You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wywiad z Xzizibitem

Autor Wiadomość
Wisiludek
Wolf
*

Level: 15

Reputacja: 9

Wywiad z Xzizibitem
Witam użytkowników i zapraszam na arcyciekawy wywiad z Xzizim!

[Obrazek: greenshot20110504135625.png]

Beridok: Witam Cię szanowny użytkowniku oraz były moderatorze naszego forum. Proszę, powiedz nam coś o sobie (imię, wiek, miejsce zamieszkania, itp).
Xzizi: Witam serdecznie. Moje imię to Łukasz, od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Mój wiek praktycznie od początku mojej "kariery" na forum budził kontrowersje, mianowicie mam w swoim zwyczaju zmieniać co parę miesięcy datę swojego urodzenia. Do tej pory ilość lat, które mam na koncie, poznali jedynie najbliżsi ludzie, z którymi współpracowałem przez okres działalności tibijskiej, że tak to określę. Jednak skoro jest to pierwszy wywiad ze mną, a już od dawna nie udzielam się aktywnie, to pozwolę sobie na zdradzenie tej "tajemnicy", która wiele osób nurtowała - mam 14 lat.

Beridok: Jakie są Twoje zainteresowania? Czy uprawiasz jakieś sporty?
Xzizi: Jeżeli chodzi o sporty, to staram się jak najczęściej się nie zaniedbywać i kiedy tylko jest okazja, to dołączam się do ziomeczków, czy to grają w kosza, czy w gałę, cokolwiek. Natomiast co do zainteresowań, to nie ukrywam, że od młokosa interesuję się kulturą hip-hopową i równie aktywnie działam we wszystkich jej dziedzinach, prócz tańczenia, które nigdy mnie nie porywało. Robię bity, które możecie znaleźć na http://www.mybeat.pl, Poleć znajomym pod ksywką Oggy, sporadycznie fristajluję, również maluję, ale jak wiadomo "P.K.U." i 'NNWNW" nawiązując do pierwszej Molesty i pierwszego Zip-Składu. Kolekcjonuję również oryginalne płyty, jak na razie mam ich około 120, co moim zdaniem jest całkiem niezłym sukcesem. One love.

Beridok: Opowiedz nam, jaki był Twój pierwszy kontakt z Tibią?
Xzizi: Hehe, moje pierwsze zetknięcie z Tibią pamiętam jak przez mgłę, z tego powodu, że było to między 2003, a 2004 rokiem, więc miałem wtedy około 8 lat. Grało się wtedy w kafejkach z 4 kumplami w CS'a, a obok paru grało w Tibię, następnie mój serdeczny sąsiad, którego swego czasu mogliście widzieć napierdalającego się w wojnie Vision vs Duski na serwerze Furora, dostał internet, i u niego tak prawdę mówiąc poznałem świadomie Tibie. To były czasy.

Beridok: Opisz nam jaka była Twoja postać, jakie osiągnięcia zdobyłeś, jakie były Twoje (pierwsze) cele?
Xzizi: W swoim życiu miałem kilka postaci, nie ukrywam, że od początku grałem nielegalnie, czy to przez sharing, czy przez boty. Skoro jest to forum poświęcone rookowi, opowiem o dwóch najważniejszych rookstayerach. Pierwszy był oczywiście Xzizzbit, którego założyłem pod koniec 2006 roku. Osiągnąłem nim bodajże trzydziesty któryś level, po czym wyszedłem nim na main (dla zabawy), przy okazji zdobywania leveli, jako pierwszy na Askarze zebrałem 100 minotaur leatherów. Ta stówka skórek miała kluczowe znaczenie w dalszym rozwoju zdarzeń, bowiem gdy je zebrałem, zawarłem z Amunią (Amunia the Legend) układ, że będziemy sharować konto. Dałem mu skórki, zaś on passy do swojego konta, na który kupił pacc, i tak oto zrobiliśmy jako pierwsi na naszym serwerze backpack + hat. Od tej pory osiągnęliśmy około 70 level (nie pamiętam dokładnie który, ale byliśmy w czołówce w tamtych czasach), robiąc top 5 wynik powergamingu (2 noce sharingu + bot). Wszystko było na dobrej drodze, abyśmy spektakularnie zdobyli 100 level, lecz niestety poważnie się pokłóciliśmy, nie pamiętam już o co, i koniec był taki, że Logician (bo zmieniliśmy imię postaci) został przeze mnie albo zmainowany, albo poważnie "zdeadowany". Dodam, że spotkaliśmy się tamtego czasu w realu, i dzisiaj jesteśmy w dobrych stosunkach, nikt nie czuje żalu.

Beridok: Czy spotkałeś w swojej karierze jakieś bossy?
Xzizi: O bossach nie mogę za wiele powiedzieć, jedynie tyle, że byłem pierwszym na Askarze, który ubił bossa minotaurów (nie pamiętam jak się nazywa), jako pierwszy miałem MLW oraz towarzyszyłem mojemu serdecznemu przyjacielowi Ovvy'emu (wówczas Warszawianin/Barbarzyńca Szalony) przy zdobyciu pierwszego na serwerze lootu w postaci knife + MLW + skórka.

[Obrazek: zaganiaczzz6.jpg]

Beridok: Czy grając wzorowałeś się na jakimś graczu? Czy może wręcz przeciwnie?
Xzizi: Wiesz co, myślę, że nie. W większości ludzi z "top" uważałem za rywali, których trzeba pokonać, lub chociaż im dorównać, aczkolwiek zawsze lubiłem i ceniłem styl Sunrise'a. To jest klasa człowieka i klasa gracza.

Beridok: Czy spotkałeś kiedyś Sunrise'a ? Co jesteś w stanie o nim powiedzieć?
Xzizi: Mijamy się czasem w monopolowym, nasze stosunki są na styl "Cześć - Cześć". Żarty. Tak, spotkałem go parę razy. Miałem nawet robić z nim wywiad, ponieważ znałem człowieka, który z nim pracował/pracuję (nie orientuję się czy nadal), ale nasz kontakt urwał się w niespodziewany sposób.

Beridok: A co myślisz o Crisne oraz Rd'B?
Xzizi: Kiedyś próbowałem trapować Crisne - bezskutecznie. Cenię przygotowanie tego człowieka. Z Rd'B gadałem może 2 razy w swoim życiu, ma bardzo fajne podejście do gry i bardzo fajne CV, zapewne jest też nietuzinkowym człowiekiem.

Beridok: Czy jesteś w stanie wskazać inne postacie, godne uwagi?
Xzizi: Wybaczcie mi, ale od blisko trzech lat zupełnie nie interesuje mnie życie Tibii, więc niestety nie.

Beridok: Czyli również nie jesteś w stanie wyrazić opinii na temat update'ów?
Xzizi: Hehe, no niestety, bardzo mi przykro, może zabrzmi to zaściankowo, ale uważam, że od dawna każda zmiana w Tibii idzie w złym kierunku i komercjalizacji, zaś gra traci tylko na klimacie. Ale jak mówię, nie jestem odpowiednią osobą do oceny nowych zmian.

Beridok: Mówisz, że gra traci klimat. Jaki (Twoim zdaniem oczywiście) on był w 2006/2007 roku?
Xzizi: Moim zdaniem Tibia 7.6 była najlepszą wersją, klimat zależy też od samych ludzi, którzy w to grają. Wtedy ilość "niekumatych" bądź bardziej radykalnie - noobów, była znacznie mniejsza. No i po za tym grafiki, przede wszystkim grafiki. Ja cenię sobie klasyczność i minimalizm. Dzisiaj masz 1500 dodatków i innych duperelków w podłogach, outfitach, questach. I to jest dla mnie złe, te rzeczy odbierały mi chęć do grania. Za mało konkretów, zbyt dużo szczegółów.

[Obrazek: 56699453.gif]

Beridok: Jesteś jednym z użytkowników ze starego forum. Co mógłbyś nam powiedzieć o nim? Co wtedy się działo, jacy byli gracze wobec siebie?
Xzizi: Stare forum mogę porównać do burdelu. W burdelu nie ma zasad, są ci którzy korzystają i ci których wykorzystują. W burdelu liczy się pieniądz albo znajomości. Złą opinię o r.pl stworzyła głównie sama moderacja, chociaż nie powiem - Yallah i MvD (Matthew von Dyck) byli naprawdę klawymi moderatorami, którym na prawdę należy się WIELKI props. Reszty zdarzeń typu zdjęcie mnie z moderacji, wszelakie banicje itp nie zamierzam roztrząsać - było minęło, a i tak niewiele pamiętam, przy okazji bardzo przepraszam Korteza, za wszelkie prowokacje z mojej strony, bo prostu nie mogłem się oprzeć temu, by udowodnić sobie, że tamtejsze władze są niewłaściwe.

Beridok: Kogo najlepiej wspominasz z Tibii oraz z forum?
Xzizi: Z forum zawsze miło wspominam oczywiście Amunię, Ovvy'ego, Elda za czasów kiedy nie objął władzy, Ferdynanda, Kyrona, MvD, Yallaha, Sirblaze'a (co się z nim dzieję tak w ogóle!?), Korteza i resztę starej gwardii, o której zapomniałem, ale oni i tak wiedzą kim byli i co robili.

[Obrazek: 20fist.jpg]

Beridok: Czego nie ma na nowym forum, co było na starym?
Xzizi: Muszę przyznać, że na nowym forum jest wszystko co powinno być. Ta ekipa, która teraz się nim zajmuje ma wszelkie podstawy do tego, by iść do przodu. Na dalsze osądy jest jeszcze za wcześnie, poczekajmy jeszcze pół roku.

Beridok: Wróćmy do samej Tibii, pamiętasz jakieś śmieszne (bądź irytujące) sytuacje na początku gry?
Xzizi: Kolejny raz muszę zasłonić się słabą pamięcią, nie kojarzę żadnej sytuacji, która mogłaby być śmieszna dla ogółu. Wybaczcie

Beridok: A zdarzało Ci się trapować nowych graczy?
Xzizi: Oczywiście, był to dla mnie chleb powszedni. Najlepiej smakuje to, co nielegalne - takiego jestem zdania. Trapowałem nie tylko nowych graczy, ale i dosyć doświadczonych rookstayerów pokroju Helladesa (loot był wyśmienity).

Beridok: Pamiętasz może jaka była Twoja kolekcja?
Xzizi: Owszem, to akurat pamiętam. Miałem bardzo dużo jajeczek - około 500, drugie 100 Minotaur Leathers, około 50 cc, więcej niż 4, może nawet 7 MLW i masę innych dupereli pokroju piórek kurczaka, ale przypominam, że zbieraliśmy to we dwójkę z Amunią na wspólne konto postaci. Oczywiście do tej pory mam backpack life fluidów i dwie runy.

Beridok: Pokażesz?
Xzizi: Hah, i tu jest smutny fakt. Zgubiłem swoje passy do Xzizzbita. O ile mi wiadomo, to Kyron jako jedyny może je teraz posiadać.

Beridok: Sharowałeś z nim postać?
Xzizi: Nie, ale dawno temu dostał ode mnie passy, ponieważ jesteśmy wobec siebie lojalni, i wiem, że mogę na niego liczyć w razie kłopotów.

Beridok: Spotkałeś kiedyś GMa lub innego pracownika Cipsoftu? Jakie masz zdanie na temat twórców gry?
Xzizi: Spotkałem ich mnóstwo, z racji tego, że swego czasu byłem senior tutorem. Są to dziwki w burdelu, że tak nawiążę do poprzedniej metafory. Właściwie to nie wiem co powiedzieć na temat twórców gry. Z perspektywy czasu przeklinam ich dzieło, bo przez mam wyrwane trochę lat z życia, zaś z drugiej strony poznałem interesujący świat, do którego wiele osób nie ma dostępu.

[Obrazek: 50awansgg5.jpg]

Beridok: Co sądzisz o mistycznych potworach na Rooku, to jest Ghoul i Minotaur Mag? Znasz jakąś ciekawą teorię na ich temat?
Xzizi: Bardzo interesowałem się historią Minotaura Maga, uczestniczyłem w biciu na golasa minotaura (uczynił to Mowicz), dokonywałem różnych obliczeń, czytałem mnóstwo książek, próbowałem wstąpić do różnych organizacji, i dziś mogę stwierdzić, że zagadka Minotaura Maga i to co odkryliśmy do dzisiaj, to zaledwie początek, natomiast Ghoul to zwyczajny element RPG, zmieniony z czasem, ponieważ dawno temu nie było tej ściany, która teraz odgradza go od ludności.

Beridok: Czyli stwierdzasz, że do Minotaur Maga da się dostać, a Ghoul był kiedyś zwyczajnym przeciwnikiem?
Xzizi: Tak jak powyżej.

Beridok: A jakieś teorie na temat Tarantuli?
Xzizi: Co do tarantul - to już nie jest mój okres, nie śledziłem tego i mam zatem znikomą wiedzę.

Beridok: W jakich innych akcjach jeszcze uczestniczyłeś?
Xzizi: Minotaur na skale to był spontan, resztę czasu wolałem spędzać na typowo przyziemnych sprawach.

Beridok: Byłeś inicjatorem kilku wywiadów. Jak czujesz się, gdy to Ty jesteś pytany?
Xzizi: Wiesz co, czuje się tak jak osoba niepytana. Raczej nic się nie zmieni po tym wywiadzie, szczególnie, że okres mojej popularności minął już dawno temu. Ale bardzo fajnie, że wyszedłeś z taką propozycją. Myślę, że nowym jak i starym użytkownikom przyda się przybliżenie mojej osoby.

Beridok: Głównie robię to dla siebie, aczkolwiek mam nadzieję, że inni też z tego skorzystają. Zainteresowało mnie to co mówiłeś o "Mino Magu". Możesz podać jakiś przykład obliczeń?
Xzizi: Usiłuję sobie przypomnieć. Widzisz, problem jest w tym, że nie zapisywałem nic na żywo, a jak już to tylko skróty myślowe, bądź krótkie notatki. Jak dotrę do jakiegokolwiek śladu, to bądź pewien, że zamieszczę to na forum.

Beridok: Mógłbyś mi jeszcze przybliżyć postać Ovvy'ego?
Xzizi: Bardzo porządna jednostka. Z Marcinem niedługo wyjdzie od nas projekt, szykujcie się na wielki bauns i dwuletni melanż!

Beridok: Dobra na koniec, przejdźmy do szybkich pytań, ok?
Xzizi: Yes.

Beridok: Gwiazda?
Xzizi: Na niebie.

Beridok: Rookgaard?
Xzizi: Nic nie wiem.

Beridok: Topór?
Xzizi: Bije z axa.

Beridok: Tom?
Xzizi: Skóra fura i komóra.

Beridok: Minotaur na górce?
Xzizi: Dobry skill dista.

Beridok: Carlos?
Xzizi: Nie znam.

Beridok: To już wszystko, dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że użytkownicy z przyjemnością będą czytali ten wywiad ;] Na koniec możesz pozdrowić kolegów
Xzizi: Pozdrawiam kolegów oraz prowadzącego wywiad. Ja też mam nadzieję, że nie przynudziłem. Pozdrówki i z fartem.
17-04-2013 20:29:40
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post

Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*

Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20