Rookie.com.pl
Rookstayer wydanie 17 - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Redakcja (https://rookie.com.pl/Forum-Redakcja)
+--- Forum: The Rookstayer (https://rookie.com.pl/Forum-The-Rookstayer)
+---- Forum: Archiwalne wydania (https://rookie.com.pl/Forum-Archiwalne-wydania)
+---- Thread: Rookstayer wydanie 17 (/Thread-Rookstayer-wydanie-17)

Pages: 1 2


Rookstayer wydanie 17 - Scientist - 07-07-2014

Created by Rookie.com.pl © 2012-2014.

[Image: g9hfYly.png]

WYDANIE 16 / 2014 | ŹRÓDŁO INFORMACJI KAŻDEGO ROOKSTAYERA | DATA WYDANIA 04.06.2014 | BEZ CENZURY

[Image: B.png]ardzo długo serwer ten był kojarzony głównie za sprawą potyczek Don Mastemy i Kubicy. Panowie zostali zapamiętani z przodowania w statystykach i częstych sprzeczek. W czasie gdy oni się kłócili, to on stopniowo wbijał poziomy. Nigdy nie ukrywał w jaki sposób to robi, ale obecnie jest lepsza wiadomość do przekazania, niż informacja o boceniu. Znany z forum Mokra Dwunastka w końcu dopiął swego i zdobył postacią o nicku TibiaSmutny Rookstayer 100 level na Rookgaardzie. Plan zrealizował w 1947 dni. Jest trzecią w kolejności osobą, która ma trzy cyfry na liczniku na serwerze Kyra. Wcześniej dokonali tego wspomniani TibiaDon Mastema i TibiaKubica von Kyra (usunięty). Okazuje się jednak, że nie należy do sentymentalnych osób, ponieważ ma zamiar sprzedać swojego Rookstayera, jeżeli tylko pojawi się taka oferta.

[align=center][Image: Z.png]bliżał się koniec miesiąca i byłem absolutnie przekonany, że w czerwcu nikt nie zdobędzie kostki na Rookgaardzie. 17 numer "The Rookstayera" zapisałby się zatem w kartach historii jako wyjątkowy, ponieważ praktycznie na każdą gazetkę przypada minimum jeden egzemplarz. Z pomocą przyszedł administrator. Lee zdobył kostkę, zabijając o 23:22 Munstera na Berylii. Nie jest to oczywiście jego rodowity serwer. Lee jakiś czas temu dołączył do tzw. "Sprawdzaczy Munsterów" i mimo krótkiej działalności ma jeszcze jedną die na Aldorze.

[align=center][Image: 6_25_06_14_11_25_39.png]

Jednym z Rookstayerów dla którego Berylia stanowi dom jest natomiast TibiaMis Quala. Nasz znajomy należy już do "Klubu 100", ale warto również zauważyć, że posiada 21 punktów doświadczenia i za sprawą kostki mógłby stać się drugim po Fresholu Rookstayerem z wszystkimi osiągnięciami możliwymi do zrealizowania na Rookgaardzie. Brakuje mu wprawdzie jeszcze jednego punktu, bowiem maksymalna ilość oczek wynosi 24. Jednak co to dla niego po zrealizowaniu "Pottion Addicta" i "Waveridera"? Postanowiłem więc zadać mu 3 pytania na ten temat i poprosić o komentarz.

ABAROS: Jak zareagowałeś w pierwszej chwili, gdy dowiedziałeś się, że na Berylii wypadła kostka z bossa?
Mis Quala: Jakoś nie zmartwiło mnie to i tym samym nie zadowoliło. Nie mam już takiej styczności z Tibią jak parę miesięcy czy lat temu.

ABAROS: Co sądzisz o modzie dotyczącej sprawdzania Munstera na wielu serwerach?
Mis Quala: Nie ma to dla mnie znaczenia, niech ludzie robią co chcą, nikt im tego nie zabroni. No ale jak już wylootowali kostkę na czyimś świecie to mogliby się nią podzielić Naughty

ABAROS: Czy planujesz wejść w posiadanie kostki albo ją pożyczyć i wykonać "Number of the Beast"?
Mis Quala: Jak czytałeś w "Newsach" to Lee ma zamiar ją sprzedać, więc wątpię, że mi jej pożyczy do zrobienia achieviementa.

No i proszę! Stało się! Dzień po tym jak wysłałem Misiowi pytania nastąpił efekt kulminacyjny. Mimo sceptycznego nastawienia dogadał się z Lee i zdobył achievement. Teraz brakuje mu tylko jednego punktu aby zrównać się z Rookstayerem z serwera Antica.

[Image: N.png]iemalże wszyscy ludzie zamieszkujący kulę ziemską żyją imprezą zorganizowanym przez FIFA. Mundial wkracza w decydującą fazę i za kilka dni poznamy jego zwycięzcę. Trzeba przyznać, że od początku obfituje w wiele niespodzianek, jak chociażby szybkie odpadnięcie Hiszpanii. Oby emocje utrzymały się do samego końca. CipSoft z okazji piłkarskiego święta przygotował nie lada gratkę. Gracze posiadający Premium Account otrzymali do dyspozycji nowy piłkarski outfit. Mogą założyć stroje w barwach ulubionej drużyny i tym samym jeszcze bardziej poczuć klimat. Pamiętajcie, że dodatek nie jest tymczasowy. Możecie nosić go do końca Mistrzostw Świata, czyli do 13 lipca.

[align=center][Image: RVWQgFy.png]

[Image: C.png]ipSoft, jak na producenta gry przystało stara się urozmaicać ją różnymi zmianami. Każdego roku ma miejsce kilka aktualizacji, a do najważniejszych należą zimowa oraz letnia. Właśnie wydarzenie związane z letnią aktualizacją było w czasie głównym tematem rozmów wśród tibijskich obywateli. Pomysły, nad którymi intensywnie pracowano niedługo zostaną wcielone w życie. Konkretna data update jest jednak owiana tajemnicą. Można nawet spróbować ją [url=https://rookie.com.pl/Litery/W.png" alt="[Image: W.png]" class="mycode_img" /> parze z update idzie zawsze Test Server. Gracze otrzymują możliwość sprawdzenia wszystkiego zanim klamka zapadnie. Proszeni są również o sprawdzenie czy nie ma żadnych błędów. Służy temu specjalna wersja klienta tworzona na właśnie takie specyficzne okazje. Przez dłuższy okres czasu Test Server był otwarty wyłącznie dla Tutorów, Sentarów, przedstawicieli stron fanowskich i osób posiadających PACC, dlatego też nie widziałem na własne oczy co się działo. Z opowiadań użytkowników forum wnioskuję natomiast, że wiało nudą i Rookgaard świecił pustkami. Nawet podczas Monster Rampage, czyli najazdu potworów. 26 czerwca o godzinie 16 na świecie Testa i o godzinie 17 na świecie Testera można było zmierzyć się z przywoływanymi przez CM'ów kreaturami. Nam wyraźnie zakomunikowano, że niczego nie przywołają gdy aktualizacja nie dotyczy Rookgaardu.

[Image: P.png]owoli kończy się porcja najważniejszych wiadomości dotyczących ubiegłego miesiąca, ale zobaczmy jeszcze jak sobie radzi program Cipsoftu, którego zadaniem jest zwalczanie botów. Raczej nikogo nie powinien dziwić fakt, że lista skasowanych postaci jest krótka, ponieważ po pierwsze to Rookgaard, a po drugie największa skuteczność wiązała się z obecnością GM'ów. Tak czy siak lepszy rydz niż nic. Permanentne wakacje od grania w Tibię postanowili sobie zrobić głównie gracze Aurery, chociaż z drobnymi wyjątkami. Delete otrzymali chociażby:
TibiaKalimene (63 level, Guardia), TibiaGrashil Sman (63 level, Aurera), TibiaDaphini Thoria (61 level, Aurera), TibiaBastianna (42 level, Chimera), TibiaLeo of Rook (38 level, Astera). Pełna lista wygląda następująco:

[align=center][Image: TgtfkGb.png][Image: YN4osVT.png]
Czyli komu się umarło...
Opiekun działu: Scientist

[Image: bMOdKnH.png]

[Image: Z.png]gon w grze to przecież taka straszna trwoga, ale trzeba przyznać, iż straty w doświadczeniu są bardzo demotywujące. Kogo odnalazła śmierć od wydania ostatniej gazetki?

[align=justify]Niestety, czerwiec nas nie rozpieszczał. Spektakularnych pułapek, wykonanych przez naszych użytkowników, jak na złość, brak. Najmocniejsi z niedawnych pechowców, to:

TibiaDafin (wtedy poziom: 104)
Gracz ze świata Olympa zmarł od ukąszenia trującego pająka. Stało się to 10 czerwca o godzinie 4:20, co może wzbudzać podejrzenia, co do niesprawiedliwej gry.

[Image: vuyZLRY.png]

TibiaEroz De Rook (wtedy poziom: 82)
Ten pan ma chyba jakąś licencję na padanie. Każdego miesiąca musi odrobić pańszczyznę i umrzeć. Został zabity 15 czerwca o godzinie 14:10 przez ziemię...

[Image: fsLkLMo.png]

W ubiegłym miesiącu, w kalendarz kopnęły aż 3 osoby o takim samym - 66. poziomie doświadczenia (i raczej nie ma sensu się o nich szczególnie rozpisywać)...


[Image: R.png]ozpoczynamy kolejną część najprzyjemniejszego dla oka działu "Się Kręci". Prezentowane są w nim osiągnięcia graczy uwiecznione za pomocą screenshotów. Osoba z poza środowiska może pomyśleć, że zdjęć jest mało, ale nic bardziej mylnego. Przy obecnej liczbie userów otrzymujemy ich proporcjonalnie dużo. Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie:

Rozmiary zdjęć są pomniejszone ponieważ niektóre screeny były za małe, na następny raz prosimy trzymać się wymiarów 450/150.
Wszystkim "awanserom" gratulujemy i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym numerem zdjęć będzie coraz więcej! Pamiętajcie, że zdjęcia awansów w umiejętnościach są również mile widziane. Wszystkie szczegóły, możecie przeczytać w tym temacie.[Image: 8tQqz5N.png]
Fotografuj w terenie...
Opiekun działu: Scientist
[Image: C.png]zy uchwyciłeś kiedyś jakiś ciekawy moment z gry na Wyspie Nowicjuszy? Walka z bossem, element RPG, wydarzenie, zdobycie ciekawego przedmiotu, spotkanie z kimś w pelerynie, czy tez inny moment, mogący zaciekawić naszych czytelników? Chcesz się z nami podzielić swoją zdobyczą? Wyślij prywatną wiadomość do użytkownika Scientist, w tytule wpisując "Zdjęcie miesiąca", a w treści umieść bezpośredni link do zrzutu ekranu oraz opis - "Co dane zdjęcie przedstawia". Jeśli zdjęcie spodoba się redakcji, na pewno trafi do miesięcznika! Czekamy na wasze zdobycze![Image: R.png]ozpoczynamy nową zabawę związaną z gazetką. Co miesiąc wydawane będzie nowe wyzwanie. Pierwsza osoba, która spełni wymogi wyzwania i wstawi dowód w komentarzu pod gazetką, dostanie 5pkt, druga 3pkt, a reszta 1pkt. 15 punktów wymienia się na PACC (30 dni), więc jest, o co walczyć Smile.

[align=center]Wyzwanie Lipcowe

Wyzwanie lipcowe będzie dokładnie takie samo, jak czerwcowe - przeskoczenie dwóch poziomów, zabijając jednego potwora na Wyspie Nowicjuszy. Dostajecie od nas drugą szansę. Nie zawiedźcie nas!

[Image: g4nhXHw.png]

Uwaga!
Światy przedpremierowe są wyłączone z wyzwania.

Powodzenia!


[Image: R.png]ookstayers to dział w którym możesz zaprezentować swoją postać z różnych aspektów. Możesz pochwalić się jej historią, kolekcją, bądź pokazać swoje sposoby spędzania formy czasu lub też zaprezentować swoje ostatnie osiągnięcia, np. z minionych dwóch tygodni. Prezentowani będą tutaj również najsłynniejsi w dziedzinie Rookstayingu oraz ich historie. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie swoich treści wraz ze screenami na PW do Lee. Historie każdego rookera możecie kontynuować w każdym numerze gazetki![align=center][Image: GgVpTQC.png]
Czyli zalążek historii...
Opiekun działu: Scientist (gościnnie: Acotte)
[Image: W.png] marcowej aktualizacji z roku 2009. zmniejszono straty umiejętności i doświadczenia. Gracz mieszczący się w zakresie poziomu <1;24> gubił zawsze 10% swoich punktów, zaś bohater o poziomie większym od 24. tracił ilość punktów doświadczenia równą y, gdzie x oznacza poziom bohatera:

[align=center]Wink.
[align=center][Image: W.png]znawiamy forumową loterię, jaką jest "Sprawdź swoje szczęście.". Od 15-stego wydania gazetki, prowadzącym loterie ponownie stał się Lee. W razie jakichś niejasności, wszelkie pytania kierujemy do tego właśnie użytkownika. Chcesz sprawdzić czy jesteś szczęśliwcem? Chcesz znaleźć się w forumowym rankingu, czy też wygrywać specjalne rangi i medale? Dołącz do naszej zabawy już dziś!

Zasady

§1. Pod każdym nowym numerem gazetki, możesz wpisać w komentarzu pięć, wybranych przez Ciebie liczb w zakresie od 1 do 25.
§2. W każdym nowym wydaniu, podajemy 5 wylosowanych liczb.
§3. Za każdą trafioną liczbę zdobywasz odpowiednią ilość punktów.
§4. W przypadku trafienia takiej samej ilości liczb przez dwie lub więcej osób punkty dzielimy po równo na wszystkich.
§5. Wszelkie próby oszustwa kończą się permanentną dyskwalifikacją z zabawy.

Prowadzić będziemy zarówno rankingi miesięczne, jak i roczne. Zwycięzca danego miesiąca zyskuje specjalny medal, natomiast osoba, która zbierze najwięcej punktów w całym roku, zyska specjalną rangę oraz medale na forum. Trafiona piątka również będzie nagradzana medalami.

[align=center]Za trafienie pięciu liczb w losowaniu nagrodą jest Premium Scroll rankingu[/url].[align=center]
[Image: KSmxr8g.png]
Kogo chciałbyś zobaczyć martwego?
Opiekun działu: [color=#FF0000]Lee

[Image: J.png]eżeli masz kogoś na swoim świecie, kto nadmiernie przeszkadza Ci w expieniu, używając nielegalnego oprogramowania, lub znasz kogoś, komu - według Ciebie - należy się śmierć, to jest to dział własnie dla Ciebie. Ekipa naszych forumowych "Amatorów"... trapowania postanowiła wybawić Cię od nachalnych botterow.

Oferujemy pełną anonimowość dla zleceniodawców. Wystarczy napisać PW do Lee, w którym zamieścisz: serwer, nick "bottera", level, godziny, w których Twój "kolega" zazwyczaj afczy oraz opcjonalnie informacje o jego zachowaniach.
[Image: n1neI43.png]
(Nie ma nic za darmo - poświęcamy wam przecież swój wolny czas)

Zaplata dokonywana na serwerach wybranych przez traperów. Oczywiście warto przygotować naszym "zabójcom" ekwipunek na swoim świecie.[Image: wPaCf0K.png]

[size=small]Wpływ ekwipunku kreatury na zadawane jej obrażenia

[Image: K.png]olejna naukowa odsłona bonusu. Tym razem Acotte i Scientist wzięli się za zależność między ekwipunkiem potwora, a zadawanymi mu obrażeniami przez bohaterów. Zainspirował ich do tego użytkownik Washer, zaciekle broniący swoich racji (oby więcej takich użytkowników!).

To samo miejsce, co poprzednio, mianowaliśmy naszym laboratorium - Piekło Orków. Tak więc orkowie byli kreaturami testowymi, a w sumie 100 orków.

Charakterystyka testowego bohatera:
Quote:TibiaAcotte
Broń: Sarcastic) - 36. Róznica również wynosi 1 punkt życia. Tak więc, średni spadek siły ciosu, w zależności od ekwipunku kreatury wynosi 2%!

Postanowiliśmy zapytać jednego z gapiów o opinię na temat naszego doświadczenia. Oto, co powiedział:

Scientist: Uszanowanko!
Orc: Buta Humak!
Scientist: Co Pan sądzi o naszym przedsięwzięciu?
Orc: Grow truk grrr!
Scientist: Nagroda Nobla? Nie przesadza Pan?
Orc: Prek tars, dekklep zurk! Grak brretz?
Scientist: W takim razie dziękujemy za Pańskie wsparcie ; ). Miłego dnia życzę.


* W Tibii siła uderzenia mierzona jest w liczbach całkowitych, więc dlatego nie pisaliśmy liczb po przecinku.

Specjalnie dla Rookie.com.pl[Image: roVy1my.png]
Hity mijającego miesiąca...
Opiekun działu: ABAROS

Portal YouTube wszedł na rynek kilka lat temu i od tamtego czasu bije rekordy popularności. Ludzie umieszczają tam wszelakie filmiki, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Większość materiałów ma przeciętne wyniki oglądalności i przechodzą bez echa. My natomiast skupiamy się na tych, które narobiły hałasu.

Bardzo często w mediach słyszy się o politykach. O dziwo zawsze w negatywach, podczas ujawniania afer i przekrętów. Ludzie mają już zdecydowanie dość, ale i tak wolą siedzieć w domach i narzekać. Takie przypadki jak ten są rzadkością. Tak czy siak kibicujemy, żeby go złapali.


I jeszcze raz polityka. Zamieszanie dotyczące podsłuchów powoli ucicha. Wydawać by się mogło, że wszyscy bohaterowie afery podsłuchowej zostali ujawnieni, a jednak! Kolejne materiały obciążają towarzysza Mariana Paździocha. Porównajcie sobie fragment serialu "Świat Według Kiepskich" i porównajcie z niedawnymi wydarzeniami. Wnioski?


Nie sposób jest wyszukać i obejrzeć w internecie wszystkie filmiki warte uwagi. Na szczęście są użytkownicy, którzy zbierają je w całość. Właśnie w ten sposób powstał projekt "Kochamy Polskę - We Love Poland". Autor udowadnia, że możemy uwielbiać nasz kraj nie tylko za piękne dziewczyny, dobre jedzenie i wódkę. Polecamy obejrzenie wszystkich odcinków.


Na sam koniec zostawiłem mundialowy akcent, aczkolwiek w nieco innym wydaniu. Nie ma tutaj żadnej relacji z boiska, strzałów, fauli, ani niczego podobnego. Panowie z "5 sposobów na..." przygotowali kilka ciekawych pomysłów dla fanów piłki nożnej. Być może coś wam się spodoba.[Image: podsumowa_ennrqew.png]
Kilka słów od autorów...

I kolejny numer the Rookstayera za nami. Lee jest na urlopie, ABAROS kończy pracę przy gazetkach... wygląda na to, że będzie coraz ciężej.
Mały chochlik podsumowaniowy powoli odchodzi w niebyt. "Przecież podsumowań nikt nie czyta", mówią. To po co je pisać...
Ale każda gazetka musi mieć podsumowanie. Dziękujemy, że wciąż jesteście z nami i liczymy na to, że uda nam się wspólnie przetrwać jeszcze wiele wydań.
Regards,
Ekipa Rookie.com.pl

RE: Rookstayer wydanie 17 - Zoxks - 07-07-2014

Gazetka trzyma stały dobry poziom.

Fajne poświęcenie accote, ale weż pod uwagę że w przypadku minotaurów posiadając w locie chain armor i plate shield hity są słabsze ale też występuje w naszym ataku więcej uderzen w tarcze i pancerz, orc niestety nie ma takich boosterów w locie aby wzmocnić znacząco swoją obrone.

Co do zdjęc - biorę na siebie dostarczenie wam ssów do kolejnego Numeru .

Pozdarwiam ekipe , good job.


RE: Rookstayer wydanie 17 - Acotte - 07-07-2014

Do tego eksperymentu musieliśmy wziąć orki ponieważ zostały użyte w poprzednim.


RE: Rookstayer wydanie 17 - Pixiak - 07-07-2014

Po pierwszym rzucie oka musiałem napisać komentarz. Data wystawienia gazetki to 04.06, tak? Zmieńcie to, proszę.

Mały błąd:
Quote:Czy znajdzie się śmiałek?
Opiekun działu: Lee[/color]

Fantastyczna "Piątka zbita z...", gratulacje.

Kilka rzeczy nie ukończona, minus. Brak screenów rozumiem, wina czytelników. Treść gazetki sama w sobie jest ok, ale resztę musicie poprawić. 6/10Gardor Wink


RE: Rookstayer wydanie 17 - Dark Gladir - 07-07-2014

Lepiej już byłoby zabić 25 minotaurów z knife na full defie - o wiele więcej hitów (na ciało/tarczę/zbroję) = więcej danych (i minotaury mają czasem dobre uzbrojenie (chain arm+plate shield), co zwiększy szansę na pojawienie się różnic w obronie)). Niestety trzeba byłoby w tym przypadku poszukać jakiegoś programu do liczenia uderzeń lub ktoś mógłby się poświęcić w imię nauki i liczyć samemu :P


RE: Rookstayer wydanie 17 - Acotte - 07-07-2014

@up wiemy to, ale by zachować zgodność z poprzednim eksperymentem musieliśmy skorzystać z uprzejmości Orków. Wink


RE: Rookstayer wydanie 17 - Drosik - 07-07-2014

Fajne wydanie jest o czym poczytać. Kolejna dawka echa Rookgaardu za mną. Powodzenia! Big grin


RE: Rookstayer wydanie 17 - Citize - 08-07-2014

Bardzo dobrze, ze istnieje na forum coś takiego jak gazetka. Po prostu wszystko co ciekawego zamieszczone w pigułce, pozwala to na orientacyjna wiedzę tego co dzieje się na Rooku Smile

Najnowsze wydanie czytało mi się przyjemnie, nie mam do czego się przyczepić. Oby tak dalej \o


RE: Rookstayer wydanie 17 - Dessioo - 15-07-2014

Podjąłem się wyzwania, było ciężko. I nudno Tongue Ubity na Harmonii.
Smile


RE: Rookstayer wydanie 17 - FFF - 15-07-2014

Gazetka.. no poprzednia była lepsza według mnie. Ale może być.
Liczby do loterii: 6, 11, 17, 21, 24

@Dessioo
Może wyzwanie napisania poprawnego nicku bossa? Tongue