Rookie.com.pl
Rookstayer wydanie 13 - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Redakcja (https://rookie.com.pl/Forum-Redakcja)
+--- Forum: The Rookstayer (https://rookie.com.pl/Forum-The-Rookstayer)
+---- Forum: Archiwalne wydania (https://rookie.com.pl/Forum-Archiwalne-wydania)
+---- Thread: Rookstayer wydanie 13 (/Thread-Rookstayer-wydanie-13)

Pages: 1 2


Rookstayer wydanie 13 - Kyron - 28-02-2014

Created by Rookie.com.pl © 2012-2014.

[Image: fbWPt23.png]


WYDANIE 13 / 2014 | ŹRÓDŁO INFORMACJI KAŻDEGO ROOKSTAYERA | CZWARTEK, 27 LUTEGO 2014 | BEZ CENZURY

[Image: dPda63h.png]
O tym się mówi...
Opiekun działu: Kyron

[Image: N.png]a starcie chcielibyśmy przeprosić, iż treść gazetki będzie krótsza niż większość poprzednich, jednak w naszej redakcji nastąpiły znaczne zmiany, a raczej osłabienia. Odeszli od nas Battle Sheep, Abaros, oraz Pixio. Zdjęli oni swoje redaktorskie kolory i przyodziali szaty zwykłych użytkowników. Powody rezygnacji są różne, jednak przeważają sprawy prywatne i brak czasu, który zawsze poświęcali forum. Nie oznacza to, że rezygnujemy z niektórych elementów od zawsze tworzących naszą stronę, czy też ograniczamy zakres swoich obowiązków. Wręcz przeciwnie - staramy się rozłożyć siły, aby pokazać, że mamy ogromną szansę na rozwój! W najbliższym czasie planujemy także zrewolucjonizować gazetkę i znacznie pozmieniać jej treść oraz formę, a także wypuścić serię interesujących artykułów! O zmianach będziecie na bieżąco informowani!

Wszystkim redaktorom chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za pracę włożoną w forum!


[Image: Z.png] powodu znacznych osłabień w kadrze redaktorskiej, chcielibyśmy dać Wam szansę na pomoc w naszym zespole. Bycie redaktorem nie oznacza, że musisz być aktywnym graczem, ani codziennie logować do gry. Bycie redaktorem na naszej stronie to pomoc w jej rozwoju w przeróżnych kategoriach. Tłumaczenie artykułów, wyszukiwanie informacji, ale także organizowanie czasu i praca w zespole. Chcesz się tego nauczyć? Dołącz do zespołu redaktorów, a na pewno nie pożałujesz! Zapraszamy do złożenia podania.

Oprócz wzmocnienia redakcji, potrzebujemy ludzi, którzy zechcą graficznie upiększać naszą stronę oraz treści na niej zawarte! Wymagamy tylko podstawowych umiejętności w tworzeniu grafiki i chęci zdobywania doświadczenia. Ważna jest jednak Twoja dyspozycyjność oraz chęć współpracy z naszą stroną. W wielu przypadkach potrzebujemy loga, banneru, grafik do artykułów, czy też obróbek zdjęć. Mimo grafik to mało wymagająca ranga na forum! Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił, złóż swoje podanie w tym temacie

Pamiętajcie o tym, że zgłaszając się do pomocy naszej stronie, robicie to z własnej, nieprzymuszonej woli. Jest to tylko charytatywne wsparcie z Waszej strony i formalnie nie macie w stosunku do nas (jak i my do Was) żadnych obowiązków.


[Image: W.png] ciągu ostatnich dwóch tygodni, nasi użytkownicy mieli okazję rozgrywać turniej w bilard na serwerze Gamezer. Do udziału w turnieju zgłosiło się ośmiu zapaleńców, którzy rozegrali swoje mecze w systemie pucharowym. Mimo małej liczby uczestników, event cieszył się stosunkowo dużym powodzeniem. Jak widać, niektórzy okazali się prawdziwymi gladiatorami gamezerowego billarda. Niektóre mecze w rundzie ćwierćfinałowej kończyły się bezwzględną wygraną jednej ze stron. Inne były natomiast bardzo wyrównane. Dominatorem był tutaj Pixio, który nie pozostawił żadnego swojego meczu bez emocji i niepewności! Niestety nie każdy może zostać zwycięzcom, gdyż na podium przewidziano tylko 3 miejsca. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim zwycięzcom i podziękować reszcie użytkowników za wzięcie udziału w turnieju!

Całą historię rozgrywek znajdziecie tutaj.

[Image: W.png] najbliższym czasie na naszym forum rusza nowy bilardowy turniej na serwerze Gamedesire.com. Serwis przyciągnął nas fizyką gry, która jest tutaj zdecydowanie bardziej realna. Dodatkowo istnieje możliwość tworzenia pokojów turniejowych, co bardzo ułatwi nam rozgrywkę. Możemy zdradzić, iż rozgrywki będą odbywać się w systemie zarówno pucharowym, jak i grupowym - czego brakowało w turnieju na Gamezerze. Emocje będą zdecydowanie większe, a turniej będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania zasad i tworzenia instrukcji tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a rozgrywki były w 100% profesjonalne. Liczymy na Waszą obecność i wyczekujcie tematu w dziale Konkursy / Eventy.


[Image: Z.png] pewnością, najważniejszym wydarzeniem ostatnich dwóch tygodni było powstanie naszych własnych statystyk rookstayerów. Dzięki nim będziecie mogli na bieżąco przeglądać najważniejsze osiągnięcia oraz niepowodzenia naszych postaci z Wyspy Nowicjuszy. Mimo tego, że jest to tylko wersja wstępna, już sprawdza się lepiej od wszelkich innych statystyk, które aktualizują się znacznie wolniej niż nasze. Autorem świetnego skryptu jest użytkownik naszego forum - Kubica.

Aktualnie dostępny jest dla Was podgląd poziomów doświadczenia zarówno tych ogólnych, jak i z podziałami na światy. Dodatkowo możecie zobaczyć statystyki osiągnięć (tzw. "achievements"), oraz listę osób online. Z czasem będziemy wdrażać coraz to nowe funkcje, a żeby nasz Rookstat stawał się dla Was coraz to ciekawszy, funkcjonalny, a przede wszystkim - żeby coraz to więcej osób nas odwiedzało!

[align=center][Image: N.png]asi przyjaciele z Południowej Ameryki odczuli znaczne osłabienie w statystykach. Ostatni okres był niezwykle pechowy dla brazylijskiej czołówki Rookgaardu, a mianowicie dla dwóch wysokopoziomowych postaci...

Pierwszym z nich jest TibiaKratos Rook, który w nocy, dnia 19 lutego został shackowany. Hacker Kratosa posunął się nawet do relacjonowania całego wydarzenia na żywo za pomocą serwisu TibiaCast. Był on jednak wyjątkowo łaskawy, gdyż postać straciła "tylko" 16 poziomów doświadczenia, spadając ze 115 na 99 poziom, a doskonale są nam znane przypadki, gdzie hackowane postacie lądowały w świątyni z pierwszym poziomem doświadczenia. Członek gildii prowadzonej przez TibiaSporro od roku 2007 nie zalogował do gry od tego czasu ani razu, a ostatnie logowanie miało miejsce 19 lutego o godzinie 3:40 czasu uniwersalnego.

[align=center][Image: P.png]rawdziwą czystkę zrobił Cipsoft na Luminerze. Z serwera zniknęło aż 12 rookowych postaci w granicach 50 poziomu doświadczenia. Mimo tego, że dotknęło to tylko pojedynczego serwera, wciąż mamy nadzieję, że Cipsoft przestanie nam mydlić oczy i zajmie się botterami na skalę ogólnoświatową. Kasacje mogą świadczyć o chwilowym zainteresowaniu jednym serwerem, lub też wpadką pojedynczego gracza, który miał na Luminerze kilka swoich postaci. Niestety tego się już nigdy nie dowiemy. Cieszymy się jednak, że chociaż jakaś część Rookgaardu została oczyszczona z botterów...

Kasacje na Luminerze:
Cipsoft sprawił też prezent użytkownikowi naszego forum - Quali. Z jego serwera zniknęły aż 4 postacie, co w skali Wyspy Nowicjuszy zmienia naprawdę wiele. Jak twierdzi sam Quala - były to jedyne aktywne postacie, używające nielegalnego oprogramowania na jego serwerze.

Kasacje na Berylii:
Mamy nadzieję, że następny tydzień będzie równie obfity w kasacje...


[Image: D.png]o grona setnych poziomów doświadczenia dołączyło w ostatnim czasie aż dwóch rookstayerów. Pierwszym z nich jest gracz TibiaRuxa Shaynetos z gildii Elite Rookers, ze świata Luminera. Drugim graczem, mogącym pochwalić się trzycyfrowym poziomem doświadczenia jest TibiaSplosha z serwera Xerena. Oboje graczy dokonało tego jako drudzy na swoim serwerze i obojgu z nim wystarczy tylko 1 poziom doświadczenia więcej, aby przejąć pozycję leadera w rankingu serwera.

[align=center][Image: W.png]alentynkowy prezent sprawił sobie TibiaFreshol z serwera Antica. Chwilę po północy, obiekt pożądania wielu rookstayerów z całego świata padł jego zdobyczą. Boss szczurów - Munster zostawił po sobie jakże cenną - kostkę do gry! Jest to pierwsza zarejestrowana kostka na serwerze Antica i uwaga - aż piąta w roku 2014! Wcześniejsze kostki zdobywali Zideia (x2), Ven oraz Abaros...

[align=center][Image: Z.png]apewne wielu z naszych aktualnych użytkowników pamięta zmagania Rookie.pl z wielkim Kraknaknorkiem, w lipcu 2011 roku. Pomimo bardzo długiej walki, użytkownicy Rookie ginęli jeden za drugim, aż wreszcie Kraknaknork rozprawił się ze wszystkimi wojownikami...

[align=center]

Po ponad dwóch latach od tamtego wydarzenia, nasi przyjaciele z Brazylii chcą stawić czoła temu potężnemu demonowi i tym razem rozprawić się z bestią. Dokonać mogą tego za pomocą sztuczki, umożliwiającej dostanie się do Kraknaknorka na poziomie doświadczenia większym niż 2. Pomysłodawcą jest gracz TibiaJoanagirl z serwera Unitera, a cały temat możecie zobaczyć [url=https://rookie.com.pl/images/smilies/Smile.png" alt="Smile" title="Smile" class="smilie smilie_36" />


[Image: Fsf2gaG.png]

Wszystkim "awanserom" gratulujemy i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym numerem zdjęć będzie coraz więcej! Pamiętajcie, że zdjęcia awansów w umiejętnościach są również mile widziane. Wszystkie szczegóły, możecie przeczytać w tym temacie.


[Image: yYX3JVx.png]
Fotografuj w terenie...
Opiekun działu: Battle Sheep

Czy uchwyciłeś kiedyś jakiś ciekawy moment z gry na Wyspie Nowicjuszy? Walka z bossem, element RPG, wydarzenie, zdobycie ciekawego przedmiotu, spotkanie z kimś w pelerynie, czy tez inny moment, mogący zaciekawić naszych czytelników? Chcesz się z nami podzielić swoją zdobyczą? Wyślij prywatną wiadomość do użytkownika Advantage, w tytule wpisując "Zdjęcie tygodnia", a w treści umieść bezpośredni link do zrzutu ekranu oraz opis - "Co dane zdjęcie przedstawia". Jeśli zdjęcie spodoba się redakcji, na pewno trafi do dwutygodnika! Czekamy na wasze zdobycze!

SmileTak oto w bardzo kreatywny sposób można wykorzystać konkurencję w marketingu. Brawo!


I na koniec trochę mocniejszy humor od Cyanide & Happiness, sądzę, że się wam spodoba.[Image: HZV3TTE.png]
Sprawdź swoje szczęście...
Opiekun działu: Kyron

Wznawiamy forumową loterię, jaką jest "Sprawdź swoje szczęście.". Od 13-stego wydania gazetki, prowadzącym loterie ponownie stał się Kyron. W razie jakichś niejasności, wszelkie pytania kierujemy do tego właśnie użytkownika. Chcesz sprawdzić czy jesteś szczęśliwcem? Chcesz znaleźć się w forumowym rankingu, czy też wygrywać specjalne rangi i medale? Dołącz do naszej zabawy już dziś!

Zasady

§1. Pod każdym nowym numerem gazetki, możesz wpisać w komentarzu pięć, wybranych przez Ciebie liczb w zakresie od 1 do 25.
§2. W każdym nowym wydaniu, podajemy 5 wylosowanych liczb.
§3. Za każdą trafioną liczbę zdobywasz odpowiednią ilość punktów.
§4. W przypadku trafienia takiej samej ilości liczb przez dwie lub więcej osób punkty dzielimy po równo na wszystkich.
§5. Wszelkie próby oszustwa kończą się permanentną dyskwalifikacją z zabawy.

Prowadzić będziemy zarówno rankingi miesięczne, jak i roczne. Zwycięzca danego miesiąca zyskuje specjalny medal, natomiast osoba, która zbierze najwięcej punktów w całym roku, zyska specjalną rangę oraz medale na forum. Trafiona piątka również będzie nagradzana medalami.

[color=#FFD700][size=large]Za trafienie pięciu liczb w losowaniu nagrodą jest Premium Scroll rankingu[/url].


[Image: k57Wi9r.png]
Kilka słów od autorów...

Mamy nadzieję, że pomimo okrojonego numeru docenicie naszą pracę i zrozumiecie, że redakcję opuściły aż 3 osoby. Jak wspominaliśmy na początku numeru, następne wydanie gazetki będzie zrewolucjonizowane, wzbogacone o kilka nowych elementów i zmienione graficznie. Mamy nadzieję, że zaszczycicie nas swoimi komentarzami i będziecie wciąż oczekiwać na kolejne wydania gazetki!
RE: Rookstayer wydanie 13 - Lee - 28-02-2014

Battle brakuje mojego lvl up na 70ktory wysylalem, co do gazetki no niestety byly lepsze. .


RE: Rookstayer wydanie 13 - anonymous - 28-02-2014

Okrojone wydanie gazetki ale takie kaprysy też się zdarzają.

Moje numery to 2,7,15,19,24


RE: Rookstayer wydanie 13 - Mis Quala - 28-02-2014

trochę mało, ale mi jakoś nie przeszkadza.

4, 9, 15, 18, 23


RE: Rookstayer wydanie 13 - Aurox - 28-02-2014

Gazetka dość okrojona. Szczególnie dziwnie wygląda 'Się Kręci'


RE: Rookstayer wydanie 13 - Stiwi Łonder - 28-02-2014

Czasami krótsza treść też jest potrzebna, chociażby po to, żeby w następnym wydaniu użytkownicy pospadali z krzeseł. Generalnie dobra robota chłopaki, zwłaszcza przy tak okrojonej kadrze. Swoją drogą dopiero teraz dowiedziałem się, że Battle Sheep odszedł.

Brakuje mi tylko artykułu, ale powiedzmy, że został nadrobiony newsami. Na "Się Kręci" nie narzekam, bo ten dział tworzą czytelnicy. Fajnie, że LA przejął po mnie wywiadziki. Wykonał go bardzo dobrze, tylko mam małą uwagę. Zmieńcie może kolor, bo jest strasznie oczojebny.

Z chęcią dołączę do zabawy:

7, 9, 11, 16, 22


RE: Rookstayer wydanie 13 - Siemik - 28-02-2014

Troszkę mniej, ale i tak jest dobrze. Wink

6, 15, 20, 18, 4


RE: Rookstayer wydanie 13 - Kwiatek - 28-02-2014

Graty awansów Wink Może i wydanie okrojone, ale jak każde miło się czytało ;d

3, 5, 14, 21, 23


RE: Rookstayer wydanie 13 - Lady Ch - 28-02-2014

Lubię sobie popisywać, ale mam zbyt okrojoną wiedzę na temat rookgaardu, bo może nawet czas by się znalazł (nie oszukujmy się, studia zaczynają się w trakcie sesji), ale cóż- gdybanie to gdybanie a wam życzę byście znaleźli jakiegoś dobrego redaktora. Gazetka całkiem na plus, widzę że nawet udało mi się coś trafić, huehue.

4, 9, 11, 15, 21


RE: Rookstayer wydanie 13 - Beridok - 28-02-2014

3, 6, 13, 18, 22