Rookie.com.pl
Rookstayer wydanie 14 - Printable Version

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Forum: Redakcja (https://rookie.com.pl/Forum-Redakcja)
+--- Forum: The Rookstayer (https://rookie.com.pl/Forum-The-Rookstayer)
+---- Forum: Archiwalne wydania (https://rookie.com.pl/Forum-Archiwalne-wydania)
+---- Thread: Rookstayer wydanie 14 (/Thread-Rookstayer-wydanie-14)

Pages: 1 2


Rookstayer wydanie 14 - Stiwi Łonder - 09-04-2014

Created by Rookie.com.pl © 2012-2014.

[Image: fbWPt23.png]


WYDANIE 14 / 2014 | ŹRÓDŁO INFORMACJI KAŻDEGO ROOKSTAYERA | ŚRODA, 9 KWIETNIA 2014 | BEZ CENZURY

[Image: dPda63h.png]
O tym się mówi...
Opiekun działu: ABAROS
[Image: H.png]ahaha! Niezłe zaskoczenie, co? Wokół mówią o zawieszeniu działalności przez redakcję, a tu powstaje gazetka. Wszystko dlatego, że ja nie jestem jak wszyscy. Czasami trzeba po prostu dać przykład. Chcę wam pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet jednoosobowa armia jest w stanie stworzyć w miarę obszerny numer „The Rookstayera”. Od kilku lat samozwańczy mędrcy wróżą koniec Rookgaardu, a ostatnio nawet mówią o końcu Rookie. Może jest w tym jakieś ziarnko prawdy, ale to my zadecydujemy kiedy i czy w ogólne nastąpi odłączenie od respiratora.

Drodzy użytkownicy. Korzystając z faktu, że gazetka ma naprawdę spory zasięg chciałbym z tego miejsca poprosić was o wsparcie strony i większą aktywność. Strony nie tworzy cudowny sztab specjalistów, dla których jest to praca i otrzymują za nią dobre pieniądze. Stronę tworzą zwykli zajawkowicze redaukjący dla was treści, aby każdy użytkownik mógł tutaj mile spędzić czas i miał o czym poczytać. Weźcie pod uwagę, że nikt nie jest robotem, a na chwilę obecną pomoc jest na cenę złota. Może już najwyższa pora zacząć dawać, zamiast tylko brać? Jeśli wykorzystacie chociaż 5% swoich możliwości, to znów zaczną odwiedzać nas tłumy. Komentujcie, zakładajcie tematy, twórzcie poradniki, a przede wszystkim zapraszajcie osoby nie wiedzące o istnieniu Rookie. Już teraz serdecznie dziękuję każdemu, kto weźmie sobie te słowa do serca i zacznie działać. Rookgaard na was liczy!

[Image: m2jxZ36.png]

[Image: J.png]uż był w ogródku, już witał się z gąską; kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną, gdzie wodę zbierano. Właśnie od słów bajki Adama Mickiewicza można rozpocząć kolejnego newsa. Wszystko zapowiadało się pięknie. Po zmianie administratora forum w końcu zaczęło nabierać rozpędu. Wprowadzono sekcje językowe, zrobiono nasz własny Rookstat, zmieniono logo i nawet znaleziono nowego grafika. Ekipa zaczęła prowadzić mocne starania, aby z powrotem dołączyć do programu Supported Fansite. Niestety aktywność użytkowników rosła odwrotnie do zaangażowania administracji. Kyron oraz Advantage postanowili zrezygnować z dalszych prac i nagle zatrzymaliśmy się w martwym punkcie. Teraz już tylko od was zależy czy wrócą i czy będzie jak dawniej. Pamiętajcie jednak o zasadzie: dopóki żyjesz walcz, bo dopóki walczysz żyjesz.

[Image: P.png]ora na wiadomości typowo tibijskie. W ciągu ostatnich dni swój własny Olimp zdobył TibiaDafin! 20 marca 2014 roku w godzinach wieczornych wbił setny poziom doświadczenia na Rookgaardzie. Oczywiście wydarzenie miało miejsce na serwerze Olympa. Jest trzecią osobą ze swojego świata, która tego dokonała. Wcześniej podobnego wyczynu dokonali TibiaWiz Rookstayer oraz TibiaFabreq. Konto założył 17 listopada 2012 roku. Wprawdzie rekordu Freszola nie pobił, ale na dołączenie do „klubu 100” potrzebował roku i czterech miesięcy. Ciekawe tylko komu należy pogratulować osiągnięcia?

[Image: N.png]najpierw TibiaCrisne, później TibiaRokis Rookgaard, a teraz TibiaGaby Azien. 25 marca 2014 roku w okolicach godziny 4 nad ranem Rookstayerka z Tenebery, a także członkini Rockers of Honor zdobyła 150 level! Dla mnie i pewnie znacznej części graczy wbicie setki graniczy z cudem, a co dopiero dodanie do niej jeszcze pięćdziesięciu oczek. Żeby tego dokonać należy wbić dokładnie 54042300 punktów doświadczenia, co jest równoznaczne z zabiciem 1080846 minotaurów lub 2456468 trujących pająków. Kosmiczne liczby

[align=center][Image: J.png]eżeli twoja wirtualna postać często korzysta z premiowanego konta, to od kwietnia musisz zapłacić więcej za PACC’a. Cena za jeden egzemplarz premium scrolla wyniesie 8.95 €. Rzecz jasna przy zakupie kilku sztuk dalej obowiązywać będą zniżki, przykładowo: paczka sześciu premium scrolli będzie kosztowała 53.70 € i da ci dodatkowego – gratisowego. Wszystkiemu winny jest coraz mniejszy popyt na Tibię. Cipsoft woli podnieść opłaty, bo to przecież łatwiejsze, niż przyciągnięcie ludzi korzystnymi zmianami w strukturze gry. Więcej informacji w tym temacie.

Dodatkowo ostatni update spowodował, że po otworzeniu klienta button „Get Premium” zmienił kolor z szarego na zielony, a po prawej stronie w menu pojawiło się okno „Premium Features”.

[align=center][Image: Jy3xXtQ.png]

[Image: KoB1n2D.png]

[Image: W.png] ostatniej informacji chciałbym wam przypomnieć, że drobnymi krokami zbliża się Wielkanoc. Jest to jedyny moment w roku, kiedy można zdobyć kolorowe jajka do swojej kolekcji. Królików wypatruj przede wszystkim na Tutorial Island i w południowej części Rookgaardu.

Kilka tegorocznych egzemplarzy mają już w swoim dorobku osoby zaprzyjaźnione ze stroną Tibia Events. 6 kwietnia o godzinie 17 na serwerze Nova zebrały się w celu odnalezienia ukrytych wcześniej jajek. Podobno zabawa była przednia.

tym temacie[/url].


[align=center][Image: yYX3JVx.png]
Fotografuj w terenie...
Opiekun działu: ABAROS

Czy uchwyciłeś kiedyś jakiś ciekawy moment z gry na Wyspie Nowicjuszy? Walka z bossem, element RPG, wydarzenie, zdobycie ciekawego przedmiotu, spotkanie z kimś w pelerynie, czy tez inny moment, mogący zaciekawić naszych czytelników? Chcesz się z nami podzielić swoją zdobyczą? Wyślij prywatną wiadomość do użytkownika Advantage, w tytule wpisując "Zdjęcie tygodnia", a w treści umieść bezpośredni link do zrzutu ekranu oraz opis - "Co dane zdjęcie przedstawia". Jeśli zdjęcie spodoba się redakcji, na pewno trafi do dwutygodnika! Czekamy na wasze zdobycze!

Smile Ariadna wzięło się od Incepcji, fajne imię spodobało mi się, no i ma korzenie mitologiczne.

ABAROS: Wprawdzie posiadasz normalnego Rookstayera, ale za to na drugiej postaci słyniesz ze specyficznego sposobu na grę. Przedstaw pokrótce jak wpadłeś na ten pomysł, jakie osiągnięcia już masz na swoim koncie i jakie plany stawiasz przed sobą.
Lady Ariadna: Twinki interesowały mnie od dawna (twink - osoba która z własnej woli decyduje się nie expić by być najmocniejsza wśród najsłabszych) i bardzo długo grałem twinkiem w World of Warcraft. Po powrocie do Tibii pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić takiego pierwszopoziomowego Rookstayera i zobaczyć, co dam radę osiągnąć.

ABAROS: Twoim drugim zamiłowaniem po Rookgaardzie jest zapewne Island Of Destiny. Zaraziłeś bakcylem kilka osób na Rookie i nawet powstał specjalny album poświęcony tej specyficznej wysepce. W jaki sposób zachęciłbyś graczy do spróbowania swoich sił właśnie tam?
Lady Ariadna: Island of Destiny (IoD) jest świetną zabawą, co jest swego rodzaju reklamą samą w sobie. Jest tam mnóstwo możliwości - od PvP, które jest bardzo fajne, przez trenowanie i wbijanie wysokich skilli po swoją własną kolekcję łupów z pokonanych wrogów. Ja mam kolekcję na IoD i jestem z niej bardzo dumny Smile Dużo osób się zainteresowało i gra razem z nami, więc uważam, że jest to dobra zabawa.

ABAROS: Dobrze wiesz jakie wydarzenia miały ostatnio miejsce. Ze względu na słabą aktywność Kyron oraz Advantage porzucili pracę, ale ty mimo wszystko pełnisz swoją służbę. Co w takim razie zrobić, żeby rozruszać tutejszą społeczność?
Lady Ariadna: Wg. mnie dać pogrubione nicki wszystkim, którzy napiszą poradnik, co może być zachętą do pisania. Organizować eventy, pisać artykuły i newsy a przede wszystkim gazetkę.

ABAROS: Ostatnie pytanie jest niezwykle proste. Czym jest dla ciebie Rookie?
Lady Ariadna: Niby proste, ale najtrudniej na nie odpowiedzieć. Rookie jest dla mnie miejscem, gdzie mogę przyjść i zobaczyć grono zapaleńców, którzy jarają się grą, uśmiechnąć się i tworzyć dla nich, czytać pozytywne komentarze i widzieć ogrom pracy jaki został w to włożony.


[align=center][Image: 6kWQmsb.png]
Przegląd postaci...
Opiekun działu: ABAROS

Miałem spory dylemat na temat tego jaką postać wywołać do odpowiedzi. Jest wielu różnorodnych graczy i każdy ma w sobie coś niezwykłego, ale ostatecznie wybór padł na Morpheusa Rookstayera. Jej właścicielem jest znana w środowisku osoba – Sir Ferdynand. Jego główną zasługą jest przywrócenie do łask strony poświęconej Rookgaardowi po tym, jak Eldryzif wszystkich wyrzucił na bruk. Daje bardzo dobry przykład, że każde ruiny da się odbudować. Przez dość długi okres czasu był administratorem naszej poprzedniczki – Rookie.pl, a obecnie ma tutaj rangę V.I.P. i żółty kolor. Swój Nick zawdzięcza głównemu bohaterowi serialu komediowego Pt. „Świat według Kiepskich”. Od wielu lat wiernie kibicuje Chelsea Londyn, a w wolnych chwilach słucha rapu.

Co ciekawe jest jedną z niewielu osób, na temat której skomponowano utwór muzyczny.


Swoje konto założył 21 września 2008 roku, chociaż wcześniej posiadał inną postać. Niestety Ferdynand Kiepski of Eternia został zmainowany na 45 poziomie. Po powrocie kolejne liczby na liczniku wpadały bardzo szybko. 50 poziom wbił w niecałe trzy miesiące. Druga – ta zdecydowanie gorsza połowa kosztowała go sporo czasu, ale w końcu dopiął swego. 18 czerwca 2011 roku o godzinie 21:31 wbił jako pierwszy na Eternii i jako 41 na Rookgaardzie setny level. W przeciwieństwie do większości osób potwory zabijał nie z Katany, tylko za pomocą maczugi. Motywacji do dalszej gry zawsze dodawali mu przyjaciele, a do nich śmiało zaliczali się: Hear Mala, Tiger Won, Master Tusk, Master Mapet oraz Antine Mirok.

rankingu[/url].


[align=center][Image: k57Wi9r.png]
Kilka słów od autorów...

Generalnie jest tak, że przepisy prawne zabraniają samowolek, ale mi przyświecała wyłącznie dobra idea. Gazetka jest z pewnością jednym z bardziej pracochłonnych przedsięwzięć, ale ja sobie poradziłem i nie narzekam. Oznajmiam, że wykonana przeze mnie gazetka nie oznacza, że wracam do ekipy forum, czy coś takiego. Po prostu chcę wam dać pozytywnego kopa do działania. Zacznijcie działać i niech nie skończy się wyłącznie na samych komentarzach. Cały czas brać potrafią tylko cyganie, a ja wierzę, że użytkownicy Rookie potrafią również dawać.

RE: Rookstayer wydanie 14 - Trathos - 09-04-2014

Brakuje mojego awansu na 85 Sad więc leci minus Tongue a tak poza tym miło się czytało i czekam na kolejny numer... więc leci plus Tongue więc jesteś na zero hehe Smile ABAROS możesz śmiało sam robić gazetki, gratulację Big grin


Quote:Oczywiście są podstawowe propozycje typu: przekopanie łopata wszystkich zakamarków

Wiadomo że przekopanie łopatą całego Rookgaardu nic nie da, do tego potrzebny jest kilof Tongue a jak kilofem nic się nie zdziała to jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie Smile


RE: Rookstayer wydanie 14 - Pall of rook - 09-04-2014

oO Miłe zaskoczenie Big grin

Fajnie, że chciało Ci się napisać gazetkę Wink W dodatku bardzo fajne wydanie i sporo screenów z awansami/aczikami co jest przyjemne dla oka Wink Co prawda mógł się jeszcze pojawić mój awans w shieldingu na 29 poziom, który również jest w albumie ogólnym, ale wybaczam Big grin

W wydaniu doszukałem się jednego błędu (w zasadzie dwóch), mianowicie:

"Jest trzecią osobą ze swojego świata, która tego dokonała. Wcześniej podobnego wyczynu dokonali Wiz Rookstayer oraz Fabreq. Konto założył 17 listopada 2014 roku. Wprawdzie rekordu Freshola nie pobił, ale na dołączenie do „klubu 100” potrzebował roku i czterech miesięcy. Ciekawe tylko komu należy pogratulować osiągnięcia?"

Wydaje mi się, że nie mógł założyć konta 17 listopada 2014 roku, aczkolwiek w przyszłości będzie miał taką możliwość Wink
Drugi (mniejszy) jest taki, że "Freshol" kolejny raz zmienił nick i teraz poprawna nazwa jego nicku to Freszol Wink

I takie pytanie: do kogo wysyłamy nick, aby znaleźć się w rankingu forumowym?


RE: Rookstayer wydanie 14 - Stiwi Łonder - 09-04-2014

W przypadku Dafina miałem dobre daty, ale w złych miejsach, a o zmianie nazwy Freszola nie wiedziałem.

Poprawione, dzięki.


RE: Rookstayer wydanie 14 - Vryysas - 09-04-2014

Dobra robota, co prawda znalazłem kilka literówek, ale chodzi o sam fakt zrobienia czegokolwiek. Właśnie o to chodzi, nie patrzeć na innych, robić swoje. Od razu wiadomo, że oglądasz skoki.


RE: Rookstayer wydanie 14 - Stiwi Łonder - 09-04-2014

Gazetkę pisałem w Wordzie, a ten program słowa potocznie używane w tibijskim slangu zamienia na podobne. Podaj literówki, to je poprawię.


RE: Rookstayer wydanie 14 - Lee - 09-04-2014

"Spike Word"<< taki mały błąd więcej ni znalazłem, wykonanie bardzo dobre.
Abaros dziękuję Big grin


RE: Rookstayer wydanie 14 - Kyron - 09-04-2014

No proszę, użytkownicy Rookie nauczyli się pisać komentarze. I to nawet długie : O Szok! Szacun że Wam się chcę, ja próbowałem dać z siebie wszystko, a na forum pusto. Może chociaż na dwa tygodnie wzrośnie aktywność (nie mówie tego złośliwie, wiem jak jest i znam deklaracje rewolucji użytkowników).

Sam uznałem poświęcanie swojego czasu dla kilku użytkowników za stratę czasu i jakkolwiek to nazwiecie (poddanie sie, frajerstwo - bo nikomu nie przyjdzie do głowy, że my naprawdę dużo czasu poświęcaliśmy i w ogóle "JAK MOŻNA TAK POSTĄPIĆ"), to życzę Wam powodzenia w redakszyn!

Pozdrawiam Smile!


RE: Rookstayer wydanie 14 - Mis Quala - 09-04-2014

jest nowy temat to są i komentarze, co sie dziwić?
nie będziemy komentować starych tematów, bo grozi to warnem za 'archeologię' :c

szacun ABAROS. Smile


RE: Rookstayer wydanie 14 - Lady Ariadna - 09-04-2014

Specjalnie poczekałem do domu żeby napisać lepszy komentarz.
Wielkie propsy za Gazetkę. Jak mówiłem gazetka to podstawa, a zrobienie jej samemu jest okupione wielkim nakładem pracy.

Wygląda profesjonalnie, dużo ciekawych materiałów... wielki +

PostaramYes się kontynuować gazetkę i utrzymać podobny poziom, ale do tego potrzeba więcej niż 1 osoby! Jeżeli jest tu jeszcze ktoś zainteresowany - napiszcie do mnie na PW, że chcecie zostać redaktorami.