pożądać? Wszyscy wiemy, że w Tibii nie występują (ba, nie mają prawa występować) skrypty 'skanujące' stan duchowy danej osoby, należy się więc zastanowić o co tak naprawdę może chodzić? O Mainland? Najprawdopodobniejsza odpowiedź właśnie tak brzmi. Zwróćmy uwagę, że mit ten miał rację bytu jakieś 5-6 lat temu, gdy obrażenia były dużo słabsze. Obecnie gdy 8 poziom radzi sobie z Minotaurem bez problemu zachodzi pytanie - Po co mi SoF? Wilki zabijam jednym uderzeniem, Trolla na dwa. Myślę, że zanikanie legend, rozbijanie się ich idei o zmiany w grze jest przyczyną spadku zainteresowania Rookgaardem. Nie wierzę, że przez 14 lat nie znalazł się na tyle inteligentny gracz aby rozwiązać tą zagadkę. Rookgaard z SoF byłby utopią, a ta jak wiemy nie istnieje.

Lady Ariadna: Co jest twoim celem w grze na Rookgaardzie? Czy jest to przysłowiowy 100 level czy masz jakieś bardziej spersonalizowane marzenia?

Advantage: Moim celem od zawsze było wbicie 100 poziomu na Candii i bycia pierwszym graczem na serwerze. Cele miałem mniej lub bardziej realistyczne - Backpack Crystal Coinsów czy 120 poziom. Największym celem zawsze było oczyszczenie Candii z botterów, jednak jak wielu się na tym przejechałem - oni byli są i będą częścią Tibii.

Wywiad to podstawowa forma zbierania informacji. W swoim gronie mamy interesujące postacie, z którymi warto porozmawiać. W przeciągu dwóch tygodni trudno stworzyć obszerny tekst, dlatego w każdym numerze umieszczamy mini wersję. Spośród użytkowników forum wybieramy jednego szczęściarza i wysyłamy mu w formie Prywatnej Wiadomości 5 pytań. Miej się więc na baczności, ponieważ kolejnych odpowiedzi możesz udzielić właśnie Ty![Obrazek: 6kWQmsb.png]
Przegląd postaci...
Opiekun działu: Advantage

Niestety nie udało się znaleźć osoby do Przeglądu.

Rookstayers to dział w którym możesz zaprezentować swoją postać z różnych aspektów. Możesz pochwalić się jej historią, kolekcją, bądź pokazać swoje sposoby spędzania formy czasu lub też zaprezentować swoje ostatnie osiągnięcia, np. z minionych dwóch tygodni. Prezentowani będą tutaj również najsłynniejsi w dziedzinie Rookstayingu oraz ich historie. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie swoich treści wraz z screenami na pw do NICK. Historie każdego rookera możecie kontynuować w każdym numerze gazetki!

[Obrazek: zAdTva3.png]
Czyli zalążek historii...
Opiekun działu: Advantage
Kiedyś na Rookgaardzie Obi, Dixi, Al Dee, Lee'Delle i Norma sprzedawali to samo? Po Update 8.2 podzielili się obowiązkami.

[Obrazek: 290vpk8.png]


[Obrazek: 5d6VsaQ.png]
Filmy z Wyspy Nowicjuszy...
Opiekun działu: Lady Ariadna

Filmy związane z rookgaardem oraz te stworzone przez was. W każdym numerze coś związanego z Rookgaardem!
Ostatnio mieliśmy wyśmienity pokaz siły rookstayerów - Rookguardian'de Bove + team kontra dragon lord, teraz czas na pokaz sprytu, inteligencji i zaparcia - panie i panowie, ARON SHILLIER i jego krucjata przeciwko botom. Jest na co popatrzeć, ten człowiek to legenda.


[Obrazek: D64hv01.png]
Hity ostatnich dwóch tygodni!
Opiekun działu: Lady Ariadna

Portal YouTube wszedł na rynek kilka lat temu i od tamtego czasu bije rekordy popularności. Ludzie umieszczają tam wszelakie filmiki, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Większość materiałów ma przeciętne wyniki oglądalności i przechodzą bez echa. My natomiast skupiamy się na tych, które biją rekordy popularności.
Jak i 2 tygodnie temu tak i dziś przychodzimy do was z porcją humoru od Abstrachuje (który wg mnie jest zdecydowanie najlepszym kanałem w polsce). Miłego oglądania i pamiętajcie, by nie afkować w Mino Hell kiedy oglądacie filmiki Smile
Tak oto w bardzo kreatywny sposób można wykorzystać konkurencję w marketingu. Brawo!
I na koniec trochę mocniejszy humor od Cyanide & Happiness, sądzę, że się wam spodoba.[Obrazek: HZV3TTE.png]
Sprawdź swoje szczęście...
Opiekun działu: Kyron

Wznawiamy forumową loterię, jaką jest "Sprawdź swoje szczęście.". Od 13-stego wydania gazetki, prowadzącym loterie ponownie stał się Kyron. W razie jakichś niejasności, wszelkie pytania kierujemy do tego właśnie użytkownika. Chcesz sprawdzić czy jesteś szczęśliwcem? Chcesz znaleźć się w forumowym rankingu, czy też wygrywać specjalne rangi i medale? Dołącz do naszej zabawy już dziś!

Zasady

§1. Pod każdym nowym numerem gazetki, możesz wpisać w komentarzu pięć, wybranych przez Ciebie liczb w zakresie od 1 do 25.
§2. W każdym nowym wydaniu, podajemy 5 wylosowanych liczb.
§3. Za każdą trafioną liczbę zdobywasz odpowiednią ilość punktów.
§4. W przypadku trafienia takiej samej ilości liczb przez dwie lub więcej osób punkty dzielimy po równo na wszystkich.
§5. Wszelkie próby oszustwa kończą się permanentną dyskwalifikacją z zabawy.

Prowadzić będziemy zarówno rankingi miesięczne, jak i roczne. Zwycięzca danego miesiąca zyskuje specjalny medal, natomiast osoba, która zbierze najwięcej punktów w całym roku, zyska specjalną rangę oraz medale na forum. Trafiona piątka również będzie nagradzana medalami.

Za trafienie pięciu liczb w losowaniu nagrodą jest Premium Scroll [Obrazek: Premium_Scroll.gif]

Cytat:Jedna trafiona liczba - 100 punktów
Dwie trafione liczby - 500 punktów
Trzy trafione liczby - 5 000 punktów
Cztery trafione liczby - 50 000 punktów
Pięć trafionych liczb - 500 000 punktów

Losowanie z dnia 28 lutego 2014!
3, 10, 12, 16, 22

Trafione dwójki
 • Pixio 3, 12 (250 pkt)
 • Beridok 3, 22 (250 pkt)

Trafione jedynki
 • Lady Ch 22 (25 pkt)
 • Siemik 12 (25 pkt)
 • Makeveli 3 (25 pkt)
 • Lee 3 (25 pkt)

Zapraszamy serdecznie do udziału w zabawie!

Uczestnicy zostaną wkrótce dodani do naszego oficjalnego rankingu.


[Obrazek: k57Wi9r.png]
Kilka słów od autorów...

Mamy nadzieję, że pomimo okrojonego numeru docenicie naszą pracę i zrozumiecie, że redakcję opuściły aż 3 osoby. Jak wspominaliśmy na początku numeru, następne wydanie gazetki będzie zrewolucjonizowane, wzbogacone o kilka nowych elementów i zmienione graficznie. Mamy nadzieję, że zaszczycicie nas swoimi komentarzami i będziecie wciąż oczekiwać na kolejne wydania gazetki!

(Edytowany o 14:12:38, dnia 28-02-2014 przez Kyron).
28-02-2014 13:49:33
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
 
Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*


Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

Level: 60

Reputacja: 24

Nick: Lord Lee Ninja
Poziom: 89
Profesja: Rookstayer
Świat: Fidera
Status: Sporadycznie grający
Gildia: True Rook Guardians


Post: #2
RE: Rookstayer wydanie 13
Battle brakuje mojego lvl up na 70ktory wysylalem, co do gazetki no niestety byly lepsze. .
28-02-2014 15:09:06
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
anonymous
Chicken
*

Level: 9

Reputacja: 3Post: #3
RE: Rookstayer wydanie 13
Okrojone wydanie gazetki ale takie kaprysy też się zdarzają.

Moje numery to 2,7,15,19,24
28-02-2014 16:22:58
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Mis Quala
Wasp
*

Level: 43

Reputacja: 13

Nick: Miskova
Poziom: 302
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Status: Aktywny gracz


Post: #4
RE: Rookstayer wydanie 13
trochę mało, ale mi jakoś nie przeszkadza.

4, 9, 15, 18, 23
28-02-2014 16:24:37
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Aurox
Poison Spider
*

Level: 43

Reputacja: 4

Nick: Aurox Rookstayer
Poziom: 47
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphira
Status: Czasami grający


Post: #5
RE: Rookstayer wydanie 13
Gazetka dość okrojona. Szczególnie dziwnie wygląda 'Się Kręci'
28-02-2014 18:31:19
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Stiwi Łonder
Moderator
Moderatorzy

Level: 36

Reputacja: 5

Nick: Fedrix
Poziom: 57
Profesja: Rookstayer
Świat: Efidia
Status: Sporadycznie grający


Post: #6
RE: Rookstayer wydanie 13
Czasami krótsza treść też jest potrzebna, chociażby po to, żeby w następnym wydaniu użytkownicy pospadali z krzeseł. Generalnie dobra robota chłopaki, zwłaszcza przy tak okrojonej kadrze. Swoją drogą dopiero teraz dowiedziałem się, że Battle Sheep odszedł.

Brakuje mi tylko artykułu, ale powiedzmy, że został nadrobiony newsami. Na "Się Kręci" nie narzekam, bo ten dział tworzą czytelnicy. Fajnie, że LA przejął po mnie wywiadziki. Wykonał go bardzo dobrze, tylko mam małą uwagę. Zmieńcie może kolor, bo jest strasznie oczojebny.

Z chęcią dołączę do zabawy:

7, 9, 11, 16, 22

Jedynym przyjacielem moderatora jest regulamin.
(Edytowany o 21:44:46, dnia 28-02-2014 przez Stiwi Łonder).
28-02-2014 18:55:39
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Siemik
Rat
*

Level: 9

Reputacja: 1

Nick: Gustav Rookslayer
Poziom: 70
Profesja: Rookstayer
Świat: Danubia
Status: Aktywny gracz


Post: #7
RE: Rookstayer wydanie 13
Troszkę mniej, ale i tak jest dobrze. Wink

6, 15, 20, 18, 4

"Idę do kibla, przynieść Ci coś?" - Śmietana

Just jump, b*tches. Heart
28-02-2014 19:10:03
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kwiatek
Rat
*

Level: 9

Reputacja: 0

Profesja: Rookstayer
Status: Czasami grający


Post: #8
RE: Rookstayer wydanie 13
Graty awansów Wink Może i wydanie okrojone, ale jak każde miło się czytało ;d

3, 5, 14, 21, 23
28-02-2014 20:39:57
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Niedostępny Lady Ch
Cockroach
*

Level: 8

Reputacja: 6

Nick: Lady Cheerleader
Poziom: 30
Profesja: Rookstayer
Świat: Galana
Status: Niegrający


Post: #9
RE: Rookstayer wydanie 13
Lubię sobie popisywać, ale mam zbyt okrojoną wiedzę na temat rookgaardu, bo może nawet czas by się znalazł (nie oszukujmy się, studia zaczynają się w trakcie sesji), ale cóż- gdybanie to gdybanie a wam życzę byście znaleźli jakiegoś dobrego redaktora. Gazetka całkiem na plus, widzę że nawet udało mi się coś trafić, huehue.

4, 9, 11, 15, 21
28-02-2014 22:56:50
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Beridok
Troll
*

Level: 17

Reputacja: 3

Nick: Fisterka
Poziom: 18
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphira
Status: Usunięty


Post: #10
RE: Rookstayer wydanie 13
3, 6, 13, 18, 22

Zwycięzca w kategorii: Idiota Roku 2013
Kandydat w kategorii: Dureń Roku 2014

Chomik | YouTube Channel | Archiwum
01-03-2014 00:35:23
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka