You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sword Of Fury

Autor Wiadomość
Aurox
Poison Spider
*

Level: 43

Reputacja: 4

Nick: Aurox Rookstayer
Poziom: 47
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphira
Status: Czasami grający

Sword Of Fury
W Tym dziale każdy może dodawać swoje sugestie na temat legendarnego miecza.
26-05-2013 20:34:42
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post

Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*

Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20
Niedostępny Freszol
Poison Spider
*

Level: 38

Status: Niegrający

RE: Sword Of Fury
Spike Sword aka Sword of Fury

Wielu z was zastanawia się, lub zastanawiało jak zdobyć owy miecz. Na jednym ze starszych forum można znaleźć miliony spekulacji na temat SoF'a, pisane były zazwyczaj z błędami przez jakieś nieogarnięte dzieci, które stworzyły nowe postacie i podjarane faktem zauważenia miecza na wyspie pisały na forach nie używając opcji "Szukaj".

Takie coś przyprawiało mnie o mdłości.
Dobra... Zaczynamy?

"Szukacie za daleko".

Różne akcje, mające na celu "zdobycie klucza" i inne bzdury, miały miejsce na Rookgaardzie.
Dobra.
Tak naprawdę kto je napisał? Kolega kolegi kolegi? Jeszcze jednego kolegi? Koleś usłyszał/przeczytał i o tym napisał?
Okej. Wiele osób obalało mity, które tak na prawde były "wygdybane" i "wyalbowane".
Osobiście nienawidzę gdy ktoś chce rozgrzebywać informacje o zagadkach Rookgaardu.

Jedziemy dalej.

Kratki, wyspa i tabliczka.

Co pisze na tabliczce? Coś w stylu: "Tylko skromnemu będzie dane dotknąć miecz".

Gdzie są kratki? Na expowiskach.
Expiąc nie jesteśmy skromni, tylko zapatrzeni w odległy cel, chciwi go zdobyć jak najprędzej.
Expiąc przechodzimy przez takie expowiska jak poison cave i rot hell.
Wtedy miecz znika.
Skoro nie byliśmy skromni (expiliśmy) i miecz zniknął to?
Nie da się go zdobyć.

Znikanie miecza nie ma nic wspólnego z tym, że jest na niego dostępny quest. Ghoul i Mino Mag, to tak naprawdę ozdoby dodające grze klimatu. Te sprawy na pewno nie mają żadnego powiązania. Na Rookgaardzie nie istnieje żaden ukryty quest lub zadanie. Wszystkie itemy których nie da się zdobyć na Rooku, a widzieliście je na screenach różnych graczy, to tak naprawdę fake'i przez szukających sławę ludzi. Chcą narobić rozgłosu o sobie i dlatego ten cały ambaras. Pisząc do kogoś "pokaż to, chce to zobaczyć!" tak naprawdę karmisz trolla.

Mam jeszcze jedną teorie, ale to jest takie gdybanie.
Widział ktoś kiedyś SoF'a? To co widzimy to spike sword.

I to chyba było by na tyle.
(Edytowany o 18:30:36, dnia 27-05-2013 przez Freszol).
27-05-2013 18:28:47
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

Level: 60

Reputacja: 24

Nick: Lord Lee Ninja
Poziom: 89
Świat: Fidera
Status: Sporadycznie grający
Gildia: True Rook Guardians

ukryty quest, pozwól że kogoś zacytuje :] domyśl się kogo Big grin
"Czym jest dla ciebie quest? A co, jeśli król Tibianus nosi różowe majteczki i jeszcze nikt o tym nie wie? Zapewne mógłbyś się o tym dowiedzieć poprzez rozmowę z ilomaś NPC-ami, podążanie za ich wskazówkami, a i tak jedyną nagrodą byłby sam fakt, że o tym wiesz.
Dowiadywanie się, które wersje historii Tibii są prawdziwe, jakie były motywacje jej twórców mogłyby być zagadką – Questem – czymś, nad czym mógłbyś się skupić, aby posiąść tę wiedzę. Ale i tak nie byłoby za to żadnej materialnej nagrody. Czy zatem ciągle byłby to quest?

Pamiętaj także o wieku questów. Na przykład, możemy mieć sobie jakiś niebywale stary quest, który dziś pewnie nie byłby nawet za takiego uważany. Nagrodą mogłoby być coś, co dzisiaj jest pospolitym lootem. Czy w dalszym ciągu zaspokajałoby to apetyt łowcy skarbów? Wyobraź sobie tylko, że nagrodą mogłoby być wyłącznie złoto. Może kiedyś wielka fortuna, dziś loot z tygodnia polowania. Pewnie nawet nie przyznałbyś się, że rozwiązałeś taką zagadkę. Jak tylko byś to ogłosił, stado innych wrzasnęłoby, że wiedziało to wszystko wcześniej albo nawet oskarżyło cię o wyjawianie tajemnic.
Co chcę wyjaśnić: jeśli bawi cię odkrywanie, eksperymenty, czytanie, rozmawianie – baw się niezależnie od wyniku. Wtedy to pytanie cię nie dotyczy. Jeśli interesuje cię głównie nagroda, a odpowiedź na to pytanie jest dla ciebie ważna w kontekście podążania za wytycznymi, lepiej idź sobie poexpić i zdobądź ją, kiedy już wszyscy będą o tym wiedzieli.

W Tibii nie ma czegoś takiego jak gwarancja, że twoje wysiłki się zawsze opłacą. Niektóre nigdy nie zostaną wynagrodzone, możesz nawet napotkać na dead end albo zacząć ganiać za czymś, co nie istnieje. Jeśli cieszysz się z polowania, nie ma to znaczenia.

Na marginesie, szczerze wątpię, że większość ludzi którzy chcą w dzisiejszej Tibii więcej zagadek sami rozwiązali Dreamer’s Challenge albo Desert Quest. Pewnie nawet gdyby nie wskazówki od kilku prawdziwych odkrywców nie doszliby nigdy do Paradox Tower.

A zatem radzę każdemu niezainteresowanemu odkrywaniem aby poczekali, żeby coś się upowszechniło, zamiast marnować czas na dzikie gonienie króliczka. Wszystkim innym życzę dużo zabawy podczas ich poszukiwawczych i przygodowych ekspedycji."

[Obrazek: Hexar-She_enrpxsw.png]
(Edytowany o 18:39:46, dnia 27-05-2013 przez Lee).
27-05-2013 18:37:38
Niedostępny Freszol
Poison Spider
*

Hm. Czytałem to kiedyś. Tak mi się wydaje.

Każdy ma inny pogląd na te sprawy. Moje są takie jakie wyjawiłem. Dla mnie Rookgaard to wyspa by wbić 8 poziom i z niej wyjść, odkrywać coś, nad czym pracowali twórcy.
Skoro mieli zaplanowane zrobić wyspę dla początkujących, by nie byli od razu zabijani, tylko zdobyli trochę doświadczenia w sterowaniu postacią i ogarnianiu klienta, to raczej nie w planach im było robienie tego dla osób które tam zostaną. Addony zostały dodane z prostego względu - by zachęcić rookstayerów do kupowania pacca. Z pacc zone się nie zgodzę, ponieważ to duże ułatwienie dla nowych. To samo z przypisywaniem mountów do postaci. Bardziej opłaca się kupić to dla rookstayera, niż dla postaci na mainie. No chyba że ktoś lubi kolekcjonować rzadkie (przedmioty?). Tu jest nim mount.

Rookstayerzy to niezaplanowany efekt uboczny. Efekt uboczny osób które lubią taki klimat, lub po prostu mają nadzwyczajną cierpliwość by zdobywać na tej wyspie skille/poziom/kolekcje.
(Edytowany o 18:48:16, dnia 27-05-2013 przez Freszol).
27-05-2013 18:46:41
Rozczochrany
Punakin
*

Level: 11

Reputacja: 3

Nick: Rozczochrany Ksiaze
Poziom: 40
Gildia: Old Rookstayers

[Obrazek: spikeswordem7.jpg]

Według mnie to można było go dostać tylko kiedyś pewnie z jakiegoś tajemnego questu... Albo Administracji się nudziło i rozdali po parę egzemplarzy Graczom xD

"Obserwuj jak rzeczki spływają krwią Miejsce życia zajęła śmierć."
https://www.facebook.com/Lupatum
29-05-2013 20:10:30
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

^ Punakin, ten egzemplarz należał do Pottego, tylko mi nie mów iż nie znasz tej historii.

30-05-2013 08:50:14
Niedostępny Freszol
Poison Spider
*

Gdy to zobaczyłem, rozpaczliwy głos w mojej głowie zaczął krzyczeć "NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!"
Najlepiej zamknąć temat, bo znowu będzie wałkowanie tego samego. :/
30-05-2013 11:31:59
Rozczochrany
Punakin
*

Gildia: Old Rookstayers

@Lee

Nope....Jakoś nie interesuję się Historią Rooka xD

Bardziej wolę marnować czas ze znajomymi i dziewczyną niż tracić cenne życie na takie coś xD

"Obserwuj jak rzeczki spływają krwią Miejsce życia zajęła śmierć."
https://www.facebook.com/Lupatum
30-05-2013 11:36:50
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

Ale to jest podstawa, jak będę mieć chwile czasu to opiszę takowe ciekawostki w dziele historia.

(Edytowany o 13:48:35, dnia 30-05-2013 przez Lee).
30-05-2013 11:40:21
Rozczochrany
Punakin
*