You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Newsticker
Date Message
Gildie na Rookstacie
30-07-2018
Na Rookstacie wprowadzona została zakładka z gildiami.
+
Prace techniczne
11-06-2018
Ze względu na techniczne prace konserwacyjne, zapisy serwerów we wtorek 12 cze...
+
Łatka
07-06-2018
Cipsoft właśnie ogłosił problem techniczny klienta, który uniemożliwia log...
+
Update
05-06-2018
W dniu dzisiejszym klient został aktualizowany do wersji 11.75.6969. Miało to ...
+
Baza Rookstatu
30-05-2018
Baza danych graczy zebranych przez nasze narzędzie Rookstat przekroczyła 20 ty...
+

The Rookstayer, wydanie 32

The Rookstayer, wydanie 35


WYDANIE 35/2017 | DATA WYDANIA: 8 MAJA 2017 | CENA: 50 SZTUK ZŁOTA

No proszę, znowu się spotykamy! Kawałek czasu minęło od poprzedniego wydania, jednak okres oczekiwania wreszcie dobiegł końca. Wasza ulubiona Ekipa Rookie.com.pl z dumą prezentuje wam 35-tą edycję magazynu The Rookstayer!


Nowości


Najświeższe wiadomości z Rookgaardu

Na samym początku - tradycyjnie - krótko podsumujemy najświeższe wieści ze świata gry.

BattlEye SeversOtóż, nareszcie pojawiły się pierwsze światy osłaniane przez BattlEye - Honbra (SA), Noctera (NA) oraz Vita (EU). Jak można zauważyć, światy zostały już dodane do naszego Rookstat-u i zdążyli pojawić się na nich już pierwsi Rookstayerzy!

NA - North America
SA - San Andreas South America
EU - Europe

W kilku pierwszych dniach na tych serwerach istniała kolejka związana z przeludnieniem na wyspie Dawnport. Wielu graczy wybrało alternatywną drogę przez Rookgaard, zamieniając go w istne Las Vegas (zasłyszane na kanale World Chat na świecie Vita).

Przyznajcie się, kto z was zdecydował się na grę na jednym z nowych serwerów?

***

Wszyscy użytkownicy klienta Tibia 10, szykujcie się na przeprowadzkę, bowiem twórcy gry zapowiedzieli wyłączenie tej wersji gry już w niedalekiej przyszłości. Pierwszym podjętym krokiem było wyłączenie klienta Tibia 10 przeznaczonego dla Linuxa.

Jeśli chodzi o ostatnie zmiany w kliencie Tibia 11, to
  • dodana została lista wszystkich dostępnych w grze zaklęć,
  • wprowadzony został pasek akcji znany wcześniej z klienta flash.
Action Bars

A w planach jest wdrożenie do klienta Tibia 11 dodatku podobnego do Tibialyzer-a, którym twórcy gry będą się (a może już to robią?) inspirować. Rozszerzenie klienta pojawi się jednak dopiero podczas letniej aktualizacji, planowanej na koniec lipca.

***

Ciekawy dodatek na forumowej części Tibia.com! Okienko CM Tracker pozwala na śledzenie ostatnich wypowiedzi community managerów na ich forum. Teraz nie przegapicie żadnej z ich odpowiedzi!

***

Kolejna setka! Dnia 24 kwietnia 2017 roku o godz. 23:49, nasza forumowa koleżanka Nalia Oririon z Amery wykonała jedno z najtrudniejszych zadań na wyspie Rookgaard i awansowała na 100 poziom doświadczenia! Już wcześniej zapowiadała, że nie setka nie jest końcem jej przygody i dalej zamierza spędzać czas na Rookgaardzie, aczkolwiek już nie tak intensywnie.

Nalia

***

Zdecydowanie warte odnotowania jest również pojawienie się nagrania naszego użytkownika, FFF w jednym z filmików należących do kanału TVGRYpl, posiadającego prawie pół miliona subskrybentów.


W filmiku 500 godzin stukania dzików - absurdalne rekordy nabijania poziomów wątpliwości poddana została uczciwość gracza Leaver, posiłkując się dowodem w postaci wideo naszego użytkownika. Fragment dotyczący Rookgaardu zaczyna się w 8:45 - nie dziękujcie.

***

Double XP/Skill WeekendW poprzednim wydaniu gazetki informowaliśmy o resetach światów, więc tym razem zrobimy dokładnie to samo. Świat Antica został zresetowany w kwietniu i w ramach rekompensaty gracze najstarszego serwera otrzymali weekend z podwójnym doświadczeniem - od 28 kwietnia do 1 maja. Była to świetna okazja dla Rookstayerów, aby wskoczyć na wyższy poziom doświadczenia i doszlifować swoje umiejętności.

***

Poza tym, właśnie kończy się double XP/skill weekend, trwający od zapisu serwera z dnia 5 maja do zapisu z dnia 8 maja. Mamy nadzieję, że nie przegapiliście tej okazji!


Wideoteka


Filmy związane z Rookgaardem

Zarówno w grze, jak i w życiu realnym można było cieszyć się Świętem Wielkiej Nocy. W różnych zakątkach głównego kontynentu znaleźć można było gniazda z niespodziankami, a rabbity, silver rabbity oraz chickeny zostawiały po sobie kolorowe jajka.

Dark Gladir nie marnował czasu, projektując maszynę prawie samozbierającą kolorowe pisanki.


A w związku z odbywającym się publicznym serwerem testowym, Dark Gladir postanowił opuścić Rookgaard, aby zmierzyć się z dużo silniejszymi kreaturami. Swoje spotkanie ze smokiem zdecydował się uwiecznić...


Chyba zgodzicie się, że Dark Gladir publikuje na swoim kanale naprawdę dobry content. Czekamy na więcej!


Awanse


Wasze osiągnięcia...

Za oknami mamy jeszcze - co prawda - pewne anomalie, ale powoli robi się coraz cieplej i przyroda budzi się do życia. A wraz z przyrodą wielkiego zapału nabrali również nasi użytkownicy, którzy zdobyli wyjątkowo dużo osiągnięć i awansów. Sprawdźmy więc, co przygotowali!

Zaczynamy od porcji zdjęć od użytkownika FFF, który zabrał się za kompletowanie aczików.

Fire Fox Fire

Smak ciasta ma duże znaczenie, ale nie wolno zapomnieć również o dekoracji.

Fire Fox Fire

Zanim jednak powstaną wypieki, należy przygotować do nich składniki. Jagody to świetny pomysł!

Fire Fox Fire

Lightin nie zwalnia tempa, a licznik osiągnięć rośnie coraz szybciej.

Fire Fox Fire

***

Żadna zabawa nie uda się bez dobrych imprezowiczów, a takim z pewnością jest Vigoslav.

Vigoslav

Zawsze jest dobry moment na odpalenie fajerwerków, nie trzeba czekać do Sylwestra.

Vigoslav

Rookstayer dalej ten sam, aczkolwiek inne otoczenie i osiągnięcie.

Vigoslav

Wzorcowy obywatel Rookgaardu to Vigoslav!

Vigoslav

***

Insane Rookstar jest znany pod pseudonimem jamnik. I ten własnie jamnik w głębi serca czuje się kowbojem.

Insane Rookstar

***

Były redaktor emosGambler wpadł na chwilkę na Rookgaard, by wyrównać rachunki z Trollami. Jego 28 fist fighting to już nie przelewki.

Invectiver

***

Parafrazując stare polskie przysłowie - kto mieczem wojuje, temu skill rośnie. Insane Rookstar ma już 21 poziom w walce mieczem!

Insane Rookstar

***

Jeden stopień wyżej jest natomiast inny bywalec na naszej stronie.

Vigoslav

***

Przyszedł czas na pokaz umiejętności w walce na dystans. Mystic Dark Ninja i jego 23 distance fighting sieją postrach wśród mieszkańców Yanary.

Mystic Dark Ninja

***

Bronić też się trzeba umieć. Vigoslav opanował już podstawy tej sztuki...

Vigoslav

***

...natomiast spora przepaść dzieli go od mistrzów tej dziedziny. Dark Gladir wbił 37 shielding!

Dark Gladir

***

Na koniec oczywiście został nam awanse w poziomie doświadczenia. Rozpoczynamy z mocnym przytupem, bo od awansu na 50 level

Vigoslav

***

Pięć oczek wyżej uplasował się Invectiver.

Invectiver

***

Kolejny screenshot to aż 25 poziomów różnicy, a jego bohaterem jest Xayeek!

Xayeek

***

Trzycyfrowy wynik jest już praktycznie na wyciągnięcie ręki! Ryukis robi co może, żeby tego dokonać.

Ryukis

***

Zadanie w pełni wykonała Nalia Oririon, o czym wspominaliśmy już wcześniej, która dołączyła do elitarnego grona, ponieważ awansowała na setny poziom doświadczenia! Brawo!

Nalia Oririon

***

Przypominamy o zaktualizowaniu swoich profili w panelu użytkownika!


Bonus


Niespodziewany dodatek!

Celebracja awansów według Rookgaardu

Zdobywanie poziomów i umiejętności na Rookgaardzie nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań i w przeciwieństwie do mainlandu trzeba się sporo natrudzić, ponieważ ilość oraz jakość potworów są mocno ograniczone. Awans jest zatem kwestią dużej ilości godzin spędzonych na monotonnym zdobywaniu doświadczenia, dlatego jego celebracja to swojego rodzaju wydarzenie.

Rookstayerzy mają większą potrzebę dzielenia się zdjęciami, niż ich koledzy "zza wielkiej wody". Głównym tego powodem jest wspomniany wcześniej wysiłek włożony w dotarcie do celu. Gracze oczekują więc docenienia ich za osiągnięty wynik. Kolejna sprawa to społeczność, która jest zdecydowanie mniejsza od społeczności głównego kontynentu, i w której łatwiej jest docenić starania innych. Jeśli chodzi o ego, to wielu Rookstayerów czeka na pozytywne komentarze, ponieważ dodają one im chęci do dalszego grania i zwyczajnie pieści ich wnętrze.

Indywidualną sprawą jest, jakie piksele uwiecznić. Na mainlandzie uwagę przykuwają najczęściej awanse, które można podzielić przez 50, czyli numery 100, 150, 200...

Mystic Dark Ninja

W przypadku Rooka, awanse powyżej 20-tego poziomu pojawiają się na porządku dziennym, jednak to te podzielne przez 5 i 10 są atrakcyjniejsze, zarówno dla widza, jak i samego autora. Reguła nie dotyczy osób, które przekroczyły setny poziom, ponieważ wtedy już wszystko wzbudza zainteresowanie. W umiejętnościach magiczną granicą jest liczba 20 - dla umiejętności sword fighting, club fighting, axe fighting oraz distance fighting. Nieco wyższy pułap dotyczy umiejętności fist fighting i shielding, ponieważ przy nich trening nie sprawia tylu trudności można spokojnie przekroczyć 30-sty poziom. Zupełnie inną kategorię stanowi fishing, który rośnie tak samo na całym tibijskim świecie. Umownie można przyjąć, że połowa setki jest już całkiem dobrym rezultatem.

W tym materiale cyfry odgrywają jednak rolę drugoplanową, bo najbardziej liczy się sposób, w jaki uwieczniane są wirtualne sukcesy. Najpierw przyjrzymy się cytatom, które teraz są już mało popularne, lecz kiedyś gościły na co drugiej pikselkowej fotografii. Najczęściej wykorzystywane były fragmenty utworów rapowych, z którymi gracz się identyfikował. Fragment mówiący o trudach w dążeniu do wykonania postawionego sobie wcześniej zadania nadaje się wręcz idealnie.

Fedrix

Teraz o najprzyjemniejszym dla oka! Wystawki zazwyczaj pojawiają się, gdy ktoś zdobędzie poziom podzielny przez 10 lub 5. Wymaga to oczywiście posiadania kolekcji i przedmiotów, którymi można się pochwalić, np. die, knife, magic light wand i rarytasy typu life fluid. Czasami jednak chodzi o zwykłą dekorację i wtedy wykorzystuje się przedmioty, które swoją barwą, czy też kształtem całkowicie odmienią scenerię. Liczy się przede wszystkim pomysł! Ostatnio forumowy prym w dziedzinie wystawek wiedzie Bogus Rookstayer, którego screenshoty zbierają mnóstwo polubień i przychylnych opinii.

Bogus Rookstayer

Trzecia opcja również nie jest już zbyt często wykorzystywana, ponieważ na Rookgaardzie gra mało osób. Chodzi o zdjęcia ze znajomymi z serwera. Co prawda, po połączeniu kilku światów łatwiej jest znaleźć towarzysza do gry, ale ciężko liczyć na to, że światy znów będą zatłoczony, jak w czasach świetności wyspy. Z kompanami przy awansach jest znacznie ciekawiej. Zawsze mogą oni napisać coś głupiego lub po prostu pogratulować. Mogą także pożyczyć wspomniane wcześniej przedmioty lub gotówkę do dekoracji, pod warunkiem obustronnego zaufania. Czasami warto dwa razy zastanowić się nad zaproszeniem kogoś do wspólnego zdjęcia, bo zdarzały się przypadki kradzieży itemów. Okazja czyni złodzieja...

Macabras

Kilka słów o wyjątkowym miejscu. Minotaur Hell wszyscy znają na pamięć, nie wspominając nawet o Poison Spider Cave. Warto więc poszukać rzadko odwiedzanej lokacji. W jej pobliżu wcale nie muszą biegać stwory, które trzeba zabić, aby zdobyć kolejny poziom. Wystarczy zostawić sobie odpowiednią ilość punktów doświadczenia, uderzyć w odpowiedni sposób potwora, znaleźć pomocnika i poprosić go, żeby na znak zadał ostateczny cios. Oczywiście nie jest to jedyny sposób. Można chociażby zaraz po komunikacie o awansie pobiec w ustalone miejsce, przenieść się poziom wyżej/niżej albo poczekać na plagę szczurów w mieście.

Nuflon Rookstayer

Najlepszym w tym wszystkim jest to, że wszystkie propozycje można ze sobą łączyć w dowolnej kolejności i liczbie. Celebracja jest tematem o nieskończonym potencjale. Wypada powtórzyć jeszcze raz, że jedynie wyobraźnia ogranicza twórcę w stworzeniu screenshota zapadającego w pamięć. Pozostaje mieć nadzieję, że ten materiał w pewnym sensie zachęci użytkowników do urozmaicania swoich fotografii.


Podsumowanie


Napisy końcowe...

W ten sposób wspólnie dotarliśmy do końca 35-tej przygody. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z jej przebiegu i w związku z tym czekamy na wasze komentarze!

Choć to już koniec, to możemy zdradzić wam, że już wkrótce na Rookie.com.pl pojawi się wywiad z jednym z najbardziej popularnych obywateli Rookgaardu! Trzymajcie rękę na pulsie.

Pozdrawiamy,
Ekipa Rookie.com.pl
« Wróć do listy » Napisz komentarzInkwell
Promoted Tibia Fansite
Redakcja
Rookie Wiki
Narzędzia
Polecane strony
Tibia Q&A
Tsukuru ArchiveLanguage Selection

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka