You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wywiad z Eclo on Rook [by Kyron]

Autor Wiadomość
Lee
Użyszkodnik roku 2016
*

Level: 60

Reputacja: 24

Nick: Lord Lee Ninja
Poziom: 89
Profesja: Rookstayer
Świat: Fidera
Status: Sporadycznie grający
Gildia: True Rook Guardians

Wywiad z Eclo on Rook [by Kyron]
Autor: Rookstayer Kyron Dla: Tibiopedia.pl & Rookie.com.pl Zabrania się kopiowania tego wywiadu gdziekolwiek, przez kogokolwiek bez mojej osobistej zgody. W przypadku cytowania jego fragmentów należy podać dokładne źródło oraz autora. Posiadaczem wyłącznych praw do publikacji wywiadu jestem ja oraz Eclo on Rook.
Wywiad z Eclo on Rook
Przeprowadzony z człowiekiem, który odkrył prawdopodobnie pierwszą część zagadki Miecza Furii...
Witaj Eclo. Na wejściu chciałbym podziękować Ci, że zgodziłeś się na ten wywiad. Witam. To zaszczyt przeprowadzić wywiad z Tobą. Na początku przedstaw swoją osobę. Jak masz na imię, ile masz lat, skąd jesteś itd. Wow, jakie obszerne pytanie xD. Na imię mam John Hogberg, mam 20 lat, aktualnie mieszkam w Szwecji i jestem programistą. Nie wiem co mogę więcej dodać. Co robisz na co dzień? Masz jakieś hobby, zainteresowania? Pracuje jako programista dla Tibiacast i zajmuje mi to dość dużo mojego wolnego czasu. Można powiedzieć, że jest to zarówno moja praca jak i hobby.
[Obrazek: beztytuucxo.png]
W skrócie opisałeś nam swoją osobę. Wywiad dotyczy jednak głównie twojej przygody z Tibią, więc przedstaw nam swoją główną postać. Znacie imię mojej postaci, więc tego nie muszę przedstawiać : ) Aktualnie postać posiada level 22, ze skillami 20/24. Stworzyłem Eclo na początku 2007 roku o ile się nie mylę, po to aby rozmawiać z Master Slayerem i kilkoma innymi przyjaciółmi z Antici. Jest to standardowy Rookstayer, nigdy nie uprawiałem PG, czy czegoś podobnego. Nie grałem na Rookgaardzie aby zdobywać levele, zostałem tu aby rozmawiać z przyjaciółmi i od czasu do czasu próbować rozwiązać nierozwiązane zagadki. Czy Eclo jest twoją pierwszą postacią? Jeśli nie, to przedstaw wcześniejsze. Oczywiście nie. Eclo jest daleko od moich pierwszych postaci. Moja pierwsza postać została stworzona, przed powstaniem wyspy Rookgaard, lecz nie podobała mi się Tibia w tamtych czasach, więc rzuciłem ją po kilku dniach. Gdy zacząłem grać na nowo, Rookgaard miał tylko kilka miesięcy, więc byłem retired przez jakiś czas. Niestety nie pamiętam zbyt wiele z tamtych dni. Nie wiem nawet, jak nazywała się moja pierwsza postać :/ Rozmowy o tym sprawiają, że czuje się staro xD Rzeczywiście, nie grasz w Tibie od dziś. Jak poznałeś tą grę? Dlaczego ją wybrałeś i skąd wziął się twój nick? Przyjaciel pokazał mi Tibie. Wtedy jednak mi się nie spodobała. Namówił mnie abym zaczął ponownie po kilku aktualizacjach i od tamtego czasu jestem tu do dzisiaj z przerwami. Wracając do pytania, skąd wziął się mój nick, po prostu miałem w tamtych czasach postać, nazywającą się Eclo, stąd Eclo on Rook. Nie mogłem wymyślić lepszej nazwy więc taka już została. Jak wyglądały twoje początki na antycznym Rookgaardzie? Masz jakiś specjalnych przyjaciół, lub wrogów? Opowiedz nam swoją krótką historie. Cóż, najczęściej rozmawiałem ze starą gwardią (Master Slayer, Sunrise itd.), nie expiąc przy tym w ogóle. Gdy odkryłem jak sprawić aby Spike Sword zniknął, miałem krótki epizod z gildią Master Slayera, lecz nasza przyjaźń nie trwała długo, gdyż jego tibijska córka Irinna nienawidziła mnie z jakiegoś powodu i dokuczała mi. Master Slayer stał twardo po jej stronie, więc nie było tam zbyt wiele miejsca dla mnie. Po tym incydencie miałem długą przerwę w grze. Czy aktualnie posiadasz tutaj wrogów? Aktualnie nie. Jestem rzadko dostępny, a moi dawni wrogowie są już na emeryturze, lub stali się moimi przyjaciółmi. Czy masz jakiś kontakt z Sunrise? Co o nim sądzisz? Opowiedz nam jego krótką historie. Jest to dla mnie interesujące ze względu, że jest on największą legendą Rookgaardu. Nie miałem z nim nigdy zbyt wiele kontaktu, ale musze powiedzieć, że osobiście go nie lubię a raczej jego pomysłu z power gammingiem. Nie można zdobyć 100 poziomu bez wchodzenia komuś w drogę. Rookgaard to wyspa początkujących i maniaczenie na niej według mnie jest złe. Zabijanie tych, którzy chcą po prostu wyjść na główny kontynent, jest po prostu złe. I oczywiście, teraz można dostać się na Maina szybciej niż kiedyś, lecz podtrzymuje swoją wypowiedź. Czy Sunrise był agresywny dla innych graczy? Podobno miał duże znajomości wśród gamemasterów i Cipsoftu. Możesz to potwierdzić? Zabijał i kradł dużo =[ To co jeszcze mogę powiedzieć, to rzeczy które tylko słyszałem, ale to że zabijał i kradł, to rzeczy których byłem świadkiem dużo razy. Dobrze odejdźmy już od tematu Sunrisa. Czy wiesz, kto był pierwszym Rookstayerem, lub kto zapoczątkował epokę zostawania na Rookgaardzie po wbiciu 8 levela? Vercumi powiedział mi, że prawdopodobnie był to Voigt. Jakie jest twoje zdanie? Niestety nic na ten temat nie wiem. Więc przejdźmy teraz do sekretów wyspy. Jedyny przedmiot jaki widziałem na własne oczy to stary klucz do bear room, który jest w posiadaniu Msa, lecz jestem pewien, że jest tutaj wiele Rookstayerów którzy posiadają nielegalne przedmioty. Czy znasz takie osoby? Mógłbyś nam troszkę powiedzieć? Mógłbym, ale cenie wartość moich przyjaciół i swojej postaci. Poza plecakiem life fluidów, mam kilka run antidote na innych postaciach, lecz nie są to jakieś zabronione lub tajne przedmioty. Po prostu nie da się ich już zdobyć. Chodziło mi jednak o przedmioty które są skutkiem dawnego błędu, gdy można było przenosić itemy z Maina na Rooka podczas rookowania swojej postaci. Czy kiedykolwiek widziałeś takie przedmioty na Antice? Jeśli dobrze pamiętam, kiedyś widziałem Soldier Helmet i Scale Armor. Mam też niejasne wspomnienia z Red Rose, ale nie będę się na ten temat wypowiadał. Czy myślisz, że te przedmioty nadal znajdują się na anticańskim Rookgaardzie? Jeśli postacie posiadające je nie zostały automatycznie usunięte, to jak najbardziej. I oby tak było. Teraz znowu pytanie z innej beczki. Dlaczego postanowiłeś pozostać na Rookgaardzie a nie opuścić go po osiągnięciu 8 levela? Co motywowało Cię do gry tutaj i czy masz jakiś autorytet Rookstayera, lub może miałeś kiedyś? Cóż, na początku grałem tak jak wszyscy. Później zdecydowałem się zostać na Rookgaardzie, ponieważ mi się tu podobało. Nie było żadnej, konkretnej przyczyny. Nie mam i nie miałem też żadnego autorytetu. Ceniłem ludzi, którzy próbowali rozwiązać jakiś sekret. Teraz pytanie o Legends of Rookgaard. Kto stworzył tą gildię, dlaczego została stworzona i czym się zajmowała? Zadaje takie pytanie, gdyż jest to dość specyficzna gildia. Nie grałem na Rookgaardzie aktywnie w tamtych czasach, więc nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Więc wracamy do zagadek. Czy myślisz, że możliwe jest rozwiązanie jakiejś zagadki jak Miecz Furii czy coś podobnego? Jestem pewien, że nie można zdobyć nic szczególnego jak SOF na wyspie Rookgaard. W 2007 roku, Cipsoft miał wyciek kodu źródłowego i okazało się to dość jednoznacznie. Oczywiście, Cipsoft mógłby udostępnić sposób do zdobycia któregoś z aktualnie nieosiągalnych itemów, lecz zachęcało by to ludzi do zostawania na Rookgaardzie, czyli wnioskując: nigdy nic takiego się nie stanie. Podobno Ty i Master Slayer sprawiliście jako pierwsi aby Miecz Furii zniknął. Jak tego dokonaliście? Może był to po prostu przypadek. Szczerze mówiąc, Master Slayer nie miał nic wspólnego z samym odkryciem. Był on tylko osobą, która mogła dać innym wskazówki jak to zrobić. Jak odkryłem znikanie miecza? Przypuszczam, że 10% to szczęście, 20% głupota, a 70% upór. Widzisz, miałem bardzo specyficzną rutynę polowania, aby dotknąć się tylko dwóch kratek potrzebnych do zniknięcia miecza. Zauważyłem, że za każdym razem gdy tak expiłem, miecz znikał. I tak dzięki mojemu nieskończonemu uporowi, poszedłem tylko sprawdzić co się stało. Niektórzy twierdzą, że używałeś kodów źródłowych... Ludzie mówią, że używałem tajnych kodów lub kluczy, ale mówią też, że Sarah Palin jest mała, a nie oznacza to, że tak jest : )
[Obrazek: Master_Slayer_at_the_Sword_of_Fury.jpg]
Hehe. Dobrze wróćmy więc do twojej historii. Czy pamiętasz jakieś śmieszne momenty z przeszłości? Wszyscy kiedyś się uczyliśmy grać. Jasne, pamiętam, że nie umiałem używać drabiny xD Kiedyś, gdy próbowałem wykonać Carlin Sword Quest (Było to o wiele trudniejsze ze względu na spawn bug), utknąłem pod drabiną i zginąłem, gdyż nie umiałem po niej wejść. Wtedy, gdy coś leżało pod drabiną, nie można było jej użyć, chyba że kliknęło się w odpowiednim miejscu, nie pamiętam tego zbyt dobrze. W obu przypadkach zostałem zabity a teraz wiem, że byłem wtedy cholernym noobem. Dawniej ludzie na antice mieli dobry kontakt z mistrzami gry oraz Cipsoftem. Co sądzisz o ich pracy? Co sądzisz o aktualizacjach Tibii i różnicach pomiędzy dawną a aktualną Tibią? Rookgaard nie zmienia się zbyt wiele w czasie aktualizacji, więc... ...krótko mówiąc, jest mi to wszystko obojętne. Czy posiadasz kolekcje, oraz czy miałeś kiedykolwiek bliskie spotkanie z Apprentice Shengiem? Oprócz rzeczy, które wymieniłem wcześniej, nie posiadam żadnej kolekcji. Nigdy nie spotkałem Apprentice Shenga.
[Obrazek: eclorares.jpg]
Teraz zadam Ci ważne dla mnie pytanie. Dzisiaj Antica wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Prawdopodobnie wszystkie legendy skończyły grę, a Antica jest teraz pełna botterów a świat jest całkowicie zniszczony. Gamemasterzy nie mogą nic z tym zrobić. Co sądzisz o tym serwerze? Interesują mnie tylko moi znajomi tutaj. Pewnie, że nie jest to nic fajnego dzielić wyspę z tyloma botterami, lecz ja wchodzę tu tylko dla moich znajomych, więc jest mi to obojętne. Dużo dawnej gwardii nas opuściło, ale takie jest życie i nic na to nie poradzimy. Jeszcze jedno pytanie, bo nie był bym sobą, gdybym nie zapytał. Co sądzisz o rodzinie Haltonów, stworzonej przez naszego byłego moderatora - Soru. Znasz kogoś z nich? Nie mam nic do powiedzenia na ich temat. Soru? Słyszałem gdzies to imię, lecz nie mogę nic o nim powiedzieć. Czy znasz grę w szybkie pytania? Powiedzmy O.o Więc spróbujmy... Śmiało. Hunt place? Rotworms. Botter? Każdy powyżej 100 levela xD Gamemaster? Leń. Tibia? Kość piszczelowa. Noob? 1337 O.o br? pl? Dziękuje za wyczerpujący wywiad. Myślę, że uzyskałem już wiele wyczerpujących odpowiedzi. Możesz teraz kogoś pozdrowić. Chciałbym pozdrowić... eh... Toma! Gdyż był on ze mną zawsze gdy chciałem sprzedać moje szczury o.o Papa : )

[Obrazek: Hexar-She_enrpxsw.png]
18-11-2014 18:21:51
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post

Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*

Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|