You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
 • 2 Głosów - 5 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[Zakończony] RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]!

Autor Wiadomość
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #1
RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]!
Rookie.com.pl 2014

[Obrazek: logo.png]

Nagrodą główną w turnieju jest Premium Scroll [Obrazek: Premium_Scroll.gif]

Nagroda sponsorowana przez Advantage

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Pokojem turniejowym i treningowym dla wszystkich bez wyjątku jest pokój *Turbo*!


1. Rejestracja w serwisie Gamedesire
2. Instalacja aplikacji i zakładanie stołu
3. 8-ball w pigułce
4. O turnieju
5. Regulamin rozgrywek
6. Terminarz


[Obrazek: turniej1.png]

Aby dołączyć do serwisu Gamedesire, należy wpisać w przeglądarkę adres [Obrazek: gamedesire_1.png] i następnie, w prawym górnym rogu odszukać przycisk "Zarejestruj się!". Po aktywacji konta za pomocą poczty e-mail, będziecie mogli bez problemu korzystać z serwisu. Można także zarejestrować się bezpośrednio za pomocą portalu społecznościowego Facebook, konta Google, czy też Yahoo!. Odradzam jednak rejestrację za pośrednictwem Facebooka jeśli cenicie swoją prywatność w grach.

[Obrazek: gamedesire2.png]

Na start otrzymujemy bodajże 4000 żetonów, które służą jako wirtualna waluta i mogą być używane podczas przeróżnych rozgrywek. Mimo tego, że jest to tylko "wirtualna waluta" w przypadku przegrania wszystkich żetonów, nie będziemy mogli uczestniczyć w części gier w serwisie. Billard-8 nie wymaga konieczności stawiania żetonów na każdy mecz, tak jak w przypadku najpopularniejszego Pool Live Pro we flashu. Mamy zatem plus, że nasze rozgrywki będą w stu procentach darmowe.


[Obrazek: turniej1.png]


Konfiguracja na podstawie google chrome.
Aby zagrać w Billard-8, należy otworzyć sekcję gier w serwisie i odnaleźć grę na liście wszystkich gier. Po kliknięciu ikonki bilarda, w górnej części strony powinien pokazać się żółty pasek aplikacji, a naszym zadaniem jest zezwolić na jej uruchomienie. Jeśli klikniemy zagraj bezpośrednio przed wybraniem pokoju, zostaniemy przydzieleni losowo do któregoś z nich. Aby tego uniknąć, zjeżdżamy na sam dół strony i wciskamy interesujący nas pokój (domyślnym pokojem turniejowym będzie pokój *Turbo*). Powinien pojawić się certyfikat, który powinniście zaakceptować, a tym samym uruchomić aplikacje. Upewnijcie się, że odblokowaliście wyskakujące okienka w przeglądarce. Po zaakceptowaniu, aplikacja powinna zostać wczytana z naszego komputera, a my powinniśmy znajdować się w pokoju, który został przez nas wybrany.


Aplikacja konieczna do rozgrywek bilard-8 oraz instrukcja instalacji, znajdują się pod tym adresem!


Gdy znajdujemy się już w pokoju chcąc rozegrać swój mecz, powinniśmy utworzyć stół, do którego następnie zaprosimy naszego oponenta (chyba że sam do niego dołączy), lub też dołączyć do istniejącego już stołu (ew. czekać na zaproszenie). Aby stworzyć stół, wciskamy przycisk [Obrazek: utworz_stol.png] w górnym rogu ekranu.

Konfiguracja stołu podczas rozgrywek na Rookie.com.pl:
 • Zwykła gra (nieżetonowa)
 • Nazwa pokoju "Rookie"
 • Stolik publiczny (wpuszczamy obserwatorów, dostępny chat)
 • Brak limitu czasu na ruch
 • Czas na grę - maksymalny (7 minut)
 • Czas na powrót do gry - 7 minut
 • Gra rankingowa (dowolnie)
Powyższa konfiguracja jest bardzo ważna i powinna być zastosowana podczas każdego meczu turniejowego Rookie. W innym przypadku, mogą wyniknąć pewne nieprzyjemności (np. zbyt mały czas na ruch, czy też brak dostępu dla widzów z naszego forum).

Podgląd stołu do gry:
Spoiler:
[Obrazek: billardzik.png]
Jak uderzać bile:
Spoiler:
[Obrazek: wprowadzenie.png]Aby zaprosić do stołu swojego rywala, należy w menu na prawo od stołu wybrać zakładkę "lobby", po czym na alfabetycznej liście graczy aktualnie znajdujących się w pokoju, wybrać interesujący nas nick i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy. Znajdują się tam wszystkie interesujące nas "akcje" związane z danym graczem. Rzeczy związane z aktualną rozgrywką znajdziemy w zakładce "gra". Pozostałe funkcje rozgrywki i serwisu Gamedesire, które nie zostały opisane, wymagają spędzenia odrobiny czasu grając w serwisie. Pamiętajcie, że nie należy zapraszać graczy bezpośrednio z listy, jeśli nie mamy utworzonego i skonfigurowanego własnego stołu. Inaczej konfiguracja stołu będzie niezadowalająca.

[Obrazek: turniej1.png]
Zasady gry w 8-ball w skrócie...

Poniżej znajdziecie kilka podstawowych informacji dotyczących gry w 8-ball na serwerze Gamedesire. Pełną wersję instrukcji znajdziecie pod tym adresem.

Asortyment
 • stół bilardowy
 • dwa kije
 • bile pełne (numery od 1 do 8)
 • bile tzw. "połówki" (numery od 9 - 15)
 • bila czarna (numer 9)
 • bila biała

Cel rozgrywki

Zadaniem graczy jest wbicie wszystkich swoich bil do łuz (pełnych lub połówek) w dowolnej kolejności, oraz bili czarnej jako ostatniej. W zależności od tego jaką bilę (pełną czy połówkę) wbijemy jako pierwszą, lub też jaką pierwsza bilę wbije nasz przeciwnik, taką grupę bil będziemy musieli wbijać do końca rozgrywki. Wbicie bili podczas pierwszego rozbicia nie ma na to wpływu.

Kilka ważnych informacji
 • Podczas pierwszego rozbicia, mamy prawo ustawić bilę białą w dowolnym miejscu, w bazie.
Przeciwnik zyskuje ruch i prawo ustawienia białej bili w dowolnym miejscu stołu, w przypadku gdy:
 • Wbijemy białą bilę do łuzy
 • Wbijemy bilę przeciwnika
 • Nie dotkniemy żadnej z bil
 • Skończy nam się czas na ruch
 • Bila biała dotknie innej bili, zanim nasza uderzona bila wpadnie do łuzy

W przypadku gdy trafimy do łuzy czarną bilą przed wbiciem wszystkich naszych bil, automatycznie przegrywamy rozgrywkę! Dotyczy także turnieju Rookie!
(Edytowany o 00:18:41, dnia 18-03-2014 przez Kyron).
28-02-2014 20:26:38
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
 
Online Miss Susan
Bądź moim sponsorem
*


Poziom: 25+
Profesja: Modelka
Świat: Kanada
Status: Wolna
RE: Miss Susan poleca!
|

Dzisiaj 13:29:20
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #2
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball [WYGRAJ PREMIUM]
[Obrazek: turniej1.png]

Uczestniczyć w turnieju może każdy, bez względu na funkcję jaką pełni na forum. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić każdego do rejestracji w serwisie Gamedesire i spróbowania swoich sił w bilardzie, z którego można czerpać naprawdę wiele rozrywki. Mamy nadzieję, że przynajmniej większość użytkowników forum zgłosi swoje uczestnictwo i zaprosi swoich znajomych do rejestracji na forum i wzięcia udziału w wydarzeniu! Pamiętajcie - im więcej uczestników, tym ciekawsze będziemy mieli rozgrywki! Koniecznie przeczytajcie każdy punkt regulaminu, gdyż jego nie znajomość może Wam znacznie zaszkodzić podczas trwania turnieju!

Najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami:
 1. żółty nick na okres roku, złoty medal [Obrazek: gold.png] oraz premium scroll na serwerze Valoria [Obrazek: Premium_Scroll.gif].
  W przypadku wygrania turnieju przez członka zespołu Rookie.com.pl, nagrody otrzymuje osoba, która zajęła drugie miejsce.
 2. srebrny medal [Obrazek: srebne.png]
 3. brązowy medal [Obrazek: bra.png]

[Obrazek: turniej1.png]

Uczestnictwo

 1. Turniej jest organizowany przez nas, korzystamy wyłącznie z serwisu Gamedesire i serwis ten nie jest jego organizatorem.
 2. Uczestniczyć w turnieju może każdy, zarejestrowany i niezbanowany użytkownik serwisu rookie.com.pl, bez względu na datę rejestracji.
 3. Zgłoszenia do turnieju są przyjmowanie od dnia 28 lutego do dnia 5 marca włącznie.
 4. Aby zgłosić się do turnieju, należy wpisać swój nick z serwisu Gamedesire w tym temacie, napisać godziny, w których mniej więcej jesteście zwykle dostępni, oraz opcjonalnie - dlaczego chcielibyście wziąć udział w turnieju (miło by było).
 5. Uczestnik zobowiązuje się do rozgrywania swoich meczów w wyznaczonych terminach, śledzenia tematu turniejowego na forum i akceptacji regulaminu turnieju.
Zasady rozgrywek

 1. Rozgrywki podzielone są na cztery rundy (towarzyska, grupowa, pucharowa oraz finał).
 2. W fazie grupowej i pucharowej gracze rozgrywają tzw. "dwumecze". W finale odbywa się tylko jeden mecz.
 3. Wszyscy zgłoszeni użytkownicy są z dniem rozpoczęcia turnieju przydzieleni do losowych grup, z których najlepsi przechodzą do fazy pucharowej.
 4. Faza grupowa podzielona jest na tzw. "kolejki". W czasie trwania jednej kolejki, każdy z uczestników rozgrywa jeden mecz.
 5. Na rozegranie jednej kolejki, graczom będzie przysługiwał okres od 2 do 4 dni.
 6. W fazie grupowej przysługuje odpowiednia punktacja (Z - 1 pkt, P - 0 pkt)
 7. W przypadku nierozegrania swojego meczu w terminie, nieobecny gracz otrzymuje walkowera na korzyść przeciwnika.
 8. W przypadku trzykrotnego niestawienia się na mecze, dany uczestnik zostaje skreślony z listy graczy.
Rejestrowanie meczy

 1. Użytkownicy umawiają się na spotkania indywidualnie między sobą.
 2. Każdy rozegrany mecz należy zgłosić bezpośrednio po jego ukończeniu, w temacie turniejowym. Wyniki z shoutboxa, czy też z PW nie będą spisywane.
  Cytat:Przykład:
  Kolejka 1
  Pixio 1 - 0 Abaros (nie zliczamy małych punktów)
 3. Nieobecność któregoś z użytkowników podczas trwania kolejki kończy się walkowerem na korzyść przeciwnika.
 4. Trzy nieobecności danego gracza kończą się dyskwalifikacją z rozgrywek.
 5. W przypadku braku porozumienia między dwiema stronami, mecz przepada.
 6. Mecz można przełożyć tylko w krytycznych sytuacjach.

Terminarz nie jest jeszcze dokładnie ustalony. Ilość grup, osób które z danej grupy awansują, czy też czas na rozgrywanie danych kolejek zależy od ilości osób, które zgłoszą się do turnieju!


Na wszelkie pytania odpowiadam na gg:8189373 zarówno przed jak i w trakcie trwania turnieju!

Przypominam, że pokojem treningowym, jak i turniejowym jest pokój *Turbo*.[Obrazek: turniej1.png]

Poniżej znajduje się wstępny terminarz oraz szacowana długość trwania poszczególnych rund.

[Obrazek: terminar.png]

Dokładny terminarz rozgrywek i zestawienie wszystkich kolejek zostanie podany 5 marca, czyli z dniem rozpoczęcia fazy grupowej.
(Edytowany o 21:21:31, dnia 28-02-2014 przez Kyron).
28-02-2014 20:27:43
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #3
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
8-ball
League + Cup


Spoiler:
 • Rozgrywki powinny odbywać się w podanym przedziale czasowym.
 • Spotkanie może być przełożone tylko w nagłych przypadkach.
 • Na zaległe mecze przewidziano dodatkowe 2 dni po rundzie grupowej.
 • Miejscem umawiania się na mecze między zawodnikami jest shoutbox.
 • W jednej, dwudniowej rundzie, każdy z graczy odbywa ze sobą tzw. "dwumecz". Oznacza to, że w ciągu całej rundy grupowej, rozgrywamy po 4 mecze z każdym graczem.
 • Po odbytej kolejce (dwumeczu), należy zgłosić wyniki w temacie turniejowym (koniecznie wg wzoru):
  Cytat:Runda 1
  Pixio 1-0 Abaros
  Pixio 0-1 Abaros
 • Nie zliczamy małych punktów (wpisujemy tylko 1-0 albo 0-1)
 • Wynik z danego dwumeczu musi być podany w temacie zaraz po jego ukończeniu (najpóźniej do końca aktualnej kolejki)
 • Jeżeli spotkanie zostało wygrane wbiciem czarnej przed czasem, należy to zaznaczyć obowiązkowo!!
 • Jeśli przeciwnik nie wniesie protestu związanego z wynikiem do końca trwania kolejki, dwumecz zostaje uznany i wpisany do tabeli.
 • Z każdej z grup, do półfinałów awansują dwie osoby.
 • Wszelkie próby oszustwa kończą się dyskwalifikacją z turnieju.
[/size]

Zwycięstwo - 1 punkt
Porażka - 0 punktów
Podwójne zwycięstwo - +0,5 punktu bonusowego


[Obrazek: grupy.png]


[Obrazek: tabela.png]


[Obrazek: final.png]
(Edytowany o 19:18:46, dnia 11-03-2014 przez Kyron).
28-02-2014 20:29:51
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Fall Ordeourion
Chicken
*

Level: 8

Reputacja: 2

Nick: Fall Ordeourion
Poziom: 60
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Status: Sporadycznie grający


Post: #4
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Nick: zawadiacki

Chcę wziąć udział w turnieju, ponieważ lubię bilardy oraz snooker Smile
28-02-2014 21:14:54
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #5
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Up.

Jeśli ten pójdzie ładnie, to następny (przed wakacjami i ostatni w tym roku) będzie w Snookera.

Skracam czas na zgłaszanie się do turnieju do dnia 5 marca!
28-02-2014 21:20:34
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Vryysas
Wolf
*

Level: 14

Reputacja: 8Post: #6
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Ja też chcę zapis zrobić na listę. Wink
28-02-2014 21:36:53
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #7
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Pamiętajcie, że nie możecie zaprosić kogoś do gry bez stworzenia pokoju. Inaczej będzie zła konfiguracja (10 sekund na ruch itd). Jesli nie chce Wam sie czytac mojego tematu nie startujcie, bo nie polapiecie sie w turnieju Smile
28-02-2014 21:59:19
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Pixiak
Ziomix roku 2017
*

Level: 37

Reputacja: 29

Nick: Pixio von Pandoria
Poziom: 24
Profesja: Rookstayer
Świat: Yanara
Status: Sporadycznie grający


Post: #8
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Podbijam. Mój nick to Pixiak.Gardor Wink

[Obrazek: x1tgmhe.jpg]
28-02-2014 22:48:22
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kwiatek
Rat
*

Level: 9

Reputacja: 0

Profesja: Rookstayer
Status: Czasami grający


Post: #9
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
Nick jak ostatnio: kwiatek605
Godziny: po 19, w weekendy kazda pora
Dlaczego chce zagrac ? Bo tak xD
01-03-2014 00:52:40
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Kyron
Zbanowany
Zbanowani

Level: 26


Profesja: Rookstayer
Status: Shackowany


Post: #10
RE: RookiePro Masters first edition 2014! Turniej w 8-ball! [WYGRAJ PACC]
.

Zapraszam dzisiaj o 15:00 na sesję treningową do pokoju *Turbo*.

.
(Edytowany o 11:22:27, dnia 01-03-2014 przez Kyron).
01-03-2014 11:22:07
Chcę to polubić Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka