Rookie.com.pl
Rookstayer wydanie 18 - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Redakcja (https://rookie.com.pl/Forum-Redakcja)
+--- Forum: The Rookstayer (https://rookie.com.pl/Forum-The-Rookstayer)
+---- Forum: Archiwalne wydania (https://rookie.com.pl/Forum-Archiwalne-wydania)
+---- Thread: Rookstayer wydanie 18 (/Thread-Rookstayer-wydanie-18)

Pages: 1 2

Rookstayer wydanie 18 - Scientist - 28-07-2014

[Image: GbPceLO.png]

WYDANIE 18 / 2014 | ŹRÓDŁO INFORMACJI KAŻDEGO ROOKSTAYERA | DATA WYDANIA: 06.08.2014 | BEZ CENZURY

Na samym początku, chcielibyśmy przeprosić wszystkich użytkowników forum za poślizg i niekompletne wykonanie poprzedniego wydania miesięcznika The Rookstayer. Spowodowane było to różnymi zawirowaniami w naszych życiach...

Lee, ze względu na swoją okresową absencję, przekazał mi pałeczkę w dowodzeniu zespołem, więc 18. wydanie gazetki powstało pod moim czujnym okiem. Pozwoliłem sobie zatem na zmianę szaty graficznej i kilku szczegółów. Zabawne, że początkowo mieliśmy problemy z frekwencją, a projekt zakończyliśmy w tłoku.

A więc, nie przedłużając już, zaczynajmy. Przekonajcie się sami, cóż za dawkę wrażeń dla was przygotowaliśmy!

[Image: omAsrqa.png]

Jeśli rozpatrywać wydarzenia wyłącznie tibijskie, to w lipcu było ich całkiem sporo. Odbyła się letnia aktualizacja, zapowiedziano łączenie światów oraz utworzenie nowych, umożliwiono kupno wierzchowców i, co najważniejsze... aktywowano podwójne doświadczenie!

Wydarzenia:
Dnia 4 lipca 2014 roku, oficjalna strona naszej ulubionej gry zaprezentowała nam komunikat o oczekiwanej aktualizacji:
[Image: 17TpVG1.png]
[Image: ZrOJ94N.png]

Po trzech dniach ukazała się obszerniejsza zapowiedź, która w żadnym stopniu nie dotyczyła Wyspy Nowicjuszy. Zaprezentowana została w niej nowa wyspa - Oramond. Dla zainteresowanych:
Spoiler:
Jak zapowiadano w marcu, prace nad łączeniem światów gry idą pełną parą. Pierwsze scalenie miało miejsce w czerwcu, a teraz jest czas kontynuacji tego, co zostało już rozpoczęte. Najszybciej w sierpniu czekają nas kolejne łączenia światów. Połączone zostaną poniższy światy.

Empera + Ocera + Lucera = Kronera
Jamera + Shanera + Balera = Garnera
Samera + Trimera + Keltera = Thera
Hiberna + Isara + Eternia = Rowana
Aldora + Arcania + Xerena = Nika

Oprócz tego, [Image: ZrOJ94N.png] ma w planach otwarcie dwóch nowych serwerów Open PvP: Quilia oraz Hydera, które przez długi czas będą wyłączone z oferty transferu pomiędzy światami.

Autor: Scientist / TibiaInsane Rookstar
[Image: 6bA6f4X.png]

[Image: G6jn743.png]

Śmierć w grze to nie taka straszna trwoga, lecz trzeba przyznać, iż straty w doświadczeniu mogą być naprawdę demotywujące. Jak myślicie, kogo - od wydania ostatniej gazetki - odnalazła śmierć?

Bohater, który stracił najwięcej doświadczenia to TibiaRookero de'Master. Przytulając podłogę - dnia 21 lipca 2014 o godzinie 16:47 za sprawą uderzenia minotaura - spadł on z 100. poziomu na 99. poziom doświadczenia. Tak duże straty zostały spowodowane - jak sam zainteresowany twierdzi - przez tzw. "afk".

[Image: XPLm2Yo.png]

O pozostałych pechowcach z Wyspy Nowicjuszy nie ma sensu wspominać, ponieważ nie mogą pochwalić się zbyt wysokim poziomem doświadczenia.

Żyjcie długo i szczęśliwie!

[Image: llibtqP.png]

Rozpoczynamy kolejną część najprzyjemniejszego działu dla oka. Prezentowane są w nim osiągnięcia naszych graczy, uwiecznione za pomocą zrzutów ekranu. Osoba z poza środowiska może pomyśleć, że zdjęć jest mało, ale nic bardziej mylnego. Przy aktualnej liczbie użytkowników otrzymujemy ich nadspodziewanie dużo. Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie...

Przyrost doświadczenia

[Image: pVexRPY.png]
Zaczynamy z wysokiego C. Na początek miła dla oka bariera 100-ego poziomu. Dokonał tego TibiaStanislaw Aelo Ava ze świata Harmonia, czyli forumowy Stanislaw. Gratulacje!

[Image: uBixNef.png]
TibiaAnime Man ze świata Xantera, na forum znany jako Zoxks, może się pochwalić 75. poziomem doświadczenia.

[Image: itiuJmp.png]
TibiaDark Gladir awansował na 70. poziom.

[Image: 4Po09Kq.png]
Kolejny awans, to zdobycie 60. poziomu doświadczenia przez postać z Xantery - TibiaAron bearman!

[Image: 55W0QZq.png]
TibiaZoxks, zamieszkujący Xanterę, wbił 50. poziom.

[Image: Gt9zhtG.png]
TibiaCzadii z Guardii zdobył 45. poziom, co jest świetnym wynikiem ze względu na historię tego świata. Teraz leć do 50!

[Image: fqlEt7v.png]
TibiaTillivi Valan z Xantery osiąga 40. poziom doświadczenia, brawo.

[Image: TwuyNG0.png]
Nasz redaktor, Scientist, tez może się pochwalić awansem. Jego TibiaInsane Rookstar z Elysii osiągnął 30. poziom. Widać, że na wszystko znajduje czas.

[Image: MuiOvDZ.png]
Przedostatni awans w doświadczeniu należy do naszego forumowego pogromcy Munsterów. FFF również osiąga poziom numer 30. Można go spotkać na świecie Guardia pod nickiem TibiaFire Fox Fire.

[Image: 58VpDQ9.png]
TibiaLady Ariadna Elysia zdobyła 25. poziom doświadczenia na Wyspie Nowicjuszy.

Osiągnięcia

[Image: BClTg7K.png]
Pierwszym nagrodzonym jest TibiaMis Quala z Berylii. Udało mu się zdobyć wierzchowca, a co za tym idzie - osiągnięcie Natural Born Cowboy.

[Image: DhztHXN.png]
Forumowa Lady Ariadna... w grze możecie ją spotkać na niespotykanym, 1. poziomie, jako TibiaLevel One Lady. Ona również przyswoiła wierzchowca.

Umiejętności

[Image: 3p6jpCx.png]
Największy awans osiągnął w tym miesiącu mieszkaniec Xantery i awansował na 24. poziom walki mieczem. Jest nim, nie kto inny jak sam TibiaAnime Man.

[Image: IouFBOF.png]
Nie ustępuje mu gracz, który oprócz poziomu, wbił też 24. poziom "sworda". Brawa dla TibiaDark Gladir.

[Image: 6kkxioZ.png]
TibiaZoxks nie chce byc gorszy i awansował na 22. poziom władania mieczem.

[Image: 45Is31w.png]
TibiaTillivi Valan, po wielu trudach, również awansował na 22. poziom. Tak trzymać.

[Image: FCyR4cS.png]
TibiaDark Gladir w tym miesiącu musiał się naprawdę nudzić... w końcu mamy wakacje. Uzyskał awans na 21. poziom walki toporem.

[Image: PGeG9zV.png]
Znowu TibiaDark Gladir! Uzyskuje on największy poziom obrony w tym miesiącu. Tego blokera warto szukać na Danubii.

[Image: LHqBRVC.png]
TibiaAnime Man nie próżnuje i zdobywa upragniony 31. poziom w obronie.

[Image: 0vRb2Qk.png]
TibiaNemi Dros nie chce byc w tyle i uzyskuje świetny 30. poziom obrony na Wyspie Nowicjuszy. Spotkacie go na świecie Elysia!

[Image: XXEIv2H.png]
Powoli kończymy. TibiaZoxks zdobywa 28. poziom "shielda".

[Image: pctQARc.png]
Ostatnim awansem jest zdobycie przez TibiaLady Ariadna Elysia 21. poziomu walki na odległość. Tylko pozazdrościć.

Szczególne podziękowania dla użytkowników Dark Gladir oraz Lady Ariadna za SAMODZIELNE udostępnienie kilku awansów. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu wakacyjnym będzie więcej awansów i, że pomoże wam w tym "double exp". Nie spoczywajcie na laurach!
Autor: Zoxks / TibiaZoxks

[Image: 2OhGw4b.png]

Zmiana zasad! Teraz to reprezentant ekipy Rookie.com.pl, będzie wybierać najlepsze zdjęcie, które w ostatnim miesiącu zostało udostępnione na naszym forum. Wszystko przez zerowe zainteresowanie. Wstydźcie się!

Wybrane zdjęcie:
Smile.

S: Jak to jest być jedynym polskim moderatorem na naszym forum? Kiedy nim zostałeś i dlaczego?
A: Nie narzekam. Najczęściej muszę uciszać jakieś kłótnie, albo czepiać się o złamanie regulaminu. Nie lubię "warnować", więc wielokrotnie udzielam reprymend ;x. We wrześniu poprzedniego roku ogłoszono konkurs na moderatora. Jako, że miałem jako-takie doświadczenie, postanowiłem się zgłosić i wsio. Na uwagę zasługuje fakt, że z całej ekipy forumowej swoje stanowisko utrzymuję najdłużej i prawie nieprzerwanie Sarcastic’. Jedyną krótką przerwę miałem z błahego powodu, jednak za moim powrotem optował tłum. Wygląda na to, że swoją robotę odwalam należycie. Przez kilka osób zostałem nazwany najlepszym moderatorem stron o Rookgaardzie, co było bardzo miłe : ).

S: Tibia powoli podupada. Niektórzy wróżą jej zaledwie kilka lat egzystencji. Co, Twoim zdaniem, było momentem zwrotnym w procesie rozwoju tej produkcji?
A: Ciężko mi się wypowiedzieć, bo jestem rookstayerem i nie mam pojęcia o tym, co się dzieje na Głównym Kontynencie, który jest dla mnie bardzo odległy i obcy. Jednak myślę, że nie ma jednego takiego momentu, od którego Tibia definitywnie zaczęła upadać. Wiele różnych rzeczy ma na to wpływ. CipSoftowi wyczerpały się pomysły - powerabusing robi swoje, wiele osób narzeka na Yalahar bądź brak mistrzów gry, i tak dalej.

S: Na naszym forum też zaczyna się dziać coraz mniej. Jak moglibyśmy temu zapobiec?
A: To logiczne następstwo, rookstayerzy zawsze byli w mniejszości, więc odpływ graczy jest bardzo odczuwalny. Raczej nie da się temu zapobiec, zagadnienie końca gry odrobinę szerzej opisałem w wywiadzie.

S: Gdybyś mógł zadecydować, jaki przedmiot powinien zostać dodany na Wyspę Początkujących - cóż to byłoby za cudo? Krótko uzasadnij. W jaki sposób można by było go zdobyć?
A: Antidote Rune Big grinDD. Bardzo mi się podoba jej wygląd, a sposób zdobycia mógłby być taki jak dawniej.

[Image: j6qkBbN.png]

Interakcja z mieszkańcami wyspy Rookgaard jest bardzo ważna. Z takiego założenia wyszedł Rookie Reporter, który podróżuje po różnych światach. Trudno go spotkać, ponieważ pojawia się niespodziewanie, bez ustalonych wcześniej dat. Jedynym sposobem na udzielenie odpowiedzi i zobaczenie jej w gazetce jest więc aktywne granie.

Pytanie:
Co myślisz o wierzchowcach na Wyspie Nowicjuszy?

Befel [40]: Sądzę, że są super, nawet chciałbym mieć wierzchowca na Rooku.
(Bafel [40]: I find it very cool, even I would have a mount in Rook.)

Rewyn Finian [2]: Byłoby perfekcyjnie, gdyby zwiększanie prędkości było mniejsze.
(Rewyn Finian [2]: would be awesome but with lower boost)

Pixio von Pandoria [18]: Nie interesuje mnie to jakoś szczególnie. Jak ktoś tego bardzo potrzebuje, to niech sobie to kupuje. Sądzę jednak, że to bezsensowne wydawanie pieniędzy.
Pixio von Pandoria [18]: Zrozumiałbym jeszcze mounty, które dodawane są gratisowo do PACC, ale takie, które zostały wprowadzone ostatnio, to dla mnie głupota. Ale wiadomo, CipSoft musi jakoś zarabiać.

Autor: Acotte / TibiaAcotte

[Image: SEWKhRP.png]

ranking
[/url] został Zoxks, przy okazji całkowicie go uzupełniając.[/align]

Zasady:
  1. Pod każdym nowym numerem gazetki, możesz wpisać w komentarzu pięć, wybranych przez Ciebie liczb w zakresie od 1 do 25.
  2. W każdym nowym wydaniu, podajemy 5 wylosowanych liczb.
  3. Za każdą trafioną liczbę zdobywasz odpowiednią ilość punktów.
  4. W przypadku trafienia takiej samej ilości liczb przez dwie lub więcej osób punkty dzielimy po równo na wszystkich.
  5. Wszelkie próby oszustwa kończą się permanentną dyskwalifikacją z zabawy.
Nagrody:
  1. Za zwycięstwo w rankingu rocznym otrzymuje się medal.
  2. Za trafienie "piątki" otrzymuje się 30-dniowy Premium Scroll.
Punktacja:
  • Jedna trafiona liczba - 100 punktów
  • Dwie trafione liczby - 500 punktów
  • Trzy trafione liczby - 5 000 punktów
  • Cztery trafione liczby - 50 000 punktów
  • Pięć trafionych liczb - 500 000 punktów
Wylosowane liczby:
9, 6, 24, 15, 13

Zapraszamy serdecznie do udziału w zabawie!

[Image: TZQR4dz.png]

Ktoś korzysta z nielegalnego oprogramowania, wyraźnie przeszkadzając Ci w zdobywaniu doświadczenia? Jeśli uważasz, że należy mu się za to śmierć - napisz śmiało do Lee.

W treści prywatnej wiadomości zamieść informacje nt. ofiary: nickname, świat, poziom doświadczenia; godziny, w których zazwyczaj jest "afk"; opcjonalnie opis jego zachowań.

[Image: DoomBIW.png]

Zapłata dokonywana jest na świecie wybranym przez zleceniobiorcę (Lee). Oczywiście, należy przygotować mu również startowy ekwipunek!

[Image: wWakX3z.png]

Czym, tak naprawdę, jest Szwe Armia?
Szwe Armia jest to zbiór postaci, którymi "gra" Cezet. Liczy ona ponad 80 postaci. Niestety, większości nazw nie mogę udostępnić, ponieważ są ściśle tajne, jednak kilka z nich:
  1. TibiaSzwe Cezet
  2. TibiaUrzy Lairim
  3. TibiaAnticzryo
  4. TibiaSzwe guardowolf
  5. TibiaSzwe Guardobear
Geneza powstania...
Ów armia powstała pod koniec 2009 roku i działa już nieustannie przez 5 lat. Nazwa powstała z czystego przypadku, gdyż Cezet zainspirował się nazwą na Skype swojego kolegi.

Kierunek jest jeden - pełna dominacja
Początkowo Cezet miał dwie postacie, którymi regularnie się zajmował, ale z czasem naszła go chęć posiadania coraz większej ilości wysokopoziomowych postaci. Ponadto, postanowił przeszkadzać konkurentom i ich eliminować, celem zdobycia jak najwyższego miejsca w rankingu Wyspy Nowicjuszy.

[Image: R2KZU3q.png] [Image: zlyIlMq.png]

Osiągnięcia
  • Pierwszy polski tibijczyk, który miał w tym samym czasie aż 4 postacie powyżej 100. poziomu doświadczenia.
  • Prawdopodobny rekordzista, jeśli chodzi o ilość postaci na Wyspie Poczatkujących "expiących" regularnie (80+).
  • Przez niego lub dzięki niemu, w znacznym stopniu utrudniony proces zdobywania doświadczenia miał TibiaColin Fletcher oraz TibiaHellades.
  • Cezet nigdy nie dostał bana za używanie nielegalnego oprogramowania, mimo że przez cały czas łamał regulamin (wszystkie bany, które otrzymał nie były reakcją na nielegalne oprogramowanie).
Wypowiedzi użytkowników
Odpowiedzi wybranych użytkowników forum Rookie.com.pl na pytanie, co sądzą o Cezecie:

Lady Ariadna: Uważam, że warto dać mu drugą szansę. Jak gadałem z nim na TSie to wydawał się spoko... ale nigdy nie poznałem go w rzeczywistości a na forum pisał różne obraźliwe rzeczy, więc nie wiem. Bardzo kontrowersyjny.

Freszol: Cezet jest to człowiek ślepo wierzący we wspaniałość jego bohaterów. Uważa się za drugiego najlepszego gracza zaraz po Crisne, mimo że sam odniósł wiele porażek. Są to między innymi liczne śmierci jego postaci. Widać że nie jest dobrze obeznany w skryptowaniu programów, których używa od czterech lat. Mimo tego uważam że potrafi trollować i zrobić z kogoś głupa. Byłem kilka razy świadkiem takich sytuacji. Z pewnością Cezet to zacięty człowiek który nie poddaje się szybko. Niestety, z tego co mogłem zauważyć, to twierdzi, że inni graczom zależy na tej grze tak bardzo jak jemu.

Kubica: Uważam Cezeta za spoko kolesia. Miałem przyjemność raz spotkać się z nim w RL, i był to miło spędzony czas. Co do jego gry, to nie grał uczciwie, ale przynajmniej nie był hipokrytą. Na prawdę śmieszą mnie zawsze wielkie najazdy na osoby takie jak Cezet. Wszyscy mówią jaki to z niego botter i w ogóle, ale większość sama jest nie lepsza. Tylko gorzej im to wychodzi, bo Cezet ma zajawke i determinację, i wie co robi, i osiąga w tym jakieś sukcesy. Dobry ziomek, miło można było zawsze pogadać i rzeczowo Wink Cezet - jeżeli będziesz to czytać - to pozdro dla Bytomskiej Patologii!

Pixio: Jest spoko. Każdy uważa go za bottera, ale on brzydzi się nielegalnym oprogramowaniem. Jedyna Jego wada to to, że niepotrzebnie wszczyna kłótnie.

Anonimowy użytkownik: Cezet to botter, nie umie dobrze ustawić bota. Gdy rozmawia na World-Chat na Guardii, jest niemalże zawsze pociskany przez niektórych, a zwłaszcza przez Pipsa - "Adam, zamknij mordę", "do nogi, Adam", "Adam, daj głos", "Adam, siad" itd. Kłamie (przed usunięciem Szwe Isara i Bytomskiej Patologii mówił, że sprzedał XD), niemiły, wulgarny.

Wypowiedź Cezeta
Cezet: Niedługo przejmuję forum, a jak nie, to zrobię nowe, i tyle! JLee.

Specjalnie dla Rookie.com.pl
Autor: Stanislaw / TibiaStanislaw Aelo Ava

[Image: 5zLrBGF.png]

Przedstawiam wam interwiew ze TibiaStanislaw Aelo Ava! Od dziś będą wywiady tylko z "pro-gamerami", a nie jakimiś pionami!

Freszol: Stanisław! Przedstaw się nam i opowiedz coś o sobie.
Stanisław: Jestem Paweł, mam 18 lat, lubię grać w Tibię i jest to moja pasja. Nie wiem co bym bez tego zrobił, ale na pewno bym się ciął codziennie, no i tyle. I lubię matematykę.

F: Jak zaczęła się Twoja przygoda z Tibią?
S: Zaczęła się tak, że kolega, który chodził ze mną do podstawówki, pokazał mi tą grę, no i tyle. Bocę Expię do tej pory, a maksymalna przerwa, jaką miałem to była dwa miesiące.

F: Dlaczego akurat serwer Harmonia?
S: Ponieważ zaczynała tam grać moja koleżanka, z którą nie mam teraz dobrych kontaktów, no i tyle. A wcześniej grałem na Morganie i miałem tam mniej-więcej 60. poziom doświadczenia.

F: Przedstaw nam swoją postać.
S: Ma aktualnie 100. poziom. Moją postacią obecnie gram ręcznie, ogólnie nienawidzę botów, potępiam takie zachowanie. Psuje to rozgrywkę innym graczom. Jak widzę bota, to go trapuję i robię wszystko, by poniósł odpowiednią karę.

[Image: M1cB988.png]

F: Powiedz nam o swoim nicku.
S: Stanisław wzięło się stąd, że jest to moje drugie imię, oraz wszyscy znajomi tak na mnie wołają. Aelo Ava wzięło się z pewnego wara na Morganie, na którym "komander" użył takiego sformułowania, które oznaczało, że mamy spamować avalanche w przeciwny team.

F: Masz jakąś kolekcję?
S: Zbieram znaczki pocztowe.

F: A w Tibii?
S: A w Tibii nie mam. Kolekcje są dla botów.

F: Co powiesz o ostatnich zmianach na Rookgaardzie?
S: Wszystko idzie w dobrą stronę, ponieważ kiedy zasypią mi Shovel Place, to mój bot... ekhem-ekhem... Przepraszam, ja nie muszę odkopywać dziury i dzięki temu mój exp/h nie spada. Jest dzięki temu mniej traperów.

F: Czy posiadasz jakieś "rary"?
S: Rare Itemów nie posiadam. Nie na "Rooku".

F: Wzorujesz się na jakimś ze znanych graczy?
S: Tak. TibiaPixio von Pandoria od zawsze był moim mentorem poprzez szybkie "levelowanie" postaci. Nigdy nie mogłem mu dorównać.

F: Co uważasz o legendarnych przedmiotach Rookgaardu?
S: Są dla frajerów. I botów.

F: Jakie jest Twoje zdanie odnośnie żywych legend Rookgaardu?
S: Są frajerami i botami. Może poza TibiaSunrise, który jest tylko frajerem.

F: Szybkie pytania: Tibia
S: Życie.

F: Rookgaard
S: Coś dla frajerów którzy nie umieją grać na Głównym Kontynencie.

F: Pixio
S: Spoko ziom i gra ze mną w Pokemony. Ale bot.

F: Cezet
S: Najuczciwszy człowiek jakiego mogłem poznać. Zadziwiające jest to, jak szybko potrafi expić czterema postaciami naraz.

F: Na koniec pozdrów kogoś, kogo tam chcesz.
S: Chcę pozdrowić wszystkich z forum Rookie.com.pl. Zaznaczam, że jest to dobre forum i mogę spędzać tu dużo czasu. Szczególnie pozdrawiam: Acotte, Freszol, Pixio, Advantage, Cezet, Scientist, Lady Ariadna, PrincessWoona, KwazaR, Koroś.
Specjalnie dla Rookie.com.pl
Autor: Freshol / TibiaFreszol

[Image: FjNO3lc.png]

Portal YouTube wszedł na rynek kilka lat temu i od tamtego czasu bije rekordy popularności. Ludzie umieszczają tam wszelakie filmiki, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Starszy pan bansuje do beatów z electro, i nie ma się z czego śmiać. Możemy mu tylko zazdrościć, że potrafi się dobrze bawić niezależnie od wieku i nie przejmuje się jak to wygląda.

Całkiem ciekawy filmik, mnie tam się podobał.
Quote:NIECH SIE RUKSTAYERZY DOKSZTAŁCĄ Z FIZYKI XD
- Scientist

A tu, żeby po całym dniu mieć trochę śmiechu, japońskie intro do Spidermana oraz sporo fragmentów z serialu. Nie próbujcie zrozumieć.
Autor: Lady Ariadna / TibiaLevel One Lady

[Image: 74Kh2Qf.png]

Chciałbyś rozreklamować swoją ofertę handlową? A może, tak zwyczajnie, chciałbyś kogoś pozdrowić? Temat - rzeka. Wolna amerykanka. Wystarczy, że PIERWSZY prześlesz prywatną wiadomość do użytkownika Scientist, w nazwie tematu wpisując "The Rookstayer - Twoja wiadomość", a jej treść pojawi się w następnym wydaniu miesięcznika The Rookstayer!

Przykładowa wiadomość:
"Klasyczna konstrukcja czajnika to garnek z pokrywką i z dodatkową rurką zakończoną "dziobkiem" służącym do wylewania wody z naczynia bez potrzeby zdejmowania pokrywki. Niekiedy na dziobek czajnika zakładany jest specjalny kapturek z odpowiednio ukształtowanym otworem, który wydaje dźwięk (zwykle gwizd) wówczas, gdy woda w czajniku zagotuje się i rośnie ciśnienie pary we wnętrzu naczynia. Gwizd wydobywający się podczas gotowania wody zabezpiecza przed zapomnieniem i wygotowaniem się wody, co skutkować mogłoby zniszczeniem czajnika."

Przez: Imbryk

[Image: 7yW70eq.png]

I już po gazetce! Mam nadzieję, że się podobało (jeśli w ogóle chciało Ci się tyle czytać...). Pozwolę sobie teraz wypisać w punktach najważniejsze lipcowe wydarzenia...
  • Letnia aktualizacja oraz patch, zmieniający kilka elementów graficznych.
  • Okres podwójnego doświadczenia.
  • TibiaRokis Rookgaard dogonił poziomem TibiaCrisne.
  • TibiaStanislaw Aelo Ava zdobył 100. poziom doświadczenia.
  • Nowe 3-dniowe vouchery.

Czym ów wydanie różni się od poprzedniego?
  • Całkowicie zmieniono wygląd gazetki.
  • Uaktualniono ranking do loterii "Sprawdź swoje szczęście".
  • Utworzono nowy stały dział "Wiadomość".
  • Utworzono jednorazowy dział-artykuł "Szwe Armia".
  • Zmieniono nazwę działu "Się kręci" na "Awanse".
  • Zmieniono nazwę działu "Wyzwanie" na "Quest".
Pamiętaj, aby wziąć udział w sondzie na temat wyglądu gazetki!
Created by Rookie.com.pl © 2012-2014 | All rights reserved.

RE: Rookstayer wydanie 18 - Pixiak - 28-07-2014

Bardzo interesujące wydanie gazetki. Wydaje mi się nawet, że najlepsze na tym forum, także wielkie brawa. Oprawa graficzna jest przyjemniejsza dla oka, więc mam nadzieję, że nie zostanie zmieniona. Ciekawe screenshooty, interesujące wywiady (zarówno "Piątka zbita z..." jak i rozmowa ze Stanisławem). Uśmiechnąłem się czytając wypowiedź Scientista o lekcji fizyki dla Rookstayerów Smile

Tak jak już wspomniałem, wydanie przednie, proszę o więcej tak dobrych materiałów. Gazetkę oceniam na 9.5/10, bo zawsze może być lepiej c:

Gardor Wink

RE: Rookstayer wydanie 18 - Acotte - 28-07-2014

Byleby utrzymać ten poziom gazetki, heh. Jak dla mnie najlepsze wydanie, jeszcze się spięliśmy i w ramach rekompensaty wydaliśmy wcześniej. Smile

RE: Rookstayer wydanie 18 - Lady Ariadna - 28-07-2014

... na przykład jedząc śniadanie

RE: Rookstayer wydanie 18 - Mis Quala - 28-07-2014

wywiad ze Stanisławem jest tak niedojrzały, że robiło mi się słabo czytając go. temat o cezecie też wzięty 'z dupy'.
reszta gazetki już dobra, może nawet bardzo dobra. i miło się oglądało awanse, w końcu było ich dużo.

RE: Rookstayer wydanie 18 - Drosik - 28-07-2014

Brawo! Tak trzymać. Podręcznikowe wydanie gazetki. Życzę dalszej motywacji w dostarczaniu nam najświeższych informacji. Big grin

RE: Rookstayer wydanie 18 - Patzky - 28-07-2014

Świetne wydanie, chyba jak do tej pory najlepsze. Keep goin'! Wink

RE: Rookstayer wydanie 18 - Wisiludek - 28-07-2014

Bardzo dobre wydanie, nowa oprawa na +.

RE: Rookstayer wydanie 18 - Kubica - 28-07-2014

Wydaje mi sie ze Collin i Hellades mieli problemy z Crisne a nie Szwe Wink

RE: Rookstayer wydanie 18 - Stanislaw - 28-07-2014

(28-07-2014, 22:12:18)Kubica Wrote: Wydaje mi sie ze Collin i Hellades mieli problemy z Crisne a nie Szwe Wink
Colin mial z Cezetem bo gralem na morganie i pamietam cos tam.. a o Helladesie sam Cezet mi napisal xd