Rookie.com.pl
Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl (by emos) - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Rookgaard (https://rookie.com.pl/Forum-Rookgaard)
+--- Forum: Artykuły (https://rookie.com.pl/Forum-Artykuly--137)
+---- Forum: Poradniki (https://rookie.com.pl/Forum-Poradniki)
+---- Thread: Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl (by emos) (/Thread-Jak-odzyskac-informacje-z-Rookgaard-pl-by-emos)Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl (by emos) - Beridok - 14-01-2014

Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl


1. Wstęp.
2. Po co mi to?
3. Co potrzeba?
4. I Sposób: Kopie
5. II Sposób: Archiwa


1.
Poniżej przedstawię jak wyciągnąć informacje z różnych stron, czyli takich, np. jak Rookgaard.pl. Strona nie działa normalnie, ale to nie znaczy, że wszystko co kiedyś tam było pisane całkiem zanikło.


2.Każdy, kto stracił zdjęcia z pierwszego Shenga, super imprezy na Rooka lub zwykłego awansu i nie miał ów screenów na komputerze, poczuł pewnego rodzaju smutek (nie, żeby Tibia była czymś tak ważnym, ale…). Wszystko przepada, nie ma żadnych śladów, do których można wrócić i powspominać po latach. Jeśli chcesz takie pamiątki odzyskać to ten poradnik jest dla ciebie.3.Przeglądarkę, klawiaturę, myszkę, screeny lub informacje na, np. Rookgaard.pl do odzyskania i chęci.4.Uwaga! Drugi sposób wydaje się być lepszy z racji, że I prawdopodobnie przestał działać! Jest on minimalnie dłuższy, ale sprawdzony!Na początek odpalamy przeglądarkę (polecam Google Chrome). Teraz musimy pomyśleć co szukamy. Dla przykładu ja będę szukał mojej starej postaci, której screeny mi się zgubiły. Wpisuję więc adres www.google.pl i wyszukujemy to co chcemy, u mnie będzie to mój stary Nick, czyli Rookslayer Psajdak. Mi znalazło tak:

[URL=https://rookie.com.pl/images/smilies/Yuck.png" alt="Tongue" title="Tongue" class="smilie smilie_24" />. Akurat mi znalazło link z Rookgaard.pl. Co jeśli nie znajdzie:

-Dopisz oprócz Nicku „rookgaard.pl”

-Może album nie był zatytułowany twoim nickiem tylko światem? Wpisz, np. „Berylia album Rookslayer Psajdak”

-Jeśli to nie wypali to spróbuj sobie przypomnieć jakieś ważne wydarzenie i wpisz je do wyszukiwarkiObok mamy wyraz „Kopia”. Uwaga! W różnych przeglądarkach może być w innym miejscu! Klikamy ów wyraz „kopia” i już mamy dostęp do strony.

[URL=https://rookie.com.pl/images/smilies/Smile.png" alt="Smile" title="Smile" class="smilie smilie_36" />. Po kliknięciu w jakąś datę klikamy w menu "forum" i korzystamy z wyszukiwarki Smile.

Dzięki!Jeśli poradnik był lub jest zbyt oczywisty i każdy o tym wie to proszę o usunięcie i sam usunę się w cień : ). Metoda sprawdzana tylko dla Rookgaard.pl. Jeśli są jakies pytania lub zastrzeżenia to postować : ).05.02.2011;14:08:24 - Dodany drugi sposób

by emos


Brak mojej ingerencji w tekst. Jest to materiał z jednej ze starszych stron. Uznałem, że warto go umieścić tutaj.
Jeśli autor nie życzy sobie by jego treść była udostępniona niech napisze do autora postu (tematu)/moderatora w celu usunięcia.RE: Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl (by emos) - Wisiludek - 14-01-2014

Dodałeś to na forum nie wiadomo po co, pomimo tego, że dokładny "zrzut" forum znajduje się pod tym linkiem? Poza tym wrzucasz jakieś "umowy ze stronami fanowskimi", które nijak mają się do tej strony, bo już raczej nie będzie kandydowała do promocji na SF, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości, dopóki nie ma sg. Jak już się zabierasz za publikację tych treści to chociaż wrzuć coś bardziej wartościowego albo po prostu napisz od siebie, bo te odgrzewane kotlety raczej nic nie wnoszą do forum.

Anyway, dziwny sposób na nabijanie postów.


RE: Jak odzyskać informacje z Rookgaard.pl (by emos) - Beridok - 14-01-2014

(14-01-2014, 21:46:54)Wisiludek Wrote: Dodałeś to na forum nie wiadomo po co, pomimo tego, że dokładny "zrzut" forum znajduje się pod tym linkiem?
Quote:Poniżej przedstawię jak wyciągnąć informacje z wyłączonych stron, czyli takich, np. jak Rookgaard.pl. Strona nie działa normalnie, ale to nie znaczy, że wszystko co kiedyś tam było pisane całkiem zanikło.
Najwyżej niech modek któryś zmieni nazwę tematu żeby tam było "z różnych stron" czy coś.

Quote:"umowy ze stronami fanowskimi"
To tylko tłumaczenie, kto chce to sobie przeczyta + cel informacyjny.

Quote:raczej nic nie wnoszą do forum.
1 - Zrób coś sam.
2 - nie wszyscy wszystko znają, kto chce czyta, nikt nie jest zmuszany.

PS: Na pewno bardziej wartościowe nabijanie niż niektóre durne komentarze.