You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


 
Promoted Tibia Fansite
Redakcja
News Aktualności
The Rookstayer The Rookstayer
Articles Artykuły
Interviews Wywiady
Supporter Supporter
Contact Kontakt
Rookie Wiki
Quests Questy
Monsters Potwory
NPC NPC (W.I.P.)
Book Biblioteka
Narzędzia
XP Gain Rate Calculator XP Gain Rate Calc
Shared XP Calc Shared XP Calc
Server Log Analyzer Server Log Analyzer
Polecane strony
Tsukuru Archive

Endriu Welc Stream
Lady Ariadna YouTube
Mystic Dark Ninja Stream
Pixio YouTubeLanguage Selection
Newsticker
Date Message
Prace techniczne
11-06-2018
Ze względu na techniczne prace konserwacyjne, zapisy serwerów we wtorek 12 cze...
+
Łatka
07-06-2018
Cipsoft właśnie ogłosił problem techniczny klienta, który uniemożliwia log...
+
Update
05-06-2018
W dniu dzisiejszym klient został aktualizowany do wersji 11.75.6969. Miało to ...
+
Baza Rookstatu
30-05-2018
Baza danych graczy zebranych przez nasze narzędzie Rookstat przekroczyła 20 ty...
+
Przedłużony zapis serwerów
23-04-2018
Jutrzejszy zapis serwerów na wszystkich światach potrwa godzinę dłużej ze w...
+

The Rookstayer, wydanie 34

The Rookstayer, wydanie 34


WYDANIE 34/2017 | DATA WYDANIA: 10 MARCA 2017 | CENA: 50 SZTUK ZŁOTA


Ops, jak ten czas szybko leci, już mamy marzec. Na kolejne wydanie naszego magazynu The Rookstayer musieliście czekać dwa długie miesiące, jednak "im dłużej krowa leży, tym większe prawdopodobieństwo, że wstanie" (patrz: antynobel 2013). Przez ten czas miały miejsce kolejne wydarzenia związane nie tylko z samym Rookgaardem, które chcielibyśmy z wami podsumować. Zaczynamy numer 34!Nowości


Najświeższe wiadomości z Rookgaardu

20th Tibia's Anniversary Więc tak, do opowiedzenia jest naprawdę sporo, ale postaramy się to zrobić w jak najbardziej kompaktowej formie.

W styczniu zdecydowanie największą atrakcją było dla nas święto związane z 20-leciem Tibii, podczas którego mogliśmy niszczyć smocze piniaty, pokonywać członków CipSoftu lub odpoczywać na wyspie Nostalgia. Niemalże bezzwłocznie poinformowaliśmy użytkowników o czekających tam atrakcjach w Recenzji Nostalgii.

Po zakończeniu tego wspaniałego wydarzenia nie mogło zabraknąć kilku błędów związanych z mapą. Jednym z nich było logowanie się postaci na wodzie w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się Nostalgia. Żadnemu ze śmiałków nie udało się jednak dotrzeć do wysepki ze Sword of Fury.

W międzyczasie opublikowany został bardzo przyjemny filmik, przedstawiający zmiany w grze, które pojawiały się przez te minione 20 lat.


Jeśli chodzi o zmiany i poprawki w kliencie Tibia 11, to znowu było ich naprawdę sporo, jednak najważniejszymi z nich były:
  • Dodana została opcja Show Combat Frames.
  • Poszerzono okienko zawartości książek oraz listów.
  • Wprowadzono dodatkowe pola boczne, pozwalające na przeznaczenie większej ilości miejsca na okienka.
  • Dodano funkcję Inspect, czyli nowy sposób podglądania przedmiotów oraz postaci.
  • Założony został opcjonalny kanał Loot Channel.
Niestety, styczeń okazał się tak słabym miesiącem pod względem grywalności, że twórcy gry zdecydowali się na implementację systemu chroniącego przed atakami DDoS, będącego jeszcze w fazie testowej.

DDoS Protection

W panelu logowania pojawiła się opcja Connect Using DDoS Protection, która aktywuje dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Double XP/Skill WeekendMiesiąc luty rozpoczął się z grubej rury od resetów światów Calmera, Ferobra, Julera, Morta, Nika, Silvera, Thera oraz Zeluna. Większość z tych światów otrzymała swoje rekompensaty w formie double XP/skill weekend.

W sprawie nieoficjalnego oprogramowania podjęto kolejne kroki. Tym razem zapowiedziano integrację klientów Tibia 10 oraz Tibia 11 z proaktywnym systemem BattlEye, mającym uniemożliwiać zalogowanie się tym graczom, którzy korzystają z nieodpowiednich programów.

A na Rookgaardzie Zideia Neptera zdobył kostkę! Bazując na statystykach z Tibia Wikia, prawdopodobieństwo zdobycia die wynosi około 2%.

Zideia Neptera Die

Dark Gladir okazał się większym (ale jednak mniejszym) szczęściarzem, ponieważ z jednego minotaura zdobył równocześnie bronze amulet oraz minotaur leather, a prawdopodobieństwo takiego zdarzenia według Tibia Wikia wynosi 0.001%!
Ale kostka, to jednak kostka...

Dark Gladir Minotaur Hell

Na naszej stronie głównej pojawiły się zupełnie świeże wywiady - Wywiad z Nalią Oririon oraz "Na luzie..." z Morpheus Rookstayer.

Poza wywiadami, opublikowaliśmy również nasze dwa pierwsze narzędzia XP Gain Rate Calc i Shared XP Calc, pozwalające na obliczenie potencjalnych mnożników punktów doświadczenia w różnorakich sytuacjach.

Niektórym z was udało się dowiedzieć poprzez stream MDN'-a, że aktualnie pracujemy nad automatycznym analizowaniem zapisu z kanałów Server Log lub Loot. Wówczas przedstawiona została bardzo wczesna wersja testowa, jednak Server Log Analyzer for Rookgaard znacząco rozwija się z dnia na dzień. Premiera już wkrótce!Logotype Contest


Kto wygrał, a kto mógł wygrać?

Pod koniec stycznia zorganizowaliśmy nasz drugi konkurs - Logotype Contest - polegający na zaprojektowaniu nowego logotypu dla Rookie.com.pl. Wyniki zostały już oficjalnie zaprezentowane, jednak teraz przedstawimy wam listę prac, które zostały przesłane do twórców gry w celu wytypowania drugiego i trzeciego miejsca w konkursie.

Dla estetyki przedstawiamy jedynie banery w rozmiarze 150x100.

Pierwsze miejsce zostało wybrane przez nas jednogłośnie. Zwycięzcą został Xaarcus ze świata Bellona.

Xaarcus Rookie Logotype

Poniżej znajdują się prace przesłane do twórców gry. Kolejność jest przypadkowa.

Broouno ze świata Ferobra:

Broouno Rookie Logotype

Dangerous Witt ze świata Kronera:

Dangerous Witt Rookie Logotype

Beritch ze świata Guardia:

Beritch Rookie Logotype

Luren ze świata Honera:

Luren Rookie Logotype

Yowowowo ze świata Kenora:

Yowowowo Rookie Logotype

A waszym zdaniem, która praca zasłużyła na zwycięstwo?
Napiszcie w komentarzu!Screenshot


Zdjęcie miesiąca (dwóch)

Jeśli chodzi o najlepsze zdjęcie, które pojawiło się na naszym forum w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, to ta jakże niezwykle prestiżowa nagroda zostaje przyznana piątce bohaterów, którzy przygotowali wspaniała wystawkę podczas ostatniego publicznego Test Serwera. Oczopląsu można dostać od tego bogactwa!

Screen of the Month
Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Przygotowanie tego screenstrzała musiało zająć sporo czasu, dlatego postanowiliśmy nagrodzić ich 30-dniową rangą Supporter na Rookie.com.pl.

Gratulacje!Wywiad


Piątka zbita z...

Posiada już trzycyfrowy poziom doświadczenia i choć osiągnął już wszystko, co sobie zaplanował, to wciąż regularnie odwiedza Rookgaard na swoim świecie gry. O kim mowa? Przed wami Rookero de'Master z serwera Nika!

Cześć, Rookero! Na początek przedstaw się pokrótce naszym czytelnikom. Kim jesteś prywatnie?

Rookero de'Master: Cześć, Scientist! Mam na imię Krzysztof i mam 27 lat. Od urodzenia mieszkam i pracuję w Bydgoszczy. Nie mam sprecyzowanych zainteresowań. Lubię długie spacery z dzieckiem i żoną, jazdę na rowerze, czy rolkach. Od roku zajmuję się wychowaniem córki Zosi wraz z żoną.

Wnioskuję więc, że zaczynałeś grę poniżej wersji 7.4, mam rację? Jak wyglądały Twoje początki w Tibii? Właściwie, kiedy i w jaki sposób postanowiłeś zostać Rookstayerem?

Rookero de'Master: Moja przygoda z Tibią zaczęła się w 2005 roku, kiedy królowała wersja 7.5. Moje początki miały miejsce na serwerze Chimera, gdzie wraz z moim kolegą z podwórka wbiłem może 15 level na mainie. Później miałem kilka innych postaci na mainie o nie wyższym poziomie niż 30.

Cały czas śledziłem poczynania Rookstayerów między innymi Rd'B, Wesoly Rookstayer, Sunrise, itp. No, i pewnego dnia zrobiłem postać o nicku Rookguardien de'Master na Chimerze.

Rookguardien de'Master
Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Pewnego dnia postanowiłem "zakończyć" karierę Rookstayera. Do teraz sam nie wiem dlaczego to zrobiłem, ale zbiłem postać do 1 levela.

Rookguardien de'Master

Przez jakiś czas nie grałem w ogóle w Tibię, ale w głębi duszy nadal miałem ochotę gry na Rookgaardzie. Pewnego kwietniowego dnia 2007 roku zrobiłem Rookero de'Mastera na serwerze Xerena, gdzie rozpocząłem przygodę od nowa. Na początku chciałem po prostu być pierwszy na tym świecie, ale później naszła mnie ochota na setkę : ).

A jednak jesteś już grubo po setce! Jak wspominasz swoją drogę do setnego poziomu? Skąd czerpałeś i nadal czerpiesz motywację do gry?

Rookero de'Master: Jak już wspominałem, chciałem być pierwszy na Xerenie. Droga do setnego poziomu była ciekawa i całkiem przyjemna, ponieważ wtedy grało wiele wspaniałych osób i właśnie to motywowało mnie do gry. Po wbiciu około 90 poziomu, w 2008 roku zaprzestałem grać z przyczyn osobistych i setny poziom dobiłem bodajże w 2010 roku. W między czasie padłem chyba dwa razy na setce : ). Tak się kończy afkowanie pod wpływem na Mino Hell.

Do aktywnej gry wróciłem w maju 2016 roku, po tym jak dowiedziałem się o ekwipunku z Dawnportu. Na moim koncie znajdowało się kilka voucherów, o których nawet nie wiedziałem, bo miałem około 5 lat przerwy w aktywnej grze. W międzyczasie Xerena została scalona i powstała Nika. Na serwerze pojawił się nowy Rookstayer, Splosha, 114 level, który stał się moim celem : ).

Rookero de'Master Apprentice Sheng

Poprzeczki stawiałem sobie nisko: znów dobić 100 poziom, zdobyć Dawnport Set, zdobyć 105, 110, 114, 115, kostkę, no i 120, który de facto wbiłem w moje 26 urodziny. : ) Obecnie wbijam regularnie, by sprawdzić bossy, ale expić już nie zamierzam, ponieważ zdobyłem już wszystko, co chciałem.

Jakie wydarzenie na Rookgaardzie najbardziej zapadło Ci w pamięć? Czy mógłbyś je nam opisać?

Rookero de'Master: Jak sięgam pamięcią, to chyba jednym z ważniejszych wydarzeń, które utkwiło mi w pamięci jest zarazem kamieniem milowym dla Rookgaardu. Mowa tu oczywiście o setnym poziomie pana Sunrise, które miało miejsce 8 września 2006 roku (lat 16, piękna młoda buzia). Wtedy wojowałem na Chimerze i poznałem gracza o nicku Lord'Luster. Kolega zza wielkiej wody (br) imponował mi szybkością wbijania poziomów.

Rookero de'Master 111 Level
Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Poza tym, afera ze Sword of Fury, którą wywołał pan Rookguardian de'Bove oraz jego rekordy expa. Wyścig szczurów do koryta, którym był setny poziom doświadczenia. Przez te naście lat gry wiele, naprawdę wiele rzeczy zapamiętałem, a obecnie nawet nie ma z kim porozmawiać po zalogowaniu.

Ostatnie pytanie, więc przy okazji możesz przekazać cokolwiek zechcesz naszym czytelnikom. Gdybyś posiadał potężną moc i mógł wprowadzić 3 dowolne zmiany na Rookgaardzie, to co by to było i dlaczego właśnie to?

Rookero de'Master: Trzy dowolne zmiany? Pierwsza, to chyba usunięcie Dawnportu, mimo że ta wyspa dała nam, Rookstayerom, wymarzony ekwipunek. Zadała nam potężny cios, zabierając nam graczy, którzy tworzyli klimat gry na Rooku. Nie widać już na ryneczku "plis mace".

Druga zmiana to te wszystkie śmieci ze Store. Wprowadzili tam od cholery jakichś niepotrzebnych rzeczy tylko po to, aby "hajs się zgadzał". Ale niestety muszą jakoś zrekompensować spadek ilości graczy na rzecz pieniędzy... Kiedyś wystarczył PACC i 60k ludzi online : ).

Trzecia rzecz to trapy, które zostały usunięte przez CipSoft, wg mnie na rzecz hajsu :p. Przykładowo Sir Kowalski robi postać w grze (potencjalny kupiec PACC), a jakiś tam Lord Rook Nowak trapuje go na Wasp Tower :p. Także wszystko kręci się w koło pieniędzy, ale cieszmy się z naszych Brass Setów, Double Expa i XP Boostów.

Ta gierka, która w tym roku obchodziła swoje 20 urodziny nie jest już tą samą grą, którą była 12 lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę. Z tego miejsca chcę pozdrowić garstkę ludzi z forum Rookie.com.pl, którzy nadal czują ten klimacik. Pozdrawiam kolegę Raxeva z Tibia.pl oraz Rookstayer Nuflon, który towarzyszył mi w podróży do 120 levela.Awanse


Wasze osiągnięcia...

Pora na najprzyjemniejszą część magazynu, czyli przegląd awansów oraz osiągnięć naszych użytkowników. Zaczynamy!

Zestawienie otwierają FFF i jego postać Lightin. Tym razem nasz forumowy śmieszek sprawił sobie latający dywan! Przemierzaj lasy Rookgaardu chyżo, Lightinie. Gratulacje!

Lightin Natural Born Cowboy

Aż trzy acziwmenty od Lady Ariadny, który poprosił, aby jego postać pozostała anonimowa. Nasz redaktor dmuchał świeczki...

Lady Ariadna Make a Wish

...ścinał zboże...

Lady Ariadna Happy Farmer

...oraz zbierał jagody. Gratulacje!

Lady Ariadna Bluebarian

Awanse w umiejętnościach otwiera Dark Gladir, osiągając 31 poziom walki bez broni. Prawdziwy Kung-Fu-Gladir! Gratulacje!

Dark Gladir 31 Fist Fighting

Lobis Rokstayer przez jedno "o", osiąga 32 poziom shieldingu. Nic tylko pytać o porady! Gratulacje!

Lobis Rokstayer 32 Shielding

Groar - Bogus Rookstayer także osiąga 32 poziom shieldingu. Aż strach się bić! Gratulacje!

Bogus Rookstayer 32 Shielding

34 poziom ochrony tarczą osiąga Trathos! Lepiej się naciesz tym awansem, bo kolejny dopiero za 468 godzin treningu... Gratulacje!

Trathos 34 Shielding

No i ostatnie zestawienie. Zestawienie poziomów rozpoczyna Ce Krzy Rookstayer, który w Rookgaardzkiej "cysternie" osiąga level 20. Gratulacje!

Ce Krzy Rookstayer 20 Level

Kolejny z poziomem dwudziestym, to Prophet Drago, postrach szczurów... i nie tylko! Gratulacje!

Prophet Drago 20 Level

Lightin osiąga 35 poziom doświadczenia w tym samym miejscu, co poprzednik. Jak widać jest więcej osób łasych na ciastka! Gratulacje!

Lightin 35 Level

40 poziom osiąga postać naszego forumowego redaktora, Lady Ariadny.

Lady Ariadna 40 Level

Kolti on Azura znalazł się w niezłej dziurze, ale dzielny bohater znalazł światełko nawet w tak czarnej sytuacji i drogę rozświetlił sobie jasnym napisem z awansem na 50 poziom. Gratulacje!

Kolti on Azura 50 Level

Kacepe Rook za to stoi w pełnym słońcu, rozświetlony nie tylko wspaniałym awansem, ale także mnogością drogocennych monet na ziemi. Gratulacje!

Kacepe Rook 60 Level

70 poziom doświadczenia zabijając mocarne minotaury osiąga Chipsu Rookslayer, ale wygląda na to, że CipSoft osiągnął nowy poziom zabijając Chipsu Rookslayera - postać teraz nie istnieje. Gratulacje?

Chipsu Rookstayer 70 Level

Poziom 70 osiąga także Patryk Ork Wielki! Chłopak widać wziął książkę do ręki i z podwójnym zapałem wrócił do expienia. Oo uu yeah! Gratulacje!

Patryk Ork Wielki 70 Level

Bogus Rookstayer z Efidii osiąga 85 poziom doświadczenia przy akompaniamencie imponującej scenerii. Nie wiem co wymaga więcej pracy - osiągnięcie 85 poziomu czy ustawianie tak pięknych scenerii co level. Gratulacje!

Bogus Rookstayer 85 Level

Pokonując legendarnego Minotaura Latarnika, Jakub Suchyman osiąga 90 poziom doświadczenia. Można powiedzieć, że Suchy jest teraz na ostatniej prostej. Dalej do celu! Gratulacje!

Jakub Suchyman 90 Level

Level 95 w gustownie ułożonym kółeczku osiąga Nalia Oririon. Teraz do setki to tylko półmetek, a na dumnym jeleniu powinno pójść szybko. Gratulacje!

Nalia Oririon 95 Level

SETNY POZIOM DOŚWIADCZENIA na wyspie początkujących osiąga Dark Gladir. Poziom 100 - cel prawie wszystkich mieszkańców wyspy nowicjuszy - jest osiągany przez niewielu. Dark Gladir osiągnął ten poziom jako 97 na świecie. Gratulacje!

Dark Gladir 100 Level

Czegoś takiego nie widzimy codziennie. Trathos na niebieskim lwie zgniata małego pajączka, by osiągnąć 130 poziom doświadczenia. Obecnie Trathos posiada 134 poziom doświadczenia i już tylko dwa poziomy dzielą go od bycia TOP 4 na Rookgaardzie. Gratulacje!

Trathos 130 Level

Nie zapomnijcie zaktualizować swoich profili!Podsumowanie


Napisy końcowe...

I to już koniec. Mamy nadzieję, że materiał wam się spodobał i czekamy na wasze komentarze. Jeśli chodzi niedaleką przyszłość, to już 17 marca odbędą się 17. urodziny Rookgaardu! Nie przegapcie tego : ).

Pozdrawiamy,
Redakcja Rookie.com.pl
© Rookie.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.


Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka