Rookie.com.pl
Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Rookgaard (https://rookie.com.pl/Forum-Rookgaard)
+--- Forum: Artykuły (https://rookie.com.pl/Forum-Artykuly--137)
+--- Thread: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss (/Thread-Bezludna-Wyspa-07-Like-a-boss)Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Stiwi Łonder - 12-02-2014

Właściwie na ten temat można stworzyć poradnik, opisując w kilku zdaniach taktykę, miejsce występowania oraz loot. Ja jednak uważam, że te istoty są zbyt ciekawe, aby poświęcić im tak mało miejsca. Oczywiście momentami artykuł może zawierać elementy tutorialu, ponieważ ciężko tego uniknąć. Rookgaard jest wyspą niewielkich rozmiarów i budzi stosunkowo słabe zainteresowanie, dlatego też cztery dostępne bossy należy nazwać ewenementem. Postaram się przybliżyć wam historię każdego z nich oraz przedstawić ciekawostki najlepiej jak potrafię. Zapraszam do lektury!

Rottie The Rotworm

Postanowiłem uporządkować je zgodnie z popularnością wśród Rookstayerów. W związku z tym listę otwiera przywódca rotwormów. Został wprowadzony w 2009 roku podczas letniej aktualizacji. Prawdopodobnie pierwszą osobą, która go odkryła była Vanessa of Furrora. Incydent miał miejsce podczas test servera. Większość graczy uważa, że jego obecność jest zbędna i trudno się nie zgodzić. Pojawia się w dwóch miejscach: na najniższym poziomie w Posion Spider Cave oraz w komnacie na Katana Room Quest. Jest najczęściej zabijany na tle całej gromady i zostawia po sobie zwykłe śmieci. Poza wspomnianym wcześniej zadaniem daje również jedyną możliwość zdobycia katany, ale i tak mało kto ją zabiera. Kiedyś występował z nim pewien bug uwieczniony na screenie, a mianowicie trafił za słynną ścianę z ghoulem. Nie słyszałem jednak później o podobnych przypadkach i mam wrażenie, że Cipsoft zmniejszył obszar jego respawnu.


Trudno dostępne potwory oraz przedmioty zawsze budziły zainteresowanie. Jest to jedna z najlepszych form rozrywki na Rooku. Niestety nikt nie jest w stanie określić dnia, ani godziny kiedy się pojawią, bowiem ich odwiedziny są nieregularne. Sposobów na bliskie spotkanie twarzą w twarz jest kilka. Można systematycznie sprawdzać ich siedliska, postawić bota 24/7, co robią chociażby Freszol i DRAKO lub po prostu mieć niezłego farta. Wiem, że są osoby, które chciałyby nowych bossów na wyspie, ale śmiem wątpić żeby Cipsoft poczynił w tym kierunku jakieś starania. Po pierwsze: na Rookgaardzie jest mało miejsca i pewnie należałoby go powiększyć, dodając nowego expa razem z szefem. Po drugie: pamiętajmy, że to miejsce jest tylko rozgrzewką przed Mainlandem i raczej niczego silnego nie sprawią. No a po trzecie i najważniejsze: mają nas w dupie. Wszystkim zainteresowanym polecam statystyki bossów udostępniane na Tibiopedii. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia ponownie.


RE: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Lady Ch - 12-02-2014

Ja bym podszlifowała trochę ten artykuł. Sam pomysł na niego jest bardzo na plusie, jednak powinieneś bardziej przejrzyście opisać każdego z bossów, zaznaczyć co z niego wypada, opisać gdzie się pojawia (np. przy opisie Munstera tego nie ująłeś) czy chociażby dodać ile dają expa albo na jakim poziomie gracz może stanąć twarzą w twarz z danym stworem. Pamiętaj że na forum są również inni gracze, których nie interesuje kto stawia bota by zdobyć cenny przedmiot, a raczej konkrety. No i jak na redaktora przystało, podarowałbyś sobie wyrażeń typu: "mają nas w dupie". To tyle ode mnie. Wink


RE: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Stiwi Łonder - 12-02-2014

Dzięki za uwagi, ale zauważ co napisałem w pierwszych trzech zdaniach. To nie jest poradnik, tylko artykuł. Chciałem podejść do tematu bardziej na luzie i darowałem sobie ogóły.

Mój styl pisania polega właśnie na tym, że sformułowania "mają nas w dupie" nie mogłem sobie podarować. Wink


RE: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Lee - 12-02-2014

Bardzo fajny poradnik yyy Artykuł,
Co do wypowiedzi Lady Ch, postać z pierwszym levelem eq i paroma potkami może bić się z każdym z tych bossów.


RE: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Citize - 14-02-2014

Całkiem,całkiem Wink
Możesz dodać, że pierwszą osobą która zabiła Teleskora jest gracz Sirblaze z Seleny Wink


RE: Bezludna Wyspa - #07 Like a boss - Siemik - 20-02-2014

Dobrze napisane. Z pewnością przyda się każdemu nowemu Rookstayer'owi. Smile