Rookie.com.pl
Mózgotrzep Pospolity. - Wersja do druku

+- Rookie.com.pl (https://rookie.com.pl)
+-- Dział: Inne (/Forum-Inne)
+--- Dział: Sztuka (/Forum-Sztuka)
+--- Wątek: Mózgotrzep Pospolity. (/Thread-M%C3%B3zgotrzep-Pospolity)

Mózgotrzep Pospolity. - Acotte - 05-05-2014 22:16:03

Wybaczcie, ale musiałem wywalić swój nadmiar weny. I cieszta się, że dopiero teraz wpadłem na pomysł Mózgotrzepa Wędrownego. Wink

Czasem coś pewnie dorzucę. Miłej lektury.

Mózgotrzep pospolity:
Opis: Rośnie nad brzegami rzek i jezior dystroficznych. Wygląda jak zwykła pałka wodna. Niby taka niewinna, a stwarza wielkie zagrożenie – każdy prawilny Stalker wie, że pałka wodna (mimo wszystko) jest łatwopalna – gdy Mózgotrzep wyczuje obecność ludzi zaczyna wydzielać do powietrza pyłki, które mają dziwny wpływ na człowieka – na początku lekkie zawroty głowy i jest to jedyny moment by oddalić się od Mózgotrzepa na rozsądną odległość. Następnie człowiek traci kontrolę nad ciałem i zdaje się, że posiada w sobie nieskończone pokłady energii. Może biegać bez celu potykając się o dosłownie wszystko co napotka swoimi nogami, wchodzić na drzewa tylko po to by z nich bardzo efektownie spaść, kopać dłońmi dołki by je zaraz zasypać lub spędzać pod wodą wiele godzin. Ludzie zachowują się jak Zombie i stwarzają zagrożenie dla okolicy – znamy przypadki gdy ofiara Mózgotrzepa zaatakowała grupę Stalkerów. Aby upaść musiano oddać 6 strzałów z karabinu snajperskiego i wystrzelić trzy magazynki ostrzegawcze w jej kierunku, a mimo to ta osoba dalej zbliżała się do Stalkerów, z tą różnicą, że się czołgała. Sprawę załatwił dopiero granatnik przeciwpancerny. Innym razem grupa uzbrojonych po zęby naukowców z Zony obserwowała (z bezpiecznej odległości) innego człowieka, który padł ofiarą Mózgotrzepa. Celem ich badań było poznanie jego zwyczajów. Okazało się, że jest „aktywny” (o ile można tak to nazwać) całą dobę, nie potrzebuje jedzenia (chyba, że je coś z jeziora – z oczywistych przyczyn nie można było tego sprawdzić) i nie oddala się dalej niż 100 metrów od wody. Ostatniego dnia badań kilkunastokrotnie sprowokowano tego człowieka do ataku i pogoni za naukowcami. Za każdym razem przekroczywszy odległość 100 metrów od jeziora wracała spokojnym krokiem (lub turlając się z górki) na poprzednie miejsce pobytu. Zdaje się, że Mózgotrzep potrafi kontrolować ludzi. W jaki sposób? Nie wiadomo. Jak na razie nie znamy żadnego sposobu by się do niego bezpiecznie zbliżyć. Na szczęście występuje niezwykle rzadko, jest oznaczony na wszystkich mapach i te miejsca należy po prostu omijać.

RE: Mózgotrzep Pospolity. - Pall of rook - 05-05-2014 23:23:20

Za długie i nie chce mi się czytać xd

RE: Mózgotrzep Pospolity. - Kaniek - 28-06-2014 10:32:07

Ja natomiast przeczytałem, ciekawe porównanie do jakiś dragów. Drugi plus za niewielką ilość błędów. Mimo to czegoś mi jednak tutaj brakuje, nie wiem czemu, ale pisz dalej, pozdrawiam Big grin