You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Newsticker
Date Message
Gildie na Rookstacie
30-07-2018
Na Rookstacie wprowadzona została zakładka z gildiami.
+
Prace techniczne
11-06-2018
Ze względu na techniczne prace konserwacyjne, zapisy serwerów we wtorek 12 cze...
+
Łatka
07-06-2018
Cipsoft właśnie ogłosił problem techniczny klienta, który uniemożliwia log...
+
Update
05-06-2018
W dniu dzisiejszym klient został aktualizowany do wersji 11.75.6969. Miało to ...
+
Baza Rookstatu
30-05-2018
Baza danych graczy zebranych przez nasze narzędzie Rookstat przekroczyła 20 ty...
+

The Rookstayer, wydanie 32

The Rookstayer, wydanie 32


WYDANIE 32/2016 | DATA WYDANIA: 7 LISTOPADA 2016 | CENA: 50 SZTUK ZŁOTA


Wreszcie opublikowany został kolejny rozdział historii pisanej przez graczy Rookgaardu. Jednak w samym procesie wydawniczym nastąpiły nieodwracalne zmiany. Otóż, od bieżącego numeru magazyn The Rookstayer będzie ukazywał się na odmienionej stronie głównej.



Nowości


Najświeższe wiadomości z Rookgaardu

Rozpoczynając od spraw wewnętrznych, Rookie.com.pl przeszło wielostopniowy proces optymalizacji, co zaowocowało przyspieszeniem funkcjonowania strony o ok. 60% oraz podniesieniem jej pozycji w rankingu Google.

Bardzo czujnymi użytkownikami okazali się Bogus oraz Dark Gladir, którzy zgłosili pojawiające się błędy na stronie. W ramach podziękowania wręczamy im rangę Supporter na 10 dni ; ).

Endriu Welc i emosGambler również podzielili się z administracją swoimi cennymi uwagami, jednak ich w ten sam sposób już nagrodzić nie można, więc... wielkie dzięki i oby tak dalej!

Na stronie głównej pojawiły się najważniejsze artykuły z perspektywy Rookstayera. Oprócz tego, na stronie głównej opublikowane zostało wyjaśnienie mnożnika doświadczenia. To nie wszystko, wreszcie zaczęły ukazywać się solucje questów, które zostały napisane przez naszych użytkowników. Jeśli chodzi o sprawy związane z otoczeniem gry, to do programu supported Tibia fansite dołączyły strony TibiaTome.com, TibiaMaps.io oraz TibiaBosses.com. Ostatnia z nich tworzona jest przez naszych rodaków.

Supported Tibia Fansite

Wreszcie możemy przejść do nowinek z wnętrza gry. Wypada zacząć od wydania nowego klienta Tibia 11, który nie dość, że okazał się strzałem w dziesiątkę, to w dodatku regularnie pojawiają się do niego odpowiednie usprawnienia. Najbardziej wyróżniające się zmiany:
  • Poruszanie postacią za pomocą klawiszy WSAD.
  • Ostrzeganie o głodzie poprzez ikonę pod ekwipunkiem.
  • Sortowanie wyników w okienku Battle List według własnej koncepcji.
Nalia Oririon: Z początku Tibia 11 mnie irytowała - było mnóstwo błędów z płynnością gry. Jednak po wprowadzeniu łatek stwierdzam, że na tym kliencie gra mi się bardzo dobrze, a WSAD jest genialnym rozwiązaniem. Ikonka informująca o głodzie powinna być dostępna od samego początku, ale jak to mówią - lepiej późno, niż wcale ; ).

Double XP/Skill WeekendOdnośnie umilaczy gry, w październiku globalnie odbyły się dwa okresy podwójnego doświadczenia.

W ramach rekompensaty za resety, na dodatkowe takie wydarzenie załapali się gracze ze światów Magera, Morta, Silvera oraz Unitera.







The Colours of Magic


Październikowe wydarzenie

W październiku odbyło się również wydarzenie The Colours of Magic, podczas którego zdecydowanie najbardziej wyróżniał się użytkownik Bogus, który w ciągu niecałego tygodnia zdobył 2 osiągnięcia oraz w sumie ok. 2000 specjalnych przedmiotów!

Bogus Rookstayer

Robi wrażenie, prawda?



Halloween


Październikowe wydarzenie

Oprócz The Colours of Magic, październik jest miesiącem, w którym odbywa się wydarzenie Halloween, w związku z którym nie tylko na Rookgaardzie pojawia się Halloween Hare. Z tej okazji świetne zdjęcia przygotowali nasi użytkownicy Kolti on Azura i Bogus, a jedno klimatyczne zdjęcie otrzymaliśmy dodatkowo od anonimowego fana : ).

Kolti on Azura

Bogus Rookstayer

Trick or Treat

Trick or Treat, little adventurer?

Absolutnie epickie! W związku ze świętem duchów w/w użytkownicy otrzymują od nas po 10 dni rangi Supporter. Bo aktywność się nagradza ; ).



Awanse


Wasze osiągnięcia...

Jeśli chodzi o szeroko rozumiane awanse, to tych spełniających kryteria tej sekcji było kilka. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

Zabawę rozpoczyna Nalia, której Nalia Oririon zdobyła osiągnięcie "Rocket in Pocket".

Nalia Oririon Rocket in Pocket

W ślady koleżanki poszedł Bogus, którego Bogus Rookstayer również zwiększył ilość punktów osiągnięć o 1.

Bogus Rocket in Pocket

Jeśli chodzi o umiejętności, to Dark Gladirowi udało się awansować na wysoki, 29. poziom walki wręcz.

Dark Gladir Fist Fighting

Teraz przechodzimy do tego, co czytelnicy lubią najbardziej, czyli do awansów w poziomach. Wyliczankę rozpoczyna Kolti on Azura, który awansuje na 35. poziom doświadczenia. Jeszcze wszystko przed Tobą!

Kolti on Azura Level

Wszystko idzie zgodnie z planem Koltona! Jego Kolton Rookstayer awansował na 40. poziom doświadczenia i wcale nie ma zamiaru się zatrzymywać.

Kolton Level

A nie mówiłem? Chwilę później Kolton awansuje na 45. poziom doświadczenia!

Kolton Level

Wisienką na torcie okazała się Nalia, której postać awansowała na 85. poziom doświadczenia. Jeszcze tylko 15, tak trzymać!

Nalia Level



Screenshot


Zdjęcie miesiąca

Zdjęcie miesiąca zostało wybrane! Choć jego autorem jest Zwingin, to jednak rangę Supporter na 30 dni postanowiliśmy wręczyć również jego kompanowi, Nuflonowi.

Rookero de'Master i Rookstayer Nuflon

Tak trzymać, chłopaki!



Wywiad


Piątka zbita z...

W tym miesiącu przedstawi się wam kolejna postać z wyspy nowicjuszy. W tym wywiadzie dowiecie się o jego przygodach na Rookgaardzie i jego przyszłych celach. Oprócz tego, poznacie jego opinię nt. Tibia 11 lub XP Boost. Oto on, PatrykOrkWielki!

Cześć, Patryk. Cieszę się, że znalazłeś dla nas chwilę. Na początku przedstaw się naszym czytelnikom. Kim PatrykOrkWielki jest prywatnie? Przy okazji mógłbyś skrobnąć kilka słów o swojej postaci?

Patryk Ork Wielki: Witam. Nazywam się Patryk, mam 24 lata i pochodzę z Krakowa, gdzie aktualnie pracuję na grupie interwencyjnej w ochronie. Najbardziej interesuję się muzyką i sportem. Wolny czas spędzam zazwyczaj w domu i oglądam filmy/seriale kryminalne.

Postać stworzyłem na początku 2015, a konto posiadam od 2008 roku. Pierwszym moim celem było zdobycie 30 levela, lecz to zajęło mi około miesiąca. Następnym celem był 40 level i na poziomie 42 zrobiłem sobie przerwę na Rookgaardzie, i zacząłem grywać na mainie. W styczniu 2016 wróciłem na Rookgaard, a moimi kolejnymi celami było wbicie 50 i 60 levela. Choć samo ekspienie na Rooku czasem mnie nużyło, to się nie poddawałem. Niedawno, jakiś tydzień temu awansowałem na 67 level. Kolejnym moim celem jest zdobycie 70 levela, a co będzie dalej, to się okaże.

PatrykOrkWielki

Rarów nie posiadam zbyt dużo, bo tylko łapy wilka i niedźwiedzia. Z inspiracją zbieram pieniądze i aktualnie mam 25cc, ale w przyszłości chciałbym pobić rekord pieniędzy na Rookgaardzie.

W osiągnięciu wyznaczonych celów z pewnością pomógłby nowy płatny produkt, XP Boost. Jakie masz zdanie na temat wprowadzenia go do gry? Czy już go używałeś?

Patryk Ork Wielki: Jeszcze tego produktu nie używałem, ale może kiedyś z niego skorzystam.

A co myślę na ten temat? Jestem za tym, by CipSoft pozwalał sobie na takie zmiany, by umilić graczom robienie poziomów, zwłaszcza, że twórcy na tym zarobią.

Ale gracze będą to coraz częściej stosować i może dojść do tego, że ta gra zrobi się jak OTS. Kiedyś grało się zupełnie inaczej, a teraz CipSoft tak rozwija grę, by gracze coraz szybciej mogli zdobywać doświadczenie.

Wydany został nowy, napisany od początku klient Tibia 11, który zawiera w sobie zdecydowanie więcej funkcji od wersji klasycznej. Czy przypadł Ci on do gustu, czy jednak bardziej przemawia do Ciebie stara wersja? Czy jest jakaś nowa funkcja, która podoba Ci się najbardziej?

Patryk Ork Wielki: Nowa wersja klienta słabo mi się podoba, pomimo tego, że można poruszać się AWSD, klient posiada więcej opcji i inną wyrazistość liter. Wolę starą wersję, bo na niej lepiej mi się gra. Gdy zacząłem grać na nowszej wersji, to odczuwałem lekkie lagi.

Najbardziej podoba mi się wymieniona wcześniej funkcja sterowania za pomocą klawiszy AWSD.

Rozumiem Twój punkt widzenia. Wracając znowu na Rookgaard, czy na Harmonii masz jakąś paczkę kumpli, z którymi grasz i spędzasz czas, czy zostałeś skazany na samotną grę, jak wielu innych Rookstayerów?

Patryk Ork Wielki: W moim przypadku wyglądało to tak, że gdy zaczynałem, to poznałem ludzi na swoim serwerze. Bywało różnie i grywałem sam, ale od czas kiedy poznałem Kokus Poszukiwacz, gra stała się ciekawa, bo w miarę możliwość razem chodziliśmy po Rookgaardzie. Gdy Kokus nie miał czasu, to pojawił się Czapkowoz. Jego osobowość była dość skomplikowana, nie był dość otwarty i niestety, nie miał zbyt wiele czasu.

PatrykOrkWielki

Gdy grałem na głównym kontynencie na Harmonii, to miałem dobre relacje z takimi graczami jak m.in. Glizdo Pall, Genius of Harmonia, Speison, Stan Zwierzenia, czy też Jasiu Beru.

Po powrocie na Rookgaard poznałem gracza Ravoran. Potem pojawił się Swag Champ, jedyny Brazylijczyk w swoim rodzaju. Odbywały się polowania na ludzi, a on śmiał się z gracza Pahs Rookstayer, który padał co chwilę.

Później poznałem gracza Edux Kayman Rookstayer, a następnie dołączył Morska Kostka i każdy z nas biegał po wyspie, gdzie czasem dochodziło do sprzeczki między nami. Ja zajmowałem tereny Troll Tower niedaleko Poison Spider Cave, Ravoran musiał zdobywać doświadczenie na PACC Area, Morska Kostka dla siebie miał Wasp Tower, a Swag Champ okupował Orc Hell i całe Minotaur Hell.

Morska Kostka opowiedział mi swoją przygodę, którą zaczynał na Xerenie jako Rookero de'Master, ale nie będę zdradzał szczegółów. Sami go zapytajcie, co go skłoniło do powrotu na Nikę.

To już ostatnie pytanie, więc jeśli chciałbyś kogoś pozdrowić, możesz zrobić to w tym momencie. Jakie masz zdanie na temat Rookie.com.pl? Czy strona zmierza we właściwym kierunku? Co chciałbyś w niej zmienić?

Patryk Ork Wielki: Szczerze, strona idzie w dobry kierunku i już nic nie trzeba w niej zmieniać, bo wszystko zależy od nas.

Szczególnie chcę pozdrowić mojego kompana, którego szanuję jak brata, Genius of Harmonia i Rookero de'Master za swój postęp i udowodnienie, jak wiele można osiągnąć.

Tyle z mojej strony, dziękuję.

Rozmawiał: Scientist



Wideoteka


Filmy z Rookgaardu...

Przez kilka ostatnich lat dużo mówi się o błędach i nietrafionych decyzjach twórców gry. Gdy emocje sięgają zenitu, dobrze jest się wyluzować, i przypomnieć sobie stare i dobre czasy.

Przed wami dwa odcinki Tibia Nostalgia, stworzone przez użytkownika strony fanowskiej Tibia Royal, Rasunika.



Stara Tibia to jednak był kawał dobrej gry!



Podsumowanie


Napisy końcowe...

Tak właśnie kończy się trzydzieste drugie wydanie najlepszego magazynu internetowego związanego z Rookgaardem. Mamy nadzieję, że dobrze się przy nim bawiliście. Standardowo, czekamy na wasze komentarze i uwagi, abyśmy na ich podstawie mogli nadal rozwijać gazetkę The Rookstayer.

Pozdrawiamy,
Redakcja Rookie.com.pl
© Rookie.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Promoted Tibia Fansite
Redakcja
Rookie Wiki
Narzędzia
Polecane strony
Tibia Q&A
Tsukuru Archive



Language Selection

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka