You see 4 cookies. They weigh 0.40 oz.
Ta strona używa Ciasteczka do przechowywania twoich danych o rejestracji i zalogowaniu lub ostatniej wizycie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.


Newsticker
Date Message
Gildie na Rookstacie
30-07-2018
Na Rookstacie wprowadzona została zakładka z gildiami.
+
Prace techniczne
11-06-2018
Ze względu na techniczne prace konserwacyjne, zapisy serwerów we wtorek 12 cze...
+
Łatka
07-06-2018
Cipsoft właśnie ogłosił problem techniczny klienta, który uniemożliwia log...
+
Update
05-06-2018
W dniu dzisiejszym klient został aktualizowany do wersji 11.75.6969. Miało to ...
+
Baza Rookstatu
30-05-2018
Baza danych graczy zebranych przez nasze narzędzie Rookstat przekroczyła 20 ty...
+

The Rookstayer

The Rookstayer, wydanie 37


WYDANIE 37 | DATA WYDANIA: 31 SIERPNIA 2018 | CENA: 50 SZTUK ZŁOTA

Kolejna karta bogatej historii Rookgaardu, czyli klasycznej wyspy początkujących, wreszcie została spisana i udostępniona w formie 37. edycji magazynu The Rookstayer. Życzymy przyjemnej lektury!
***

Nowości


Najświeższe wiadomości z Rookgaardu
Zacznijmy od najważniejszej i z pewnością najprzyjemniejszej wiadomości. Dzięki wsparciu naszych czytelników udało się uzbierać 236% kwoty potrzebnej do przedłużenia ważności naszej domeny o kolejny rok. Dziękujemy! Choć oznacza to, że nasza domena ważna będzie przez kolejne 2 lata, to zachęcamy do dalszego wyrażania wsparcia wobec naszej strony poprzez pomoc w utrzymaniu domeny przez kolejne lata albo w opłaceniu ewentualnych innych zobowiązań.

W trakcie mundialu na terenie całej gry, czyli tym samym również na Rookgaardzie można było wskoczyć w reprezentacyjny trykot. Ale! Warunkiem było oczywiście posiadanie konta premium. Bazując jednak na recenzji jednego z graczy, uznaliśmy, że pokazywanie wam tego stroju nie jest konieczne...

Colin Fletcher: Tbh wygląda jakby nawalił w gacie i szedł.

W jednym z niusów, Double XP/Skill WeekendMystic Dark Ninja zasugerował, że wydarzenie Double XP/Skill Weekend zaplanowane na czas pomiędzy zapisami serwera z dni 6 lipca i 9 lipca odbyło się na osłodę odpadnięcia z mistrzostw świata reprezentacji Polski oraz reprezentacji Niemiec już w fazie grupowej. Co już się stało, to już się nie odstanie, a przynajmniej każdy miał szansę zdobyć kilka punktów doświadczenia więcej...

A nasza wspaniała reprezentacja odpadła z największej piłkarskiej imprezy na świecie tak samo, jak respiły się potworki podczas wydarzeń Rapid Respawn (które miały miejsce pomiędzy zapisami serwera z dni 13 lipca i 16 lipca oraz 3 sierpnia i 6 sierpnia), czyli bardzo szybko, hehe.

Co tam jeszcze ciekawego? Dnia 8 sierpnia wystartowały nowe światy Retro PvP - Pyra (Europa), Carnera (Ameryka Północna) oraz Nossobra (Ameryka Południowa). Jeśli chodzi o Rookgaard, to najbardziej popularna okazała się Pyra.

Kolejne miłe rzeczy, to oczywiście nowości na Rookstacie, czyli
  • oznaczenia dla światów eksperymentalnych w postaci ikony kolby płaskodennej,
  • osie czasu dostępne w podstronach postaci, zawierające daty awansów (poziomy podzielne przez 5 i każde osiągnięcia),
  • filtrowanie listy awansów w zakładce Live,
  • legenda wyjaśniające kolorowe wiersze w rankingu.
Na zakończenie tej sekcji katastrofa! W dniu 17 sierpnia wszystkie światy gry zostały zresetowane do stanu z dnia 16 sierpnia, godz. 10:00, a świat Epoca nawet do 15 sierpnia, godz. 10:00. Z tego względu zapowiedziano pewne atrakcje:
  • Wydarzenie Double XP/Skill Weekend odbędzie się na wszystkich światach pomiędzy zapisami serwera z dni 24 sierpnia i 27 sierpnia.
  • Jeden dzień konta premium będzie dodany do kont, na które wpłynął nieplanowany resecik.
  • Świat Epoca oberwała 3 resetami pod rząd, więc odbędzie się na niej wydarzenie Rapid Respawn pomiędzy zapisami serwera z dni 22 sierpnia oraz 24 sierpnia.
Wielka szkoda gracza Zedun, który 3 razy wbijał 35. poziom doświadczenia, co zostało odnotowane na jego osi czasu. Wyrazy wsparcia od Rookie.com.pl =(.
***

Zdjęcie miesiąca


Najlepszy zrzut udostępniony na forum
Zdjęcie miesiąca to element naszej gazetki, w którym wybieramy najbardziej klimatyczny skrinstrzał z ostatniego miesiąca.
Colin Fletcher
Colin Fletcher idealnie uchwycił całą magię naszej małej wyspy, dlatego standardowo otrzymuje od nas rangę Supporter na 30 dni. Gratulujemy!
***

Rooksonda


Co na Rooku piszczy?
Na naszym forum co jakiś czas pojawiają się sondy, w których pytamy użytkowników, co sądzą na dany temat. Sonda w gazetce ma jednak wyjątkową formułę, ponieważ przepytywani są różne osoby, bezpośrednio podczas grania. Ich wybór jest zupełnie przypadkowy, więc odpowiedzi także mogą być zaskakujące.

Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby przeprowadzane ankiety były tematyczne. Wakacje dobiegły końca i wraz z pierwszym dniem września rozpoczyna się szkoła - tak, jest takie coś i wcale nie chodzi o paradokument emitowany przez stację TVN. Na tajnym posiedzeniu zarządu padł pomysł, aby pytanie było związane z literaturą, po czym wszyscy parsknęli śmiechem. Przecież Rookstayerzy nie czytają książek! Całe szczęście, że chociaż cokolwiek oglądają. Są to przeważnie seriale na Netflixie i przygody Zwariowanego Marcina, ale zawsze coś. Dlatego też pytanie w 37. wydaniu gazetki brzmiało następująco:
Familiada
Oto odpowiedzi (pisownia oryginalna):

Masochist of Rookgaard [56] (Peloria): Nostalgia

Whitepanter [30] (Antica): The Revenant ;)

Tomaszszo Rookgard [80] (Kenora): akurat sie zjaralem
Tomaszszo Rookgard [80] (Kenora): chwila
Tomaszszo Rookgard [80] (Kenora): wyspa tajemnic
Tomaszszo Rookgard [80] (Kenora): ;d

Leaver [197] (Vunira): Moze "efekt motyla"
Leaver [197] (Vunira): Lubie ten film i troche tego doswiadczylem

Ghatier [43] (Vunira): Pan Zycia i Smierci :D
***

Przedmiot za TC


Czy to na pewno legalne?
Historia w skrócie, bo nie ma nad czym się rozwodzić... Handel na Rookgaardzie sobie powolutku kwitnie, lecz ostatnio pojawiły się pewne wątpliwości co do jego legalności. Wszystko przez gracza Bohen Rookgaard (pozdrawiamy serdecznie), który został ukarany za (o zgrozo!) opublikowanie oferty handlowej w Trade Boardzie.
Rule Violation
Powodem był off-topic, co wydawało się na tyle absurdalne, że błyskawicznie pojawiły się domysły, iż prawdziwą przyczyną kary była próba handlu Tibia Coins. Brak takowego zakazu w Tibia Rules zmusił nas do zasięgnięcia języka w Help Boardzie, jednak kwestia była o tyle trudna do interpretacji, że zlecono nam wypełnienie bilecika, co też czym prędzej z radością uczyniliśmy.

Tutaj zaczyna się robić dziwnie, ponieważ najpierw otrzymaliśmy informację, że Tibia Coins są zawsze traktowane jak realne pieniądze, jednak po podjęciu dyskusji z jednym z menedżerów społeczności, otrzymaliśmy drugą odpowiedź na nasze zapytanie, wyjaśniającą, że poprzednia wiadomość była nieporozumieniem i w sumie to wszystko jest w pełni legalne...
[...] We have written that advertising the trading of Tibia Coins in the game is a rule violation. This was only partially true, as it only applies to the trading of Tibia Coins for real money. Advertising the trading of Tibia Coins for Tibia items, on the other hand, is not a rule violation and will not be punished if reported.

So, to give an example: If you made a post offering, say, a blue tome for 2500 Tibia Coins, the post would not be deleted and you would not get an entry in your rule violation record. On the other hand, if you offered to sell 2500 Tibia Coins for, say, 220 US dollars, you would get punished. [...]
W międzyczasie jedna z kar została cofnięta po odwołaniu się od niej przez Bohena i wszystko się wyjaśniło, jednak niesmak pozostał. I tak to właśnie jest, gdy próba zwykłego rozwiania drobnej wątpliwości okazuje się wsadzeniem kija w du... mrowisko =]. #freebohen
***

Wywiad


Piątka zbita z...
Najwyższa pora przekonać się, co do powiedzenia ma gracz, który na dzień dzisiejszy utknął gdzieś w połowie świętej drogi do sławnego setnego poziomu na Rookgaardzie. Jego świat to Vunira, a on sam to Adventurer Adrian!

Witaj, Adventurer Adrian. Na samym początku chciałbym, abyś przedstawił się, by dać się lepiej poznać naszym czytelnikom i od razu opisał nam swoją najzabawniejszą historię związaną ze swoimi początkami z Tibią.

Adventurer AdrianAdventurer Adrian: Siema! Mam na imię Adrian, mam 23 lata i jestem z Włocławka :). Moja najzabawniejsza historia miała miejsce, gdy miałem jeszcze około 13 lat. Wtedy właśnie chodziłem swoim 12 sorcerem na Femor Hills z nadzieją ubicia cyklopa. Często kończyło się tak, że na miejscu byli już gracze, więc szedłem dalej i pech chciał, że niemal zawsze ginąłem od gościa, który nigdy nie wysłuchał mojej prośby „please". Po powrocie do gry w wieku ok. 17 lat, ogarnąłem, że nie był to żaden gracz, a zwykły hunter :p. Wszystko działo się na Asterze.

Opowieść wręcz kultowa w społeczności Tibii. Powiedz, co sprawiło, że zdecydowałeś się zacząć grę na Rookgaardzie i w jaki sposób właściwie trafiłeś na naszą stronę?

Wszystko za sprawą jednej osoby, ale zacznijmy od początku. Bodajże 2 lata temu, gdy mój 186RP został skradziony, straciłem jakiekolwiek chęci na grę aż do czasu, gdy znalazłem stream MDN'-a na YouTube. Było to coś, co wyróżniało inne streamy z Tibii i tak postanowiłem rozpocząć nową przygodę :). Drugiego lub trzeciego dnia gry, podczas kolejnego streama poznałem wiele osób i załapałem się na jeden z konkursów, w którym wygrałem swój pierwszy addon na Rookgaardzie. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda :). Co do strony, to usłyszałem o niej od graczy i zdecydowałem się założyć na niej konto.
Adventurer Adrian
W jaki sposób umilasz sobie czas, grając na tak opustoszałym terenie, jakim jest Rookgaard? Co pcha Ciebie i Twoją postać ku kolejnym awansom?

Ciężko powiedzieć. Od pewnego czasu przestałem grać pod exp :). Standardowo kilka rundek na Poison Cave i przy okazji sprawdzenie bossa na Mino Hell w wolnym czasie, i jakoś leci. Rookgaard to raczej miejsce bez pogoni za ciągłym expem i to mi pasuje :p. Jednak nie powiem, że nie korzystam z Double Expa czy Rapid Respawnu. Często gram, żeby z kimś popisać, kupić coś nowego do kolekcji, jeśli nadarzy się okazja.

Jakie wydarzenie na przestrzeni lat sprawiło na Tobie największe wrażenie?

Ciężko wybrać jedno, bo tych wydarzeń były tysiące :). Mógłbym napisać książkę na ten temat. Jako iż jest to forum na temat gry, wybiorę wydanie najdłużej wyczekiwanego przeze mnie survival horroru w 2015 roku, a dokładnie Dying Light i prawie rok później wydanych dwóch wielkich dodatków.
Zawsze lubiłem gry o zombie i odkąd pamiętam, byłem wielkim fanem klimatu panującego w postapokaliptycznym świecie. Gra jest unikatowa, można w niej dostrzec elementy, których na tamte czasy brakowało w wielu innych produkcjach, a co najważniejsze - została wydana przez polski zespół. Zrobiła na mnie tak duże wrażenie, że z całą pewnością stała się dla mnie najlepszą i w pełni udaną grą tego typu.


Jak myślisz, czego potrzebują Rookgaard i Tibia? Jest to ostatnie pytanie, więc możesz przy okazji napisać coś od siebie.

Obecna Tibia potrzebuje wielu rzeczy, które niestety mają zbyt duży wpływ na grę:
  • balansu profesji, którego brakuje od lat,
  • zmiany lub usunięcia systemu Imbuing (aktualnie 250 mag schodzi na hita bez utamy od ~300rp z przeciętnymi skillami, nie pisząc już o tym, co potrafi ek),
  • jakiegokolwiek zrozumienia ze strony Cipsoftu odnośnie niszczenia (moim zdaniem) gry. Mam na myśli dziesiątki ułatwień dla nowych graczy, chore boosty do expa i zbyt częste eventy wspomagające zdobywanie większego levela bez poświęcania większego czasu.
Co do naszego Rookgaardu... wydaje mi się, że już wielkim sukcesem by było, gdyby Cipsoft zainteresował się wyspą i tym, że ludzie tam jeszcze grają. Jakakolwiek promocja na ich stronie o możliwej aktualizacji przyciągnęłaby setki graczy. Osobiście marzy mi się wielki update z ogromną misją fabularną, a także nowymi terenami, porządnym depo i domkami. No ale to tylko marzenia. To już ostatnie pytanie więc chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili mi czas. Pozdrawiam także osoby, z którymi mogę wspólnie pograć i co tu dodać więcej... Rookgaard jeszcze nie umarł!
Adventurer Adrian
***

Awanse


Wasze osiągnięcia...
Najwyższy czas, aby przejść do tej części gazetki, którą lubicie najbardziej, czyli do waszych awansów na Rookgaardzie!

Nevixa pokazuje, że można piąć się w górę także na nowym serwerze.
Nevixxa
Shiv powoli pnie się po drabince Rookstatu, awansując na 30 poziom.
Shiv
Childish Mayer Gambino zdobywa poziom 60 na skeletonach przy samym Maze of Fury.
Mayer Gambino
Tomaszszo Rookgard, czyli stary wyjadacz, zdobywa wysoki 80-ty level ukazując przy tym bardzo prestiżowe rzeczy, jak na wyspę Rookgaard.
Tomaszszo Rookgaard
Nevoka dokonuje tego samego, jednak dość przypadkowo - podczas skillowania.
Nevoka
Patryk Ork Wielki zbliża się do setki, zostało już niewiele!
Patryk Ork Wielki
Xayeek jest jeszcze bliżej, kto będzie pierwszy?
Xayeek
Colin Fletcher powrócił do gry. Planuje zawitać w TOP10. Czy mu się to uda i kiedy?
Colin Fletcher
Z ostatnej chwili! Właśnie otrzymaliśmy zdjęcie awansu gracza Mystic Dark Ninja na 130. poziom doświadczenia!
Mystic Dark Ninja
Trathos jest już o krok od przejęcia srebrnego medalu na Rookgaardzie! TOP2 jest już tuż tuż.
Trathos
Gratulujemy wszystkim awansującym!
To wy sprawiacie, że wyspa żyje!
***

Ciekawostka


Mogłeś o tym nie wiedzieć...
Nie jest żadną tajemnicą, że Tibia inspirowana była grami z serii Ultima. Od czwartej części serii, głównym bohaterem jest Avatar, co pozwala przypuszczać, że stąd właśnie imię Avar Tar pierwszego posiadacza Sword of Fury.
Ultima VII
***
Rookgaard Meme
***

Podsumowanie


Napisy końcowe...
Kiedyś to musiało nastąpić. Kolejne wydanie gazetki przechodzi do historii. Ekipa Rookie.com.pl włożyła w nie naprawdę dużo serca, dlatego też cieszymy się, gdy materiał jest pozytywnie odbierany. Pewnie w to nie uwierzycie, ale dostaliśmy przed chwilą niesamowitą informację. Naszą pracę docenił sam Stiwi Łonder. Swoimi emocjami podzielił się na Twitterze.

Stiwi

Stiwi, wielkie dzięki, stary! Jest nam niezmiernie miło. Jesteś genialnym muzykiem i jeszcze lepszym moderatorem.

Co do pozostałych czytelników. Dobrze wiemy, że The Rookstayer to jedyny tekst jaki przeczytacie do następnych wakacji. Serio, weźcie się za naukę, bo przecież nie chcecie skończyć przy kopaniu rowów. Poza tym, potrzebujemy inteligentnych osób, które będą tworzyły następne wydania gazetki. Spakujcie plecaki, naostrzcie ołówki i do boju!
« Wróć do listy » Napisz komentarzInkwell
Promoted Tibia Fansite
Redakcja
Rookie Wiki
Narzędzia
Polecane strony
Tibia Q&A
Tsukuru ArchiveLanguage Selection

Rookie.com.pl \ Rookie Team \ Wróć do góry \ Zezwolenie na Ciasteczka